Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /var/www/yataukraine/data/www/yataukraine.org.ua/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Новини НАТО у світі

Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуванню | коментарями | абеткою
Лідери НАТО порадили Росії скористатися американською ПРО

У четвер лідери країн Північно-атлантичного альянсу закликали Росію розглянути можливість приєднання до систем протиракетної оборони США і НАТО, передає агентство France Presse.
МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО

Міністр закордонних справ Грузії Давид Бакрадзе в цілому позитивно оцінив підсумки самміту НАТО для його країни. За його словами, незважаючи на те, що Грузії не був наданий План дій з членства в альянсі (ПДЧ), вона отримала тверду обіцянку, що в НАТО її все-таки приймуть. Про це повідомляє Civil Georgia.
На перездачу

НАТО вирішило не поспішати з прийняттям України і Грузії
Франція направляє до Афганістану 800 військовослужбовців

Франція направляє на схід Афганістану додатковий батальйон, близько 800 військовослужбовців, щоб посилити що знаходиться в країні міжнародний військовий контингент (ISAF), повідомляє французька Le Figaro.
Нагорода за революцію

На відкрився вчора саміті НАТО в Бухаресті заявки України і Грузії щодо приєднання до альянсу поки не отримали офіційної підтримки. Це питання буде більш докладно обговорюватися сьогодні. Вчора ж, як повідомив офіційний представник Північноатлантичного альянсу Джеймс Аппатурай, 26 країн - членів НАТО поки не ухвалили «політичного рішення» про підключення Грузії і України до Плану дії щодо членства в блоці.
Розчленування Косово

Москва вперше офіційно заявила про можливість розділу краю Косово, який в лютому в односторонньому порядку заявив про незалежність, так і не підтриманої Росією. Міністр закордонних справ Сергій Лавров учора недвозначно вказав на готовність підтримати ідею самовизначення косовських сербів, нагадавши, що на Заході люблять обгрунтовувати незалежність Косово неможливістю спільного життя албанців з сербами. «А не чи застосуємо той же підхід про спільне життя сербів і албанців всередині Косово? Західні партнери нічого відповісти на це не можуть, - сказав Сергій Лавров на вчорашньому виступі перед російськими парламентаріями. - Я переконаний, що меншини в Косово, не тільки серби, мають право на волевиявлення, на те, як і де вони хочуть жити і в якій якості вони хочуть там бути ».
Останній президентський вояж

Починається сьогодні в Бухаресті черговий саміт Північноатлантичного альянсу стане одним з найбільш пам'ятних у його історії. Причина та ж, за якою минулого року стала знаменитою щорічно влаштовувати в Мюнхені конференція з безпеки НАТО: рекламу обом заходам робить участь у них Володимира Путіна. У Бухаресті він буде брати участь у роботі Ради Росія - НАТО на вищому рівні, засідання якої відбудеться в першій половині дня 4 квітня. Але якщо мюнхенська промова Путіна стала найбільш жорстким виразом зовнішньополітичного стилю «російського націоналіста», яким називає себе російський президент, то його бухарестська мова, очевидно, вже не буде носити настільки конфронтаційний характер.
Стриптиз від іноземних справ

Фінляндія вчора отримала нового міністра закордонних справ, а Організація з безпеки і співробітництва в Європі - нового чинного голови від цієї країни, яким в одному обличчі став депутат Європарламенту Александер Стубб, який народився, по забавному збігом, 1 квітня 1968 року і відзначив вчора 40 - річчя.
Мадонну запропонували в рольові моделі для НАТО

Кар'єра співачки Мадонни може послужити непоганим прикладом при розробці нової стратегії розвитку Північноатлантичного альянсу. Таку думку британській газеті The Guardian висловив аналітик в галузі оборони, представник інституту міжнародних відносин Нідерландів доктор Пітер ван Хем (Peter van Ham).
Момент істини для Росії і НАТО

Що відкривається завтра в Бухаресті саміт НАТО заздалегідь оголошений історичним. У ньому беруть участь лідери 26 країн - членів НАТО і 23 держав, охоплених натовської програмою «Партнерство заради миру». «Історичної» вважається і порядок денний форуму. Його учасники обговорять хід операції НАТО в Афганістані, перспективи прийому нових членів (Хорватія, Македонія та Албанія), проблеми нових загроз безпеки і прохання керівників Грузії і Україні надати їм План дій щодо членства в НАТО.