Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Встигнути до Маккейна
Встигнути до Маккейна

Наприкінці наступного тижня в Сочі відбудеться зустріч президентів Росії і США Володимира Путіна і Джорджа Буша. Швидше за все, це буде їхня остання розмова у статусі державних лідерів. Повноваження російського президента завершуються 7 травня. А пана Буша в найближчі місяці будуть все більше відволікати внутрішньополітичні битви перед листопадовими президентськими виборами в США.

Джордж Буш збирається вилетіти в Сочі з Хорватії 5 квітня і планує повернутися до Вашингтона 6 квітня. Перед цим президент США братиме участь у саміті НАТО в Бухаресті 2 - 4 квітня, в останній день роботи якого також можлива його зустріч з Володимиром Путіним. Спілкування на російській землі надасть двом лідерам останню можливість налагодити конструктивні відносини між Москвою і Вашингтоном.

«Президент Путін запросив мене приїхати в Сочі, щоб обговорити стратегічну угоду, ключовим елементом якого є протиракетна оборона, - оголосив Буш журналістам в Білому Домі і додав: - Ми з оптимізмом дивимося на можливість досягнення угоди за рядом дуже важливих питань». Радник Буша з питань національної безпеки Стівен Хедлі назвав зустріч «показником наявності у двох лідерів можливості запропонувати стратегічні рамки двосторонніх відносин, позначити сфери співпраці, вирішити ряд залишаються невирішеними питань, щоб передати ці відносини своїм наступникам в хорошій формі».

Проте вчорашній виступ глави російської дипломатії Сергія Лаврова показало, що Москва не схильна до надмірного оптимізму. За його словами, президенти Росії і США «в ході саміту НАТО, саміту Росія - НАТО і наступних неформальних контактів розглянуть усі ключові питання забезпечення безпеки в Європі».

При цьому глава російського МЗС знову піддав критиці рішення США створити бази протиракетної оборони в Польщі і Чехії. За його словами, «найкращим способом зняти всі заклопотаності Росії по створенню третього позиційного району є відмова від таких планів і перехід на справді колективний проект, який був би регіональним за участю Росії, США і європейських держав». Москва пропонує створити єдину систему ПРО за участю Росії і НАТО, що зажадає від сторін нового рівня взаємодії і створення об'єднаних військово-технічних і командних структур.

Заступник директора Інституту США і Канади РАН Віктор Кременюк в бесіді з «Часом новин» відзначив, що для підписання в Сочі стратегічної угоди між двома країнами в найкоротші терміни доведеться вирішити багато складних проблем. Перш за все це стосується істотних розбіжностей «в оцінці загроз, на які орієнтується американська система протиракетної оборони». Експерт вважає, що сочинську зустріч можна буде вважати успішною, якщо Путіну і Бушу «вдасться виробити спільну стратегію дій, намітити терміни і домовитися про розподіл сфер відповідальності».

Можливість підготувати проект нової угоди в тижневий термін все ж таки існує. Вчора у Вашингтоні пройшли російсько-американські консультації з проблеми ПРО на рівні експертів. Офіційний представник держдепартаменту США Шон Маккормак повідомив, що «дискусії виявилися хорошими», але відмовився повідомляти подробиці.

До того ж у Росії є додатковий стимул встигнути домовитися з США при президентові Буші. Адже його можливим наступником може стати сенатор-республіканець Джон Маккейн, не скупляться на жорсткі антиросійські заяви. За його словами, щоб «велика вісімка» «знову стала клубом лідируючих ринкових демократій, в неї треба прийняти Бразилію і Індію і виключити Росію». «Західні країни замість того, щоб терпіти ядерний шантаж і кібератаки з боку Росії, повинні ясно дати зрозуміти, що солідарність НАТО - від Балтики до Чорного моря - непорушна і що двері альянсу залишаються відкритими для всіх демократій, прихильних захисту свободи», - - підкреслив сенатор Маккейн. Лондонська газета «Файненшл таймс» прогнозує, що «можливо, всього через кілька років Європа і світ будуть дивитися з ностальгією на адміністрацію Буша».

Однак в інтерв'ю «Часу новин» директор російських і азіатських програм Вашингтонського інституту світової безпеки Микола Злобін засумнівався в тому, що Джордж Буш стане активно використовувати антиросійську риторику Маккейна в якості засобу домогтися від Москви додаткових поступок: «У ході найближчих зустрічей з Путіним Буша буде цікавити не стільки розвиток відносин з Росією на найближчі роки, скільки підведення підсумків власного президентства. Американська політична традиція вимагає, щоб колишній президент не залишав відносини з іншою головною ядерною державою в кризі, а спробував надати їм хоч якийсь позитив ».


Схожі публікації:


Турецьке око Турецьке око
Відраховувала останні місяці свого перебування в Білому Домі адміністрація Джорджа Буша поспішає максимально просунути програму створення системи протиракетної оборони (ПРО). На додаток до десяти ракет-перехоплювачів у Польщі і потужному радару наведення ... Читати

Як прощаються президенти Як прощаються президенти
Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але о ... Читати

Радар замість віз Радар замість віз
У найближчі дні Чехія і Польща проведуть з США вирішальні переговори про розміщення на своїй території американських баз системи протиракетної оборони (ПРО). Сьогодні цю тему обговорюватиме у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем чеський прем'єр Мірек Т ... Читати

Путін конфліктує з США, погрожуючи вийти з договору про озброєння Путін конфліктує з США, погрожуючи вийти з договору про озброєння
Дводенний візит до Москви держсекретаря США Кондолізи Райс і глави Пентагону Роберта Гейтса ще раз показав, що активні переговори між політиками Америки та Росії з проблем безпеки і озброєнь йдуть важко. Подолати розбіжності з питання розгортання елементі ... Читати

Антиросійська наполегливість Антиросійська наполегливість
Росія очікує, що американська сторона скоро підготує та передасть «конкретні пропозиції щодо співпраці у сфері протиракетної оборони в документальній формі». Той, хто сказав це офіційний представник МЗС Михайло Каминін не забув, проте, звернути увагу, що ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1842 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію