Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Буш сказав: "Вітаю!"
Буш сказав: "Вітаю!"

США продовжать підтримувати Україну і Грузію в їх прагненні вступити в західний блок НАТО. Про це заявив вчора в Києві американський президент Джордж Буш. Сьогодні і завтра він продовжить обговорювати цю проблему з колегами по альянсу на саміті НАТО в Румунії. «Я їду в Бухарест, де буду відстоювати цю позицію. І я сказав про це Володимиру Путіну у телефонній розмові », - повідав Буш журналістам. Він нагадав, що для початку мова піде про приєднання цих російських сусідів до Плану дій щодо членства в НАТО.

Говорячи про Путіна, Буш заявив: «Путін - це сильний лідер Росії, ми підтримуємо особисті відносини вже декілька років». Обидва лідери побачаться в п'ятницю в Бухаресті, куди Володимир Путін прибуде на Раду Росія - НАТО, і після цього вже удвох вирушать у Сочі.

Але з приводу прагнення Києва та Тбілісі в НАТО пан Буш залишається непохитним: «НАТО - це організація, яка допомагає процвітанню демократії. Мати демократичного сусіда - це дуже добре ». «Мені б не хотілося, щоб базовий, фундаментальний принцип« відкритих дверей »діяльності альянсу був замінений на право вето країни, яка навіть не є членом блоку», - вторив йому український президент Віктор Ющенко, маючи на увазі Росію. Але він все-таки пообіцяв провести «через рік-два після бухарестського саміту» всеукраїнський референдум з питання про членство України в НАТО: «Українська нація - це мудра нація. Переконаний, що вона прийме позитивне рішення ».

У Москві, зрозуміло, не погоджуються з цією логікою. «Те, що заявив Буш, новиною для нас не є, - зазначив вчора джерело в російському МЗС. - Ставлення Росії до розширення НАТО добре відомо, наша позиція незмінна ».

Українці і грузини хотіли б приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО вже в Бухаресті. «Переконаний, що там ми отримаємо позитивний сигнал. Ми знайдемо аргументи для тих держав, які ще не визначилися », - впевнено повідомив Ющенко після переговорів з Бушем. Але інтрига зберігається. Адже проти планів України і Грузії виступає не тільки Росія.

Проти вступу українців і грузин в НАТО виступають навіть деякі члени альянсу - наприклад, Німеччина і Франція. Якщо Росія бачить у розширенні НАТО загрозу своїй безпеці, то німці і французи вважають Україну і Грузію неготовими до членства в організації. Адже Грузія не врегулювала свої територіальні конфлікти, а більшість населення України, судячи з опитувань, виступає проти вступу до західного військово-політичний блок.

Про це Джорджу Бушу вчора нагадав лідер української опозиції Віктор Янукович. «Вступ України в НАТО можливий тільки після проведення референдуму з цього питання, - пояснив він американському лідерові. - Політики не мають права брати на себе вирішення цього питання без врахування думки суспільства ».

Київ зустрів Джорджа Буша не тільки вітаннями і рукостисканнями, а й протестними демонстраціями. Правда, в останній момент окружний адміністративний суд української столиці заборонив опозиційним партіям проводити антинатовські акції біля секретаріату президента країни і американського посольства в Києві. Тому епіцентром протестів стала площа Незалежності, на якій опозиція встановила декілька десятків наметів.

Крім офіційного сніданку з президентом Ющенком - на якому подавалися котлети по-київськи та вареники з вишнею - Джордж Буш також провів переговори з прем'єром Юлією Тимошенко. Вони обговорили в тому числі питання диверсифікації джерел газу для України.

Культурна програма перебування подружжя Буш в Києві включала екскурсії в національний заповідник «Софія Київська» і Музей поета Тараса Шевченка. Правда, до музею прийшла одна Лора Буш. Там їй подарували ексклюзивне видання «Кобзаря».

Крім того, Джордж і Лора Буш в компанії держсекретаря Кондолізи Райс вшанували своєю увагою і школу в центрі Києва з поглибленим вивченням іноземних мов. Перед високими американськими гостями діти виконали театралізовану виставу англійською мовою. Потім на сцену піднявся Буш і виголосив коротку промову, в якій побажав молоді будувати на Україні демократичне суспільство.

За стінами школи обстановка не виглядала такою святковою. Снайпери на дахах, перекрите рух в центрі міста, міліція на кожному розі, статечні перехожі в цивільному з цигаркою в зубах, повільно походжав на майже порожньому ранковому Хрещатику, - так Київ готувався до державного візиту президента США Джорджа Буша.

Візит розпочався о дев'ятій годині ранку, коли перед будівлею своєї адміністрації Віктор Ющенко зі свитою зустрічав американського колегу. Журналістам було наказано з'явитися за три години до події. Але тим, хто прийшов рівно о шостій, було сказано, що пускати почнуть не раніше семи. Ледве приховуючи розчарування на обличчях, оператори і фотографи зі своїми камерами, лінзами і штативами побрели геть - походити по ранковому Києву, подихати свіжим повітрям. Адже посидіти погрітися в таку рань ніде не вийде: жодне кафе не працює.

За кілька хвилин до дев'ятої почав накрапати мерзенний дощик. Журналісти, замерзлі ще в черзі на огляд по той бік паркану, вже по-справжньому стукали зубами. Нарешті з дверей адміністрації вийшов Ющенко з дружиною Катериною. З під'їхала автомашини висадилися Буш з Лорою. Військовий оркестр виконав гімни двох країн. Американці прикладали руку до серця всі як один, українці - через одного. Буш обійшов стрій почесної варти і по-українськи привітав його: "Вітаю, воїни!" ("Вітаю, воїни!"). Воїни відповіли теж по-українськи. Потім Ющенко і Буш з дружинами пройшли по червоній доріжці і зникли за дверима загадкового Будинку з химерами, що стоїть навпроти адміністрації президента. Це незвичайне будівля, прикрашена зображеннями русалок, єдинорогів і морських чудовиськ, було побудовано на початку XX століття архітектором Владиславом Городецьким. Зараз у ньому президент Україна приймає іноземних гостей.

Після завершення всіх вчорашніх заходів ближче до вечора президентський літак піднявся в повітря в київському аеропорту Бориспіль. Джордж Буш узяв курс на Бухарест - столицю саміту НАТО. У тому ж напрямку слідом відправився Віктор Ющенко.


Схожі публікації:


Буш по-київськи Буш по-київськи
Вчора пізно увечері до Києва з державним візитом прибув президент США Джордж Буш. Сьогодні він зустрінеться зі всіма ключовими фігурами української політичної сцени, включаючи Президента Віктора Ющенка, прем'єра Юлію Тимошенко і лідера опозиції Віктора Ян ... Читати

Російські ракети не похитнули прагнення Ющенка до НАТО Російські ракети не похитнули прагнення Ющенка до НАТО
Україна розраховує на позитивну відповідь щодо приєднання до плану дій щодо членства в НАТО під час квітневого саміту альянсу в Бухаресті. Про це президент України Віктор Ющенко, за повідомленням його прес-служби, заявив в інтерв'ю російської телекомпанії ... Читати

Українці зустрінуть Буша артилерійськими залпами Українці зустрінуть Буша артилерійськими залпами
На честь прильоту президента США Джорджа Буша в київському аеропорту "Бориспіль" буде організований салют з 21 артилерійського залпу. Про це, заявила прес-секретар українського президента Ірина Ванникова. Вона пояснила, що це старовинна традиція, яка дотр ... Читати

Жертви Бухареста Жертви Бухареста
У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Ви ... Читати

Нагорода за революцію Нагорода за революцію
На відкрився вчора саміті НАТО в Бухаресті заявки України і Грузії щодо приєднання до альянсу поки не отримали офіційної підтримки. Це питання буде більш докладно обговорюватися сьогодні. Вчора ж, як повідомив офіційний представник Північноатлантичного ал ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2054 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію