Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Нагорода за революцію
Нагорода за революцію

На відкрився вчора саміті НАТО в Бухаресті заявки України і Грузії щодо приєднання до альянсу поки не отримали офіційної підтримки. Це питання буде більш докладно обговорюватися сьогодні. Вчора ж, як повідомив офіційний представник Північноатлантичного альянсу Джеймс Аппатурай, 26 країн - членів НАТО поки не ухвалили «політичного рішення» про підключення Грузії і України до Плану дії щодо членства в блоці.

Питання, однак, тільки в термінах. «Україна і Грузія висловили бажання бути частиною євроатлантичної сім'ї і частиною НАТО. Незважаючи на те, яке рішення ми ухвалимо завтра у відповідь на їх запит, у цілому наше послання буде позитивним і конструктивним - так, обидві країни мають своє місце в євроатлантичній інтеграції », - заявив вчора в Бухаресті генсек альянсу Яап де Хооп Схеффер.

«Позиція моєї країни зрозуміла: блок НАТО повинен вітати підключення Грузії і України до Плану дій щодо членства, - погодився президент США Джордж Буш. - Захід повинен винагородити демократичні революції в Грузії і на Україну ». Раніше повідомлялося, що такі провідні члени альянсу, як Німеччина і Франція, виступають проти надто швидкого підключення Грузії і України до роботи альянсу. Але в Бухаресті американці спробували ще раз вплинути на позицію німців і французів. І вчора ввечері президент Буш навіть загадково обмовився, що тепер «залишилася тільки одна країна», яка продовжує опиратися позитивного рішення по Україні і Грузії.

«Буш провокує Путіна», - так відгукнулися на ці заяви деякі місцеві спостерігачі. Адже напередодні своє тверде незгоду з американською позицією висловили не тільки Німеччина і Франція, а й Греція, Норвегія, інші члени альянсу.

Продовжує заперечувати і Росія. Глава МЗС Сергій Лавров на вчорашніх парламентських слуханнях у Держдумі пообіцяв, що "це не буде залишено без відповіді": "Але реагувати ми будемо прагматично, не як маленькі хлопчики в школі, які образилися на те, що їх ображають, і грюкнули дверима, і втекли з класу, і стали плакати десь у куточку ".

«Так, Росія дуже стурбована з приводу України та Грузії, але вона була стурбована і тоді, коли Румунія (у 2004 році. - Ред.) Була запрошена вступити в НАТО, а тепер подивіться, будь славного партнера в рамках НАТО ми придбали в особі Румунії », - заявив на це Джордж Буш. Він спробував розвіяти побоювання Москви, у тому числі пов'язані зі створенням американського протиракетного щита в Польщі і Чехії: «Росія не є нашим ворогом. Ми запрошуємо Росію до спільних зусиль із захисту європейських і російських міст ». В якості загрози президент США знову назвав іранські балістичні ракети.

Джордж Буш також розповів про своє бачення головних завдань НАТО. Він зажадав від союзників збільшити чисельність військ в Афганістані. І нагадав, що «Бен Ладен - найбільша загроза для світу», а тому "розгром терористів на афганській землі - головна мета НАТО".

Ці ж теми були порушені і в ході спільної прес-конференції президентів США і Румунії - Джорджа Буша і Траяна Бесеску після завершення їх двосторонніх переговорів у президентській резиденції під Констанцею. Туди американський гість зі своєю свитою прилетів ближче до полудня. Зустріч з пресою була влаштована чисто по-американськи - на піщаному пляжі. За плечима у двох президентів хлюпалися хвилі Чорного моря.

Відповідаючи на запитання про майбутні переговори з обома російськими лідерами - Володимиром Путіним і Дмитром Медведєвим у Сочі в ці вихідні, американський президент заявив: «Я скажу Путіну, що« холодна війна »закінчилася. Так, у нас є різні точки зору, але є і загальні. Ми повинні співпрацювати, в першу чергу в боротьбі проти тероризму. Я спробую його переконати, і він повинен зрозуміти, що система протиракетної оборони спрямована проти деяких режимів на Близькому Сході, які можуть загрожувати нам усім ... Це дуже хороший шанс говорити з Путіним, знову ж таки віч-на-віч, говорити відверто, я дуже радий цього запрошення ... Ми повинні подивитися, чи зможемо ми сформувати стратегічне партнерство, яке було б в інтересах обох країн ».

З «логікою« холодної війни »вчора закликав покінчити і румунський президент Траян Бесеску. Він теж гаряче підтримав ідею прийому в НАТО Україні та Грузії. На прес-конференції було помітно, що пана Бесеску дуже надихнули теплі слова на адресу його країни, які пролунали з вуст американського колеги. Джордж Буш сказав чимало хорошого про румунських військовослужбовців, що беруть участь в місіях Північноатлантичного альянсу в Афганістані та Іраку.

Основні події на саміті НАТО розгорнуться сьогодні. Учора ж до Бухареста продовжували прибувати все нові учасники. Це 60 глав держав і урядів, генсек ООН Пан Гі Мун, голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, 85 міністрів, не кажучи вже про акредитовані тут 3500 журналістах з усіх кінців світу.

При реєстрації на заходах альянсу в Бухаресті журналістам видають по важкому синього рюкзаку. Отримав такий і кореспондент "Часу новин". У рюкзаку - пляшка доброго румунського вина марки «Мурфатлар», DVD з фільмом румунського режисера Крістіана Мунджіу «4 місяці, 3 тижні і 2 дні», який отримав «Золоту пальмову гілку» на Каннському фестивалі 2007 року, набір проспектів і альбомів про Румунію, матеріали про операції НАТО.

Особливими продовжують залишатися в Бухаресті і заходи безпеки. У небі над «Будинком Чаушеску», як в народі називають Парламентський палац - місце проведення саміту - кружляє справжня карусель з вертольотів. А напередодні, позавчора ввечері, по вулицях «єдиного коридору», забороненого на дні саміту для звичайних громадян і що йде з міжнародного аеропорту в центр Бухареста, серед поліцейських і жандармів спостерігався переполох: з Києва до румунської столиці прибув президент США Джордж Буш зі своєю численною свитою , в яку входять його дружина Лора і держсекретар Кондоліза Райс.

Вчора вранці в старовинному імпозантно будівлі Ощадбанку, що нагадує про Бухаресті початку ХХ століття, господар Білого Дому вимовив півгодинну промову на конференції з проблем безпеки. Журналістів сюди навіть близько не підпускали. За спічем Буша репортери стежили по монітору у величезному прес-центрі в будівлі парламенту. Але тут трапився конфуз: зображення оратора з'явилося, а звуку не було. Він прорізався лише під кінець промови. Справа в тому, що в Бухаресті перебої не тільки з транспортом, але і з мобільними телефонами і навіть з Інтернетом ...

Сьогодні головний робочий день саміту, коли вирішиться питання про прийом в НАТО нових членів - Хорватії, Албанії і Македонії. Можливо, буде розрубаний та українсько-грузинський «гордіїв вузол».


Схожі публікації:


Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО
Україна і Грузія поки не готові до вступу в НАТО. Про це на що проходить в Бухаресті саміті Північноатлантичного альянсу заявив генсек НАТО Яaп де Хооп Схеффер, повідомляє агентство France Presse. При цьому Схеффер підкреслив, що Україна і Грузія коли-неб ... Читати

Момент істини для Росії і НАТО Момент істини для Росії і НАТО
Що відкривається завтра в Бухаресті саміт НАТО заздалегідь оголошений історичним. У ньому беруть участь лідери 26 країн - членів НАТО і 23 держав, охоплених натовської програмою «Партнерство заради миру». «Історичної» вважається і порядок денний форуму. Й ... Читати

МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО
Міністр закордонних справ Грузії Давид Бакрадзе в цілому позитивно оцінив підсумки самміту НАТО для його країни. За його словами, незважаючи на те, що Грузії не був наданий План дій з членства в альянсі (ПДЧ), вона отримала тверду обіцянку, що в НАТО її в ... Читати

Буш сказав: Буш сказав: "Вітаю!"
США продовжать підтримувати Україну і Грузію в їх прагненні вступити в західний блок НАТО. Про це заявив вчора в Києві американський президент Джордж Буш. Сьогодні і завтра він продовжить обговорювати цю проблему з колегами по альянсу на саміті НАТО в Рум ... Читати

Пролетіли, як фанера над Бухарестом Пролетіли, як фанера над Бухарестом
Вчора ввечері в Бухарест прибув президент Росії Володимир Путін. Сьогодні йому доведеться брати участь у засіданні Ради Росія - НАТО (РРН). Сприятливий фон для діалогу Росії з альянсом створюють підсумки вчорашнього обговорення натовцями питання про приєд ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1498 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію