Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО
Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО

Україна і Грузія поки не готові до вступу в НАТО. Про це на що проходить в Бухаресті саміті Північноатлантичного альянсу заявив генсек НАТО Яaп де Хооп Схеффер, повідомляє агентство France Presse. При цьому Схеффер підкреслив, що Україна і Грузія коли-небудь швидше за все стануть членами НАТО. Очікується, що до питання про надання цим країнам плану дій з членства в НАТО (ПДЧ) представники альянсу повернуться до грудня 2008 року.

Раніше повідомлення про те, що в ході саміту НАТО, який проходить у Бухаресті з другого по четверте квітня, Грузії і Україні не дадуть ПДЧ, надходили з різних джерел. Спершу з подібним припущенням виступив офіційний представник Північноатлантичного альянсу Джеймс Аппатурай (James Appathurai). Потім рішення НАТО з питання Грузії і Україні оголосив постпред Росії при Північноатлантичному альянсі Дмитро Рогозін, який сказав, що офіційну заяву з цього приводу буде зроблено найближчим часом.

В якості головної причини для відмови в наданні ПДЧ Україні називається відсутність абсолютної підтримки вступу країни в НАТО більшістю населення. Грузії, у свою чергу, перед вступом до НАТО доведеться вирішити територіальні суперечки, зокрема, проблему з Абхазією і Південною Осетією. Саме з цих причин проти вступу Грузії і України в НАТО висловлювалися представники Франції та Німеччини.

Президент США Джордж Буш, виступаючи в перший день бухарестського саміту, закликав учасників Північноатлантичного альянсу надати ПДЧ Грузії та України.

Відзначимо, що в ході саміту ПДЧ були надані Албанії і Хорватії. Македонія, також бажає вступити в НАТО, повинна спершу врегулювати спір про назву країни з Грецією, відзначили представники Північноатлантичного альянсу.


Схожі публікації:


Генсек НАТО застеріг Путіна від Генсек НАТО застеріг Путіна від "порожній риторики"
Генсек НАТО Яaп де Хооп Схеффер застеріг президента Володимира Путіна від прояву "порожній риторики" відносно Заходу під час щорічного саміту Північноатлантичного альянсу, який пройде з 2 по 4 квітня в Бухаресті. Про це пише британська газета "Financial T ... Читати

На перездачу На перездачу
НАТО вирішило не поспішати з прийняттям України і Грузії

Запросять чи не запросять Запросять чи не запросять
2 квітня в Бухаресті відкрився триденний саміт НАТО. Крім іншого на ньому обговорюватиметься питання про запрошення до альянсу України і Грузії. Поки що республіки проходять один із підготовчих етапів. У ході саміту вони можуть претендувати лише на отрима ... Читати

МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО
Міністр закордонних справ Грузії Давид Бакрадзе в цілому позитивно оцінив підсумки самміту НАТО для його країни. За його словами, незважаючи на те, що Грузії не був наданий План дій з членства в альянсі (ПДЧ), вона отримала тверду обіцянку, що в НАТО її в ... Читати

Нагорода за революцію Нагорода за революцію
На відкрився вчора саміті НАТО в Бухаресті заявки України і Грузії щодо приєднання до альянсу поки не отримали офіційної підтримки. Це питання буде більш докладно обговорюватися сьогодні. Вчора ж, як повідомив офіційний представник Північноатлантичного ал ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1904 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію