Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО
МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО

Міністр закордонних справ Грузії Давид Бакрадзе в цілому позитивно оцінив підсумки самміту НАТО для його країни. За його словами, незважаючи на те, що Грузії не був наданий План дій з членства в альянсі (ПДЧ), вона отримала тверду обіцянку, що в НАТО її все-таки приймуть. Про це повідомляє Civil Georgia.

У підсумковій декларації саміту, як заявив глава МЗС, усі члени НАТО погодилися з тим, що Грузія і Україна стануть членами НАТО. "Це абсолютно відкрите зобов'язання, це навіть більше, ніж ті перспективи, які країна може отримати за допомогою ПДЧ", - додав Бакрадзе.

Зі свого боку, президент Грузії Михайло Саакашвілі назвав рішення, прийняте на саміті, "перемогою" для республіки. "Вперше в нашій історії НАТО сказало, що Грузія стане членом альянсу, я про це не міг і мріяти", - цитує його "Інтерфакс". З аналогічною заявою виступив і президент України Віктор Ющенко.

Нагадаємо, що прохання українських і грузинських властей про надання ПДЧ, який передує вступу до альянсу, підтримали нові члени НАТО, а також США. Проти виступили ряд європейських країн, зокрема Німеччина і Франція. У підсумку рішення про подальшу інтеграції республік до альянсу було відкладено до кінця 2008 року.


Схожі публікації:


Грузія пошле миротворців в Афганістан Грузія пошле миротворців в Афганістан
Грузія пошле кілька сотень солдатів для участі в миротворчій операції в Афганістані. Передбачається, що вони будуть допомагати французьким і голландським військовим, повідомляє Reuters 31 березня з посиланням на міністра закордонних справ Грузії Давида Ба ... Читати

Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО
Україна і Грузія поки не готові до вступу в НАТО. Про це на що проходить в Бухаресті саміті Північноатлантичного альянсу заявив генсек НАТО Яaп де Хооп Схеффер, повідомляє агентство France Presse. При цьому Схеффер підкреслив, що Україна і Грузія коли-неб ... Читати

Переможені не плачуть Переможені не плачуть
Вчорашнє рішення НАТО відкласти надання Україні і Грузії Плану дій з членства в альянсі (ПДЧ) змусило проявити вольові та дипломатичні якості керівників двох країн, які прибули на саміт у Бухаресті. Після нетривалих роздумів президенти Віктор Ющенко та Ми ... Читати

Запросять чи не запросять Запросять чи не запросять
2 квітня в Бухаресті відкрився триденний саміт НАТО. Крім іншого на ньому обговорюватиметься питання про запрошення до альянсу України і Грузії. Поки що республіки проходять один із підготовчих етапів. У ході саміту вони можуть претендувати лише на отрима ... Читати

НАТО для старшокласників НАТО для старшокласників
Не чекаючи рішення майбутнього на початку квітня в Бухаресті саміту Північноатлантичного альянсу, Грузія заявила про повну готовність до отримання Плану дій з приєднання (Ем-ей-пі). «Наші шанси - п'ятдесят на п'ятдесят», - заявив віце-прем'єр, держміністр ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2179 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію