Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Лідери НАТО порадили Росії скористатися американською ПРО
Лідери НАТО порадили Росії скористатися американською ПРО

У четвер лідери країн Північно-атлантичного альянсу закликали Росію розглянути можливість приєднання до систем протиракетної оборони США і НАТО, передає агентство France Presse.

Як говориться в комюніке за підсумками саміту в Бухаресті, члени альянсу готові вивчити можливість поєднання систем ПРО США, НАТО і Росії "у відповідний час". Лідери країн альянсу також рекомендували російській владі скористатися пропозиціями США щодо співпраці в сфері ПРО. У документі підкреслюється, що НАТО прагне до максимальної прозорості у відносинах і наполягає на взаємній довірі при обговоренні турбують боку питань.

У комюніке висловлюється серйозне занепокоєння тим, що Росія в односторонньому порядку ввела мораторій на Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Цей крок не сприяє довгостроковому збереженню режиму обмеження звичайних озброєнь, наголошується в заяві. "Ми закликаємо РФ відновити виконання договору. Положення, коли союзники по НАТО дотримуються договір, а Росія - ні, не може тривати нескінченно", - вказують лідери альянсу.

Країни НАТО мають намір до 2010 року створити власну систему ПРО, інтегровану з американською, яка забезпечить протиракетну оборону Болгарії, Румунії, Греції та Туреччини. Нагадаємо, США і Чехія у четвер домовилися про будівництво на чеській території радара, який повинен буде відстежувати можливі пуски балістичних ракет з території країн-ізгоїв, зокрема Ірану. Чеський радар буде пов'язаний з іншими елементами американської ПРО, у тому числі десятьма протиракетами, які США планують розмістити на території Польщі. Росія неодноразово заявляла, що вважає появу американської ПРО в Східній Європі загрозою своїй безпеці.


Схожі публікації:


Бейсбольний м'яч над Брди Бейсбольний м'яч над Брди
Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію ... Читати

Польща і США відклали переговори щодо ПРО Польща і США відклали переговори щодо ПРО
Намічений на п'ятницю, 22 лютого, черговий етап переговорів між США і Польщею про розміщення в цій країні елементів американської ПРО не відбудеться. Як повідомляє агентство France Presse з посиланням на впливове польське видання Gazeta Wyborcza, у Варшав ... Читати

Радар замість віз Радар замість віз
У найближчі дні Чехія і Польща проведуть з США вирішальні переговори про розміщення на своїй території американських баз системи протиракетної оборони (ПРО). Сьогодні цю тему обговорюватиме у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем чеський прем'єр Мірек Т ... Читати

Прес-секретар НАТО попросив Росію приглушити Прес-секретар НАТО попросив Росію приглушити "палку риторику"
У середу прес-секретар НАТО Джеймс Аппатурай закликав російську владу залишити "палку риторику" в коментарях з приводу розширення впливу Альянсу та розміщення компонетов ПРО в Східній Європі, передає агентство France Presse.

Сім з десяти чехів виступають проти американської ПРО Сім з десяти чехів виступають проти американської ПРО
Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного чеським Центром з вивчення громадської думки (Centrum pro vyzkum verejneho mineni - CVVM), сім з десяти чехів негативно ставляться до розміщення на території країни елементів американської ПРО.

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1652 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію