Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Через 20 років через потепління буде вмирати 1 млн. людей на рік
Через 20 років через потепління буде вмирати 1 млн. людей на рік

До 2030 року зміна клімату побічно призведе до смерті 1 млн. людей щорічно, а також збитку світовій економіці в розмірі 157 млрд. доларів (у нинішніх цінах)


Про це йдеться в доповіді, опублікованому на переговорах зі зміни клімату в Канкуні під егідою ООН.

Як повідомляє Cybersecurity.ru, у доповіді сказано, що найбільшим випробуванням глобальна зміна клімату обіцяє стати для 50 найбідніших країн на планеті. У той же час, найбільшу «економічну плату» за зміну клімату заплатять США.

«Менше ніж через 20 років майже всі країни у світі відчують на собі високу уразливість перед зміною клімату і подальшим розігрівом планети», - йдеться в доповіді.

Дослідження, проведене рядом гуманітарних і наукових співтовариств, в тому числі й з так званих кліматично уразливих країн, дає оцінку того, як 184 країни будуть залежати в чотирьох ключових областях, таких як охорона здоров'я, природні катастрофи, втрата жилої середовища за рахунок осушення та підйому рівня вод, а також економічні потрясіння.

Згідно з представленими даними, під найбільшим ударом опиняться 54 найбідніші країни світу, включаючи Індію з її більш ніж мільярдним населенням. «Ці країни найбільше постраждають від зростання обсягів парникових газів. За іронією долі, вони якраз найменше винні у зростанні викидів СО2 », - йдеться в доповіді.

У прес-повідомленні ООН наголошується, що без «коригувальних дій» світ рухається до того, що до 2030 року в результаті зниження доступності їжі, води, різних природних ресурсів та зниження рівня економічного розвитку на планеті будуть гинути близько 1 млн. чоловік щорічно. Особливо в дослідженні наголошується, що сучасній медицині слід уже сьогодні почати готується до руйнівних наслідків глобального потепління і пов'язаного з цим зростання інфекцій.

Говорячи про економічну складову глобального потепління, експерти прогнозують, що більше половини з 157 млрд. доларів економічних втрат доведеться сплатити найбільш розвиненим країнам, таким як США, Німеччина і Японія. Разом з тим, вартість їх ВВП буде пропорційно нижче, ніж для бідних країн.

«Зараз ми вступаємо в дуже вразливий етап існування планети і присутності на ній людства. Ми вже не зможемо утримати потепління нижче рівня 1 градуса за Цельсієм протягом наступних 20 років. У минулому році ми орієнтувалися на 0,7 градуса. Таким чином, в реальності потепління, швидше за все, складе не менше 1,5-1,7 градусів за Цельсієм », - заявив кліматолог з Іспанії Салімул Хук.

За його прогнозами, якщо викиди йти за сучасними темпами, то в довгостроковій перспективі слід орієнтуватися на потепління на рівні 3,5-4 градусів.


Схожі публікації:


ЄС побоюється конфліктів з Росією через родовищ в Арктиці ЄС побоюється конфліктів з Росією через родовищ в Арктиці
ЄС слід готуватися до конфліктів з Росією через боротьбу за енергоресурси Арктики, які стають доступними завдяки глобальному потеплінню. Про це йдеться в доповіді, підготовленій верховним представником ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики в ... Читати

Стів Баллмер продає частину своїх акцій Microsoft Стів Баллмер продає частину своїх акцій Microsoft
Прес-служба Microsoft повідомила, що виконавчий директор корпорації Microsoft Стів Баллмер за останні кілька днів продав 12% від свого сумарного пакету акцій в компанії. Вартість проданих паперів за поточним курсом склала 1,34 млрд доларів.

НАТО порекомендували підготуватися до нанесення превентивних ядерних ударів НАТО порекомендували підготуватися до нанесення превентивних ядерних ударів
Група колишніх високопоставлених військових направила нинішньому керівництву НАТО доповідь, в якому міститься рекомендація зробити ряд превентивних ядерних ударів, щоб запобігти використанню зброї масового ураження ворогами альянсу, пише у вівторок The Te ... Читати

«Про стратегію розвитку Росії до 2020 року» «Про стратегію розвитку Росії до 2020 року»
Завершуючи другий термін роботи в якості президента Російської Федерації, вважаю за необхідне сказати про те, що було зроблено за останні роки і сформулювати своє бачення розвитку країни на довгострокову перспективу.

Ознаки потепління Ознаки потепління
З перемогою на президентських виборах Дмитра Медведєва першим з іноземних лідерів привітав по телефону Ніколя Саркозі. Вчора, вирушаючи на аудієнцію до президента Франції, про це як би ненароком нагадав російський міністр закордонних справ Сергій Лавров. ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1613 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію