Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Переможені не плачуть
Переможені не плачуть

Вчорашнє рішення НАТО відкласти надання Україні і Грузії Плану дій з членства в альянсі (ПДЧ) змусило проявити вольові та дипломатичні якості керівників двох країн, які прибули на саміт у Бухаресті. Після нетривалих роздумів президенти Віктор Ющенко та Михаїл Саакашвілі в унісон заявили про свою «історичної перемоги».

На думку пана Ющенка, рішення саміту НАТО в Бухаресті - «це українська перемога: вперше всі 26 країн - членів НАТО підтримали майбутнє членство України в НАТО». Щоб зістикувати невеселу реальність з несподіваним оптимізмом, український лідер пояснив, що вважає вчорашнє рішення «політичним компромісом», який став для Києва «коректної формою перемоги».

Спочатку українська делегація поширювала інформацію про те, що президент Ющенко може залишити саміт, якщо не буде названа дата приєднання Києва до ПДЧ. У другій половині дня стало відомо, що ніяких демаршів не буде. «Ми працюємо нормально, і ніхто нікуди не їде», - заявив глава МЗС України Володимир Огризко.

Президент Михайло Саакашвілі тими ж словами повідомив про грузинський "тріумф", пославшись, як і пан Ющенко, на слова генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера про те, що обидві країни в перспективі стануть членами цієї військово-політичної організації. «Я вважаю це перемогою, - сказав пан Саакашвілі журналістам. - Я про це не міг і мріяти », - додав він. Підключення Грузії до ПДЧ він назвав «технічним питанням».

Глава МЗС Грузії Давид Бакрадзе підтвердив своєю формулюванням, що він справжній дипломат - «заява саміту НАТО про те, що Грузія і Україна стануть членами НАТО» означає для Тбілісі «набагато більше, ніж перспектива вступу в НАТО, отримана за допомогою ПДЧ».

Примітно, що напередодні пан Саакашвілі в інтерв'ю французькій газеті «Фігаро» лякав членів альянсу тим, що відмова в наданні ПДЧ Грузії і Україні «буде означати закінчення існування НАТО в тій формі, в якій ми його бачимо сьогодні». У Росії ж, за його словами, це підсилить націоналістичні тенденції, і у Москви «тоді не буде більше підстави вести діалог з Грузією».

Глава парламентського комітету з інтеграції з Європою Ніно Накашидзе в бесіді з «Часом новин» сказала, що відмова в ПДЧ «не хороший» для народів Грузії, України та Європи, оскільки «демонструє зростання впливу Росії, яка стає неконтрольованим». «Рано чи пізно ми все одно станемо країною-кандидатом. Європа повинна зрозуміти, що якби це відбулося зараз, то Росія змирилася б, як свого часу з Балтією. А зараз вона спробує посилено впливати на Грузію, використовуючи важелі проблем Абхазії і Південної Осетії, відіграючись на нас за визнання незалежності Косово », - упевнена пані Накашидзе.

Проте спроба Києва і Тбілісі залякати натовців розколом або примарою "російської загрози" великих дивідендів не принесла. Дізнавшись про невдачу, лідери обох країн змінили тон з похмурого алармізма на райдужний оптимізм.

Заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін зазначив «Часу новин», що вчора президент США Джордж Буш, відчайдушно лобіювали приєднання Києва і Тбілісі до ПДЧ, "отримав щиглик по носі", а Ющенко і Саакашвілі "послали в нокаут". Обидва політики «зробили ставку на ПДЧ, і провал може сильно вплинути на політичний розклад всередині їхніх країн».

Експерти та опозиція в обох країнах не готові легко і швидко повірити у заяви президентів про «історичну перемогу». Директор Київського інституту проблем управління імені Горшеніна Кость Бондаренко вважає, що «Україні навряд чи вступить у НАТО в найближчі 15 - 20 років, а по президенту Ющенко завдано сильного дипломатичний удар». Член парламентської фракції входить до правлячої на Україну «помаранчеву» коаліцію «Блоку Юлії Тимошенко» Андрій Шкіль сказав: «Українські вищі посадові особи зробили все. Більше ми вже зробити нічого не можемо. Це категоричний, цинічний і принизливий для України відмова. Це найбільша поразка зовнішньої політики України за всю її історію ».

Депутат виступає з критикою планів приєднання до НАТО опозиційної Партії регіонів Тарас Чорновіл заявив, що задоволений тим, що в Бухаресті не було зроблено крок, «який міг би призвести до конфліктів усередині країни». «З іншого боку, це рішення образило, - сказав пан Чорновіл - Ми прогнозували, що буде ляпас для України, і ми її отримали». На його думку, Україні не буде в НАТО «принаймні до тих пір, поки президентом буде Віктор Ющенко». Депутат Ради від Партії регіонів Михайло Чечетов вважає, що «провал» в Бухаресті додасть його партії «залізно 3 - 4% на виборах мера Києва».

Для керівництва Грузії підсумки саміту в Бухаресті чреваті великими проблемами на парламентських виборах 21 травня - як і на Україну, опозиція не забуде використовувати невдачу в своїх цілях. «Крах зазнала не зовнішня, а внутрішня політика Михайла Саакашвілі, - сказав« Времени новостей »депутат від опозиційної Республіканської партії Давид Бердзенішвілі. - Ніколи в нас не було таких сильних лобістів - США, частина країн Європи. Але Саакашвілі не пробачили недемократичною політики всередині країни - жорстокого придушення опозиції 7 листопада і фальсифікацій на виборах президента 5 січня ». За оцінкою політика, позиція Росії вплинула на рішення саміту, «але головне не це - Грузія отримала відповідь на безвідповідальну політику її влади».

Тбіліський політолог, голова неурядової організації «Грузія - в НАТО» Шалва Пічхадзе помітив «Часу новин», що тепер грузинське товариство «випробує певний скепсис щодо НАТО», але це станеться з вини влади: «Ще два роки тому Саакашвілі запевняв нас, що в 2008-му Грузія взагалі вступить в НАТО. Що тепер робити? Треба будувати державу, опинитися з яким пліч-о-пліч у НАТО бажали б усі без винятку члени альянсу ». Це означає «в першу чергу розвивати демократичну систему і захищати права людини, нормально проводити вибори», і тоді «у прихильників Грузії в НАТО буде більше аргументів».

Заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін сказав "Часу новин", що негативне рішення європейських членів НАТО було значною мірою мотивовано «небажанням розгрібати внутрішні проблеми» України і Грузії. Разом з тим «на рішення саміту НАТО вплинула позиція виступає проти розширення НАТО на схід Росії. Це підвищить її авторитет в СНД, але це не означає, що Москві варто спочивати на лаврах ».


Схожі публікації:


МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО
Міністр закордонних справ Грузії Давид Бакрадзе в цілому позитивно оцінив підсумки самміту НАТО для його країни. За його словами, незважаючи на те, що Грузії не був наданий План дій з членства в альянсі (ПДЧ), вона отримала тверду обіцянку, що в НАТО її в ... Читати

Жертви Бухареста Жертви Бухареста
У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Ви ... Читати

Запросять чи не запросять Запросять чи не запросять
2 квітня в Бухаресті відкрився триденний саміт НАТО. Крім іншого на ньому обговорюватиметься питання про запрошення до альянсу України і Грузії. Поки що республіки проходять один із підготовчих етапів. У ході саміту вони можуть претендувати лише на отрима ... Читати

НАТО для старшокласників НАТО для старшокласників
Не чекаючи рішення майбутнього на початку квітня в Бухаресті саміту Північноатлантичного альянсу, Грузія заявила про повну готовність до отримання Плану дій з приєднання (Ем-ей-пі). «Наші шанси - п'ятдесят на п'ятдесят», - заявив віце-прем'єр, держміністр ... Читати

Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО
Україна і Грузія поки не готові до вступу в НАТО. Про це на що проходить в Бухаресті саміті Північноатлантичного альянсу заявив генсек НАТО Яaп де Хооп Схеффер, повідомляє агентство France Presse. При цьому Схеффер підкреслив, що Україна і Грузія коли-неб ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2287 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію