Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
«Природний партнер»
«Природний партнер»

Наприкінці минулого тижня відбувся триденний робочий візит до Туркменістану індійської делегації на чолі з віце-президентом країни Хамідом Ансарі. Сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння між нафтогазовими міністерствами двох країн. А також, за неофіційною інформацією, узгодили питання приєднання Делі до проекту Трансафганського газопроводу, по якому туркменський газ може транспортуватися в Пакистан та Індію транзитом через Афганістан. До цих пір індійці мали статус спостерігача у робочій групі, але очікується, що на найближчій зустрічі міністрів енергетики чотирьох країн, яка має відбутися 21 - 22 квітня в Ісламабаді, Делі стане повноправним учасником проекту.

Слід зазначити, що стара ідея створення цього маршруту експорту туркменського газу знову актуалізована зусиллями американської дипломатії, яка лобіює його на противагу проекту труби Іран - Пакистан - Індія. І зайвим тому підтвердженням є той факт, що туркменський лідер Гурбангулі Бердимухамедов у рамках візиту до Бухареста на саміт НАТО зустрічався з президентом Афганістану Хамідом Карзаєм, і, як свідчить офіціоз з Ашхабада, сторони «приділили особливу увагу питанням практичної реалізації проекту газопроводу Туркменістан - Афганістан - Пакистан - Індія, підкресливши його значення як чинника благополуччя кожної з країн - учасниць проекту і всього регіону в цілому ».

«Трубопровід Туркменістан - Афганістан - Пакистан - Індія стане вагомим внеском у справу зміцнення позитивного співробітництва на всьому континенті», - сказав Гурбангули Бердимухамедов на зустрічі в минулу п'ятницю з індійським віце-президентом. Г-н Ансарі у відповідь підтвердив прихильність своєї країни цього проекту. А наступного дня вирушив відвідати найбільше газове родовище Туркменії - «Довлетабад», яке зараз є базою для експорту газу до Росії і розглядається як джерело майбутнього трубопроводу в Індії.

Проект будівництва Трансафганського трубопроводу, по якому газ з Довлетабадского родовища повинен надійти в Пакистан та Індію, отримав підтримку Азіатського банку розвитку. Протяжність газопроводу складе 1680 км, пропускна здатність - 30 млрд кубометрів природного газу на рік. Вартість проекту кілька років тому оцінювалася 3,3 млрд доларів.

За повідомленнями індійських газет, віце-президент Індії називав свою країну природним партнером Ашхабада, а співробітництво в газовій сфері «логічним, очевидним і взаємовигідним». У рамках підписаного меморандуму Делі пропонує туркменській стороні використовувати «глибокі знання, досвід і капітал» індійських енергетичних концернів у сфері видобутку вуглеводнів, таких як ONGC, GAIL, OVL і IOC.

Зовсім нещодавно влада Туркменістану декларували, що готові надавати ліцензії на розвідку і видобуток нафти і газу тільки на шельфі Каспію (де, як відомо, багато спірних питань з Іраном і Азербайджаном). Але при цьому прагнення Індії Ашхабад цілком влаштовує. Адже поява нового учасника повинна підштовхнути китайську CNPC, що отримала раніше право вести розвідку і видобуток на родовищі, яке передбачається на роль сировинної бази для експортного газопроводу в Китай. Демонстративні контакти з Туркменістаном вигідні і Делі, оскільки переговори з Іраном з цінами та інших умов поставок газу (у вигляді СПГ і по трубопроводу IPI) йдуть дуже складно.

І звичайно, процес вигідний Вашингтону, який, з одного боку, намагається повернути собі роль координатора газових потоків в середньоазіатському регіоні, а з іншого - намагається ізолювати газовий потенціал Ірану і знизити роль «Газпрому» як єдиного імпортера туркменського палива.


Схожі публікації:


Основний закон незаконного держави Основний закон незаконного держави
Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст прое ... Читати

Потрібні люди Потрібні люди
Вчора президент Франції Ніколя Саркозі завершив дводенний державний візит до Великобританії на запрошення королеви Єлизавети II. Таких поїздок не було вже 12 років. «Ми потрібні один одному», - заявив мсьє Саркозі. Його підтримав британський прем'єр Гордо ... Читати

Європа, Росія, США: нові величини старого рівняння Європа, Росія, США: нові величини старого рівняння
З 2006 року відносини між Європейським союзом, Росією та США переживають глибоку кризу, що характеризується переплетенням стратегічних і енергетичних аспектів.

Афганський експромт Афганський експромт
Держсекретар США Кондоліза Райс і глава МЗС Великобританії Девід Мілібенд вчора відвідали з несподіваним візитом Афганістан. Прибули вони туди з Лондона, куди пані Райс прилетіла на переговори. У Кабулі вони обговорили з президентом Хамідом Карзаєм питанн ... Читати

"Подумати страшно!"
Володимир Путін і Віктор Ющенко згуртувалися проти прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Як відомо, всю свою політику вона направила на те, щоб зруйнувати діючу схему постачань газу на Україні, в якій задіяні дві фірми-посередника. Гг.Путін і Ющенко вч ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 5758 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію