Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

На відміну від заходів бухарестського саміту НАТО за графіком сочинської зустрічі можна було перевіряти годинник. Так точно тепер починаються тільки війни, щоб їм збігтися з прямим ефіром CNN. На відміну від них вчорашнє мирний подія, спільна прес-конференція Путіна і Буша, здавалося, було точно приурочено до обіцяного по телеканалу "Вести-24" рівно опівдні прямому репортажу з путінської резиденції. Ця деталь зайвий раз служила підтвердженням, що телебачення в Росії, як і в будь-який інший, відмінною від третього світу країні, є найважливішими для політики мистецтвом.

До виходу президентів до преси вони точно так само акуратно в термін вклалися і у відведений їм протоколом час для переговорів. А напередодні вони славно поспілкувалися в компанії краснодарського губернатора Ткачова, який розповів високому американському гостю, як іде підготовка до зимової Олімпіади в Сочі. Г-н Буш, судячи з його вигляду, ніяк не міг повірити, що всі зроблені з пап'є-маше макети олімпійських об'єктів стануть реальністю до 2014 року. Щоб аргументи звучали переконливіше, господарі повідомили Бушу, що на підготовку буде витрачено 300 млрд руб. Оскільки невідомо, чи повідомили американському президентові співвідношення валют, то не виключено, що ця цифра зробила належне враження на президента США.

У ході презентації продемонстрував свою особисту домашню заготовку і сам господар «Бочарова струмка». Путін звернув увагу друга Джорджа на самотню і маловиразну на перший погляд штучку, що розташувалася на макеті в зоні морської акваторії. «А це твоя яхта, на якій ти будеш жити, коли приїдеш на Олімпіаду», - з видимим задоволенням сказав російський президент американському. Частки жарти в цьому жарті було не так вже й багато, оскільки на вчорашній прес-конференції президент США висловив надію, що він отримає через шість років запрошення на сочинську Олімпіаду.

У суботу ввечері президенти удвох зробили пішу прогулянку до моря, де, як повідомляє офіційний сайт російського президента, «вони спостерігали за заходом сонця». Важко сказати, який текст супроводжував цю «картинку» для закордонного телеглядача, росіяни ж почули визначено іронічний закадровий коментар: мовляв, саме в ці хвилини президенти, можливо, обговорюють найбільш спірні аспекти розміщення американської системи ПРО в Східній Європі. Подібні редакторські вольності, що стосуються найчутливіших моментів російсько-американських відносин, налаштовували на оптимістичний лад: значить, десь далеко від Сочі, в Останкіно, вже знають те, чого не знаємо ми, що знаходяться зовсім поруч з тими, хто робить світову політику, а саме: третьої світової війни не буде. Не буде навіть і нової «холодної війни», з чим уже двома днями раніше вітав Путін у Бухаресті місцевих журналістів.

Так і вийшло. Прийнята за підсумками зустрічі в Сочі Декларація про стратегічні рамки російсько-американських відносин починається з преамбули, виразності якої позаздрили всі публіцист: «... Ми знову підтверджуємо, що ера, коли Росія і США розглядали один одного як ворога або як стратегічну загрозу, закінчилася . Ми відкидаємо мислення за принципом «гри з нульовою сумою» часів «холодної війни», коли «те, що було добре для Росії, було погано для Америки» і навпаки ».

Потім на прес-конференції Джордж Буш скаже з цього приводу просто: «Холодна війна» закінчилася, але деякі в Америці думають, що вона триває, і це ускладнює наші відносини ». Якщо вірити сказаному Бушем у Сочі, головна проблема російсько-американських відносин у тому, що йому поки не вдається переконати друга Володимира, що розміщення американської системи ПРО в Європі призначене не для стримування Росії, адже вона буде попереджати тільки поодинокі, ну, може бути, подвійні пуски ракет. Тобто з тих країн, хотів, мабуть, сказати Буш, де цих ракет лічену кількість. Президент США, перебуваючи в путінській резиденції, зворушливо журився, що «вони», російські, витрачають гроші, щоб захищатися від цієї системи ПРО, і даремно, мовляв, це вони роблять, тому що «Росія нам не ворог». Треба сказати, що ця теза була улюбленим слоганом пана Буша в ході його нинішньої європейської поїздки. Найчастіше, може бути, він тільки запевняв, що «Україна - наш друг».

Буш виглядав дуже щирим, запевняючи, що якщо проблема в тому, що «з Росією треба працювати, і для цього потрібно транспарентність», то у нього з цим «проблем немає», він «завжди відкритий».

А ось що може переконати Путіна, що Америка Росії не ворог? На це питання російський президент відповів жорстко і однозначно: спільна робота зі створення системи ПРО з рівним демократичним доступом до управління системи. А якщо це не вдасться, допустив Путін, то повинен бути забезпечений постійний доступ для ефективного контролю та інспекції цих систем. Але цими умовами він не обмежився. Путін знову заговорив на найболючішу для Кремля тему - про розширення НАТО на схід (Буш, до речі, про це в Сочі не сказав ні слова, - як про мотузку в будинку повішеного). Треба не втягувати в НАТО колишні радянські республіки, говорив він, а розвивати відносини з самою Росією. І послався при цьому на Черчілля: «Нездатність змінити тему - це ознака радикалізму». Було очевидно, що проблема розширення НАТО залишається концептуальним розбіжністю у відносинах Росії і США, хоча все інше можна виправити.

Мабуть, самим головним позитивом зустрічі в Сочі став виражений Путіним «обережний оптимізм щодо досягнення остаточних домовленостей» щодо ПРО. «Мені здається, це можливо», - зауважив російський президент, додавши, втім, що «диявол у деталях» і треба чекати, що скажуть тепер експерти.

Якщо ж повернутися до сочинської декларації, то стане зрозумілим зауваження Путіна, що остання його зустріч з Бушем в якості президентів стала спробою інвентаризації всього того, що вдалося зробити за останні вісім років у відносинах Москви і Вашингтона. У 14-сторінковому документі наведено близько трьох десятків переговорних тим, починаючи від торгівлі зброєю і іранської проблеми до вступу Росії до СОТ, скасування поправки Джексона - Веніка і встановлення «постійних нормальних торгових відносин» з Росією. До речі, Путін не без задоволення повідомив, що в ході переговорів з Бушем він підтвердив готовність переконати американський конгрес ще до кінця цього року скасувати цю практично вже давно не працює поправку, прийняту ще в 1974 році у зв'язку з обмеженням свободи єврейської еміграції в СРСР.

Незважаючи на те що до журналістів вчора вийшли тільки два президенти, одному з яких належить працювати ще до січня наступного року, а інший здає справи рівно через місяць, 7 травня, пресу, особливо американську, цікавив і третій - обраний російський президент, якому Путін здасть справи, Кремль і, можливо, навіть сочинську резиденцію. Він був тут поруч, але журналістам не здався, за винятком тих, хто спостерігав за початком короткої зустрічі Дмитра Медведєва з Джорджем Бушем. «Але він же ще не президент», - пояснював його відсутність на прес-конференції американський лідер. І як міг, так і розповів про цю зустріч. «Іноді дивишся людині в очі і бачиш, що він говорить не те, що думає, - ділився своїми спостереженнями пан Буш, - і я сподіваюся, що пан Медведєв завжди буде говорити те, що думає, він позитивний, розумна людина , але ще тільки готується ... »

Пан Медведєв у свою чергу постарався обнадіяти Джорджа Буша, сказавши йому, що після вступу на посаду президента Росії йому «хотілося б зробити так, щоб наші відносини розвивалися і далі без зупинок». Чинний американський і обраний російський президенти домовилися, що вони побачаться влітку цього року в Японії на саміті «великої вісімки». Це фактично підтвердив і Путін, відповідаючи на питання, хто ж буде все-таки визначати зовнішню політику Росії і представляти її на саміті в Японії, коли він сам стане прем'єр-міністром. «Президент Росії Дмитро Анатолійович Медведєв, колишній керівник адміністрації президента, віце-прем'єр, член Ради безпеки Росії, був співавтором російської зовнішньої політики і повністю знаходиться в матеріалі», - заявив Путін присутнім так, ніби тут і зараз він рекомендував його на посаду за Принаймні міністра закордонних справ.

Розлучалися Путін і Буш у Сочі як президенти. Тепер вони, як запевняв вчора друг Джордж, «будуть зустрічатися як люди».


Схожі публікації:


Встигнути до Маккейна Встигнути до Маккейна
Наприкінці наступного тижня в Сочі відбудеться зустріч президентів Росії і США Володимира Путіна і Джорджа Буша. Швидше за все, це буде їхня остання розмова у статусі державних лідерів. Повноваження російського президента завершуються 7 травня. А пана Буш ... Читати

Як Як "приспати" систему ПРО
Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює поль ... Читати

Пролетіли, як фанера над Бухарестом Пролетіли, як фанера над Бухарестом
Вчора ввечері в Бухарест прибув президент Росії Володимир Путін. Сьогодні йому доведеться брати участь у засіданні Ради Росія - НАТО (РРН). Сприятливий фон для діалогу Росії з альянсом створюють підсумки вчорашнього обговорення натовцями питання про приєд ... Читати

"Подумати страшно!"
Володимир Путін і Віктор Ющенко згуртувалися проти прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Як відомо, всю свою політику вона направила на те, щоб зруйнувати діючу схему постачань газу на Україні, в якій задіяні дві фірми-посередника. Гг.Путін і Ющенко вч ... Читати

Пряма трансляція прес-конференції Путіна і Меркель Пряма трансляція прес-конференції Путіна і Меркель
У Вісбадені, столиці німецької землі Гессен, тривають переговори Володимира Путіна з Ангелою Меркель. Вони зустрічаються в рамках чергового засідання форуму громадськості двох країн «Петербурзький діалог», створеного у 2001 році. Попередня така зустріч пр ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 5159 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію