Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.

Україна і Грузія не отримали ПДЧ тому, що частина членів альянсу взяли до уваги різку незгоду Росії з наближенням НАТО до її кордонів. Головним прихильником Росії і опонентом плану прискореного розширення НАТО на схід виступила Німеччина, яку підтримала низка західноєвропейських країн.

Заступник глави секретаріату президента України Олександр Чалий заявив, що Віктор Ющенко хоче направити до Росії і ФРН «нових людей з новими ідеями». За словами чиновника, звільнення 50-річного Ігоря Долгова пов'язане з бажанням Києва знайти «нові форми співпраці» з Берліном: «Пан Долгов - один з наших досвідчених дипломатів ... Прийнято рішення, що він буде переведений в країну, де ефект від його роботи буде найвищим ". Ігор Долгов займав посаду посла України в Німеччині з грудня 2005 року, до цього був заступником глави МЗС.

Відставку посла в Росії Олега Дьоміна пан Чалий пояснив досягненням «пенсійного віку» - у серпні 2007 року тому виповнилося 60 років. Г-н Дьомін був послом в Москві з березня 2006 року. У 1990-і роки він був віце-спікером Верховної ради, потім главою Харківської обласної адміністрації, а в 2000 році став першим заступником голови адміністрації президента.

Депутат Верховної ради від вхідного в правлячу «помаранчеву» коаліцію «Блоку Юлії Тимошенко» Андрій Шкіль зауважив, що не знає, «що міг зробити посол у Москві, щоб змінити позицію Росії перед самітом НАТО». Український політолог Вадим Карасьов вважає, що відставки були «давно очікувані» і не пов'язані з планами вступу до НАТО. Більше того, призначення нових послів у Москві і Берліні може вказувати на те, що результати саміту в Бухаресті «задовольнили українське керівництво» - тепер же Президент Ющенко «ставить перед українською дипломатією нові специфічні і складні завдання».

Незалежно від того, стала заміна послів реакцією на успіх або на невдачу, саміт нагадав українській владі про важливість відносин з Москвою і Берліном. Екс-глава МЗС України Анатолій Зленко зазначив, що у відмові в приєднанні Києва до ПДЧ «російський чинник зіграв вирішальну роль», хоча Росія і не є членом НАТО.


Схожі публікації:


Переможені не плачуть Переможені не плачуть
Вчорашнє рішення НАТО відкласти надання Україні і Грузії Плану дій з членства в альянсі (ПДЧ) змусило проявити вольові та дипломатичні якості керівників двох країн, які прибули на саміт у Бухаресті. Після нетривалих роздумів президенти Віктор Ющенко та Ми ... Читати

Російські ракети не похитнули прагнення Ющенка до НАТО Російські ракети не похитнули прагнення Ющенка до НАТО
Україна розраховує на позитивну відповідь щодо приєднання до плану дій щодо членства в НАТО під час квітневого саміту альянсу в Бухаресті. Про це президент України Віктор Ющенко, за повідомленням його прес-служби, заявив в інтерв'ю російської телекомпанії ... Читати

З надією на взаємність З надією на взаємність
На цьому тижні українське керівництво нарешті надала своє бажання приєднатися до Північноатлантичного альянсу в конкретні форми. А точніше, у форму листа, який було підписано президентом Віктором Ющенком, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і спікером Верхо ... Читати

Ніхто не хотів поступатися Ніхто не хотів поступатися
Вчора лідери фракцій Верховної ради України так і не змогли подолати парламентську кризу. Спроба зібратися і домовитися про розблокування роботи Ради виявилася безуспішною. Минулого тижня спікер Арсеній Яценюк запропонував скласти "Протокол порозуміння", ... Читати

Кулька для Тимошенко Кулька для Тимошенко
У той час як у Брюсселі глави МЗС країн НАТО вчора так і не змогли прийняти жодного рішення про підключення Грузії і України до плану дій щодо членства в альянсі, у Києві депутати Верховної ради схвалили компромісне постанову. У ньому йдеться: «Рішення пр ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 5524 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію