Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.

США стверджують, що цей радар разом з протиракетами в Польщі (проти планів будівництва цієї ПРО різко заперечує Росія) забезпечить американську розвідку даними про розвиток іранської програми балістичних ракет і можливу загрозу, яку ці ракети можуть становити для Європи.

Про досягнення угоди з США по ПРО чеський міністр закордонних справ Карел Шварценберг офіційно оголосив на що завершився 11 квітня саміті НАТО в Бухаресті. А держдепартамент США випустив заяву, в якій назвав угоду «важливим кроком у зусиллях по захисту наших країн і союзників по НАТО від наростаючої загрози, яку представляє розповсюдження балістичних ракет і зброї масового знищення». Що стосується допуску російських інспекторів на американський об'єкт у Чехії, то, як пояснив у Бухаресті р-н Шварценберг, "це питання чеській стороні ще належить розглянути".

Зближенню позицій США і Чехії сприяли активні двосторонні консультації. Чехам вдалося, зокрема, відстояти право на те, щоб у районі розміщення радара діяли чеські, а не американські закони про охорону навколишнього середовища. США раніше наполегливо пропонували зворотне.

Доводилося брати до уваги і громадську думку в європейських країнах (хоча в результаті це думка врахована не було). Так, за даними американської соціологічної служби "Харріса", сильне неприйняття планів будівництва елементів американської ПРО в Чехії та Польщі висловлюють громадяни Німеччини (71% проти 19%), Іспанії (61% проти 19%) і Франції (58% проти 22%) . У самій Чехії приблизно 60% населення висловлюється проти будівництва радара, і тільки близько 30% - за. Опозиція в Чехії наполягала на проведенні референдуму з даного питання, але влада не погодилися.

Експерти американської організації «Союз на захист протиракетної оборони» стверджують, що завдяки американському радару в Чехії під захистом виявиться більшість країн континентальної Європи і Північно-Східної Африки, Гренландія, Ісландія, значна частина Японії і частково території Росії та Китаю. Сенсор радара зможе розпізнавати будь-які об'єкти розміром з бейсбольний м'яч, що летять на відстані близько 5 тис. кілометрів.

Радар буде забезпечувати «точкової» інформацією інші об'єкти системи протиракетної оборони - в тому числі батарею протиракет, яку США мають намір розмістити в Польщі. Американці відзначають, що радар також допоможе стежити за переміщенням космічних об'єктів, вже відпрацювали свій ресурс, а також їх частин, що загрожують впасти на Землю.

Радар в Чехії - об'єкт дорогий. Щорічно роботи, що фінансуються США, будуть обходитися в 90 млн дол Зміст і обслуговування вже побудованого об'єкта буде коштувати 40 млн дол на рік - цю частину фінансування забезпечить Чехія.

Під радар відводиться територія площею 4 кв. км у районі селища Брди - кілометрів за тридцять до південно-захід від Праги. Обслуговуючий персонал складе від 150 до 200 осіб. Точні цифри поки не називаються. Немає і даних про те, скільки чехів та американців буде там працювати.


Схожі публікації:


Радар замість віз Радар замість віз
У найближчі дні Чехія і Польща проведуть з США вирішальні переговори про розміщення на своїй території американських баз системи протиракетної оборони (ПРО). Сьогодні цю тему обговорюватиме у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем чеський прем'єр Мірек Т ... Читати

Сім з десяти чехів виступають проти американської ПРО Сім з десяти чехів виступають проти американської ПРО
Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного чеським Центром з вивчення громадської думки (Centrum pro vyzkum verejneho mineni - CVVM), сім з десяти чехів негативно ставляться до розміщення на території країни елементів американської ПРО.

Турецьке око Турецьке око
Відраховувала останні місяці свого перебування в Білому Домі адміністрація Джорджа Буша поспішає максимально просунути програму створення системи протиракетної оборони (ПРО). На додаток до десяти ракет-перехоплювачів у Польщі і потужному радару наведення ... Читати

Лідери НАТО порадили Росії скористатися американською ПРО Лідери НАТО порадили Росії скористатися американською ПРО
У четвер лідери країн Північно-атлантичного альянсу закликали Росію розглянути можливість приєднання до систем протиракетної оборони США і НАТО, передає агентство France Presse.

Польща і США відклали переговори щодо ПРО Польща і США відклали переговори щодо ПРО
Намічений на п'ятницю, 22 лютого, черговий етап переговорів між США і Польщею про розміщення в цій країні елементів американської ПРО не відбудеться. Як повідомляє агентство France Presse з посиланням на впливове польське видання Gazeta Wyborcza, у Варшав ... Читати

  •  (голосів: 1)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 5393 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію