Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».

Текст і процедура прийняття конституції суперечать рішенням ООН, що загрожує посилити протистояння Белграда і Пріштіни. До того ж подання проекту конституції відбулося через усього кілька днів посла обурили сербів виправдання Гаазьким трибуналом колишнього польового командира «Визвольної армії Косово» і екс-прем'єра уряду краю Рамуша Харадіная.

Парламент Косово має схвалити проект основного закону до кінця квітня. І тоді проблема статусу бунтівного краю вийде на новий рівень. Адже конституція проголошує Косово незалежною республікою. А ні в одному з документів ООН про подібний статус сербського краю нічого не говориться.

Як повідомили «Часу новин» у прес-службі конституційної комісії Косова, "розробка проекту конституції зайняла більше року": "Підготовлений текст відображає волю народу Косова і відданість його інститутів побудови демократичної країни, що керується міжнародними принципами і стандартами". У прес-службі газеті "Час новин" розповіли також, що "проект був оприлюднений для широкого обговорення 17 лютого", тобто в день одностороннього оголошення незалежності краю. З тих пір комісія отримала більше тисячі поправок і пропозицій. Багато з них були враховані. Тепер президент краю Фатмір Сейдіу внесе проект до парламенту на ратифікацію. «Проект документа було вивчено в Євросоюзі і схвалений спеціальним представником ЄС у Косові Пітер Фейт», - зауважили співрозмовники газети в Пріштіні.

Сербія і Росія як і раніше наполягають на тому, що рішення з питання статусу Косово має право приймати лише Рада Безпеки ООН. Москва і Белград переконані, що без такого рішення розміщення в краї окремої цивільно-поліцейської місії Євросоюзу і рішення спецпредставника ЄС Пітера Фейта є нелегітимними.

Конституційний проект налічує 160 статей на 66 сторінках. У статті 1 «Республіка Косово» проголошується «незалежною, суверенною, демократичною, єдиним і неподільним державою». Косово «не буде пред'являти територіальні претензії до будь-якій державі або його частині, що не буде прагнути і не погодиться на власне об'єднання з якою-небудь державою або його частиною».

Стаття 5 оголошує офіційними мовами в Косово албанська і сербська. Турецька, боснійська та циганський мови стають "офіційними мовами на муніципальному рівні» - у місцях компактного проживання відповідних етнічних меншин. Косово проголошено «світською державою, нейтральним у питаннях релігійних вірувань». У ньому зберігається «міжнародна військова присутність під командуванням НАТО». Але також "створюються власні сили безпеки".

У приштинській відділенні посольства Росії в Сербії поки не коментують факт появи проекту нової конституції Косово, пропонуючи дочекатися затвердження документа парламентом. Проте в неофіційній бесіді «Часу новин» нагадали, що, згідно з рішеннями Радбезу ООН, "приймати рішення по статусу Косово може лише ООН, а не влади Пріштіни або представники Євросоюзу".

Російські дипломати переконані, що «косовські серби навряд чи визнають положення конституції Косово і продовжать керуватися основним законом Сербії, прийнятим у 2006 році на общесербском референдумі». А це віщує новий виток протистояння, особливо якщо влада Пріштіни спробують навести "конституційний порядок" на півночі краю - в районах компактного проживання сербів. Глава МЗС Сербії Вук Єреміч вже пообіцяв, що його країна звернеться в Міжнародний суд із запитом про те, «чи відповідає міжнародному праву одностороннє проголошення незалежності Косово".


Схожі публікації:


Парламент Косова проголосив незалежність краю Парламент Косова проголосив незалежність краю
У неділю, 17 лютого, парламент Косова одноголосно проголосував за відділення цієї території від Сербії і проголосив незалежність краю.

Сербія не застосує силу проти незалежного Косова Сербія не застосує силу проти незалежного Косова
Відразу після проголошення парламентом Косова незалежності прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца виступив із зверненням до громадян країни, в якому заявив, що серби ніколи не визнають незалежного Косова. Його звернення передавалося в прямому ефірі ціло ... Читати

Посли США і країн ЄС у Радбезі ООН підтримали рішення Косова Посли США і країн ЄС у Радбезі ООН підтримали рішення Косова
Шість з п'ятнадцяти членів Ради безпеки ООН заявили, що проголошення незалежності Косова і перехід краю під протекторат Європейського союзу повністю відповідає міжнародному праву. Про це йдеться в поширеній в неділю спільній заяві, підписаній США, Бельгіє ... Читати

Все за планом Все за планом
17 лютого парламент Косово в односторонньому порядку проголосив незалежність автономії. За декларацію про самопроголошення проголосували 109 албанських депутатів. Прем'єр-міністр і президент краю оголосили, що держава Косово буде побудовано за "планом Ахт ... Читати

Народний суд Народний суд
Ситуація в Косово загрожує остаточно вийти з-під контролю. Вчора в північній частині міста Косовська-Мітровіца у краї відбулися запеклі зіткнення сербів з підрозділами албанської поліції і міжнародних миротворців. Серби використовували пляшки із запальною ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 11667 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію