Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.

Цей головний парламентер по ПРО з польської сторони залишився на своїй посаді, незважаючи на те що новий уряд Дональда Туска в цьому році різко змінило тактику на переговорах з американцями. Новий глава зовнішньополітичного відомства Радослав Сікорський, кардинально обновивши керівні кадри МЗС, щодо пана Ващиковського вирішив діяти за принципом «коней на переправі не міняють».

Нинішні переговори у Москві, як повідомили "Часу новин" польські дипломати з оточення Ващиковського, триватимуть один день. Проте важливий сам факт, що настільки животрепетна проблема обговорюється в Москві. При колишньому уряді Ярослава Качинського, якому довелося піти у відставку за підсумками дострокових парламентських виборів у жовтні 2007 року, польські власті вважали розміщення протиракет виключно польсько-американським проектом. Вони не бачили необхідності в узгодженнях ні з іншими членами НАТО, ні тим більше з Росією. Але вже на початку січня цього року на запрошення міністра Сікорського у Варшаві побував заступник голови російського МЗС Сергій Кисляк. Вони обмінялися думками щодо ПРО і навіть обговорили технічні можливості системи, при цьому між сторонами збереглося «розбіжність в поглядах».

Сьогоднішня зустріч у Москві продовжить той діалог. Випереджаючи її, Сергій Кисляк вчора нагадав, що тема протиракетного щита була докладно розглянута на саміті НАТО в Бухаресті минулого тижня і під час зустрічі президентів Росії і США в Сочі.

Одна з проблем - контроль над функціонуванням елементів американської ПРО в разі їх розміщення в Європі. Г-н Ващиковський вчора не виключив, що Польща на цей рахунок буде вести переговори і з США, і з Росією. Але він тут же обмовився, що «не може бути й мови, щоб росіяни отримали право постійно знаходитися в Польщі - так уже було, і таке не повернеться». Раніше на пропозицію американців, щоб представники Росії інспектували об'єкти ПРО в Польщі, негативно відреагував Дональд Туск. Він пояснив, що треті країни в цьому випадку залучатися не можуть.

Польські ЗМІ вчора докладно коментували недільну зустріч Путіна і Буша в Сочі. Вони відзначили слова американського президента про «великий прогрес» у питанні ПРО і заперечення президента Росії, що «стратегічно нічого не змінилося». Багато домислів навколо того, про що ж домовилися обидва президенти. Допускається раніше пропонувався варіант «приспання» елементів ПРО в Східній Європі, при якому радар в Чехії залишився б у бездіяльності, а протиракети в Польщі складувалися б поза шахт до підтвердження реальної ракетної загрози.

Що стосується саміту НАТО в Бухаресті, то його підсумки боляче вдарили по амбіціях і самолюбству Польщі, яка була найгарячішим заступиться приєднання до альянсу України і Грузії. «Газета виборча» робить висновок, що «сьогодні ні США, ні НАТО, ні ЄС не можуть ухвалити жодного стратегічного рішення, не озираючись на Москву». І додає: «Для Польщі це черговий урок, що недостатньо - як це робив попередній уряд - сліпо дивитися на Вашингтон. Варто мати друзів у Парижі та Берліні. І незважаючи на розбіжності, невпинно розмовляти з Москвою ».


Схожі публікації:


Не будемо поспішати Не будемо поспішати
У переговорах про розгортання третього базового району системи протиракетної оборони США в Європі відбувся черговий поворот. Цього разу ініціатором змін стала Польща, яка вирішила спробувати отримати максимум від американського уряду. І хоча польські полі ... Читати

Польща і США відклали переговори щодо ПРО Польща і США відклали переговори щодо ПРО
Намічений на п'ятницю, 22 лютого, черговий етап переговорів між США і Польщею про розміщення в цій країні елементів американської ПРО не відбудеться. Як повідомляє агентство France Presse з посиланням на впливове польське видання Gazeta Wyborcza, у Варшав ... Читати

Ігри Ігри "Петріот"
Польський прем'єр Дональд Туск нарешті вибирається з офіційним візитом в США, де 10 березня зустрінеться з президентом Джорджем Бушем. Те, що голова нового польського уряду місяцем раніше вже відвідав Москву і провів переговори як з нинішнім президентом В ... Читати

Радар замість віз Радар замість віз
У найближчі дні Чехія і Польща проведуть з США вирішальні переговори про розміщення на своїй території американських баз системи протиракетної оборони (ПРО). Сьогодні цю тему обговорюватиме у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем чеський прем'єр Мірек Т ... Читати

Турецьке око Турецьке око
Відраховувала останні місяці свого перебування в Білому Домі адміністрація Джорджа Буша поспішає максимально просунути програму створення системи протиракетної оборони (ПРО). На додаток до десяти ракет-перехоплювачів у Польщі і потужному радару наведення ... Читати

  •  (голосів: 7)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 7003 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію