Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Польща не буде Попелюшкою
Польща не буде Попелюшкою

У суботу у польському сеймі відбулося голосування по вотуму довіри коаліційному уряду ліберальної «Громадянської платформи» (ГП) та Польської селянської партії (ПСП), сформованого внаслідок відбулися 21 жовтня дострокових парламентських виборів. Кабінет міністрів лідера ГП Дональда Туска підтримали 238 депутатів при необхідному абсолютній більшості в 223 голоси. 204 обранця від колишньої партії влади братів Качинських «Право і справедливість» (ПіС) і фракція «Ліві і демократи» були проти, ще двоє утрималися.

Прозвучала напередодні програмна промова Туска тривала рекордні три години і п'ять хвилин. Коли з лави опозиції до трибуни дійшла записка з пропозицією закінчувати виступ, Туск прочитав її і відсунув зі словами: «Ні, наш час тільки починається». Пізніше депутат ПіС назвав Туска «Кастро польської політики». Нового прем'єра порівняння не збентежило: «Це пророцтво мого довгого правління».

Девіз нового уряду - довіра. Це слово Туск повторив 44 рази, підкресливши, що попередня влада зазнала поразки через те, що не змогла створити довіри до себе і сама не довіряла своїм громадянам. Прем'єр запропонував полякам ліберальний економічний курс і солідарну соціальну політику, пообіцявши покращити умови життя всіх громадян. «Уряд буде нормальним, а його символом стане селянський розум», - це твердження було адресований лідеру ПКП Вальдемар Павляк.

Туск звернувся до опозиції з пропозицією співпрацювати у сфері зовнішньої політики. Однак це був голос волаючого в пустелі - президент Лех Качиньський в цей час гостював у Грузії, чиновники президентської адміністрації також були відсутні в залі. Головний акцент пан Туск зробив на ролі країни в ЄС, в якому Польща «напевно не буде Попелюшкою, а ключовим актором на європейській сцені і далі на сцені світової». Туск підкреслив інтенсифікацію взаємодії з Німеччиною і Францією. Про США було сказано дещо відсторонено - з натяком на збільшення американської присутності в Польщі та зміцнення обороноздатності країни. Про американські протиракети на польській території згадки не було. Прем'єр підтвердив неприємне для США обіцянку вивести польський військовий контингент з Іраку в 2008 році, однак Варшава продовжить брати участь в місії НАТО в Афганістані.

Пан Туск обіцяв приділити особливу увагу відносинам з Україною і Росією, а також ситуації в Білорусії. «Хоча у нас свій погляд на становище в Росії, ми хочемо діалогу з Росією - такою, яка вона є, - підкреслив Туск, додавши: - Відсутність діалогу не служить інтересам ані Польщі, ані Росії, а це шкодить репутації обох країн на міжнародній арені. Тому я впевнений, що настав час для змін на краще в цьому питанні ».

Після виступу Туска 160 депутатів записалися для участі в дебатах. Всю ніч прем'єр з помічниками і міністрами готували відповіді на поставлені питання. У суботу на ранковому засіданні парламенту для їх зачитання Туск запросив у спікера десять годин. Однак після двох годин прем'єр підвів риску, обіцяючи іншим відписати.

Туск закликав проявляти стриманість у питанні розміщення на території Польщі ракет американської ПРО. Прем'єр запевнив, що Польща буде проводити консультації не лише з США, але і європейськими партнерами, в тому числі і з Росією. Дональд Туск повернувся і до польсько-російським відносинам, зауваживши: «Якщо б я сказав, що 24 години вистачило б на їх поліпшення, то не збрехав би». Разом з тим глава кабінету дав зрозуміти, що його уряд не змінить критичної позиції по відношенню до російсько-німецьким інвестиціям у проект газопроводу «Північний потік».


Схожі публікації:


Ігри Ігри "Петріот"
Польський прем'єр Дональд Туск нарешті вибирається з офіційним візитом в США, де 10 березня зустрінеться з президентом Джорджем Бушем. Те, що голова нового польського уряду місяцем раніше вже відвідав Москву і провів переговори як з нинішнім президентом В ... Читати

Не будемо поспішати Не будемо поспішати
У переговорах про розгортання третього базового району системи протиракетної оборони США в Європі відбувся черговий поворот. Цього разу ініціатором змін стала Польща, яка вирішила спробувати отримати максимум від американського уряду. І хоча польські полі ... Читати

Як Як "приспати" систему ПРО
Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює поль ... Читати

Радар замість віз Радар замість віз
У найближчі дні Чехія і Польща проведуть з США вирішальні переговори про розміщення на своїй території американських баз системи протиракетної оборони (ПРО). Сьогодні цю тему обговорюватиме у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем чеський прем'єр Мірек Т ... Читати

Польща і США відклали переговори щодо ПРО Польща і США відклали переговори щодо ПРО
Намічений на п'ятницю, 22 лютого, черговий етап переговорів між США і Польщею про розміщення в цій країні елементів американської ПРО не відбудеться. Як повідомляє агентство France Presse з посиланням на впливове польське видання Gazeta Wyborcza, у Варшав ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1750 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію