Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Не будемо поспішати
Не будемо поспішати

У переговорах про розгортання третього базового району системи протиракетної оборони США в Європі відбувся черговий поворот. Цього разу ініціатором змін стала Польща, яка вирішила спробувати отримати максимум від американського уряду. І хоча польські політики як і раніше стверджують, що рішення про розміщення ПРО на своїй території буде прийнято країною самостійно, Польща, мабуть, готова врахувати і російські інтереси.


В останні дні польський прем'єр-міністр Дональд Туск та міністри закордонних справ і оборони країни дали інтерв'ю ряду ЗМІ. Вони розповіли про нові умови, на яких Польща погодиться на розміщення у себе американських ракет. Зокрема, США повинні повністю профінансувати створення, забезпечення і захист своєї системи ПРО, а також модернізувати польську систему протиповітряної оборони. Мова йде про можливі поставки Польщі американських зенітно-ракетних комплексів Patriot PAC-3 або THAAD.

Між тим 10 січня з одноденним візитом у Варшаві побував заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Кисляк, який зустрівся з рядом польських міністрів. У ході свого візиту Кисляк мав намір привести аргументи російської сторони проти системи ПРО в Польщі, а також вказати на можливі ризики у зв'язку з її розміщенням. Зустріч пройшла при закритих дверях, проте після неї заступник міністра оборони Польщі Станіслав Коморовський повідомив, що країни "погодилися не погоджуватися" на пропозицію США та продовжити ведення переговорів.

Також 10 січня в Празі пройшли переговори прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска з його чеським колегою Міреком Тополанеком. Вони також вирішили не квапити хід переговорів з США, а зробити ставку на "якість замість поспіху". В ідеальному випадку Чехія і Польща хотіли б підписати договір про розміщення ПРО в квітні поточного року після саміту НАТО в Бухаресті, проте жодна з країн не має наміру прискорювати або сповільнювати переговорний процес. При цьому глави урядів Польщі і Чехії підкреслили, що будуть тісно координувати свої дії в цьому питанні.
Всі за сюжетом:
Американська ПРО на кордонах Росії


Нагадаємо, що в рамках розгортання третього базового району ПРО в Європі США планують розмістити десять ракет-перехоплювачів в Польщі і станцію радіолокації в Чехії. Москва, у свою чергу, виступає категорично проти розміщення елементів системи ПРО в Польщі, вважаючи, що це підірве національну безпеку Росії.

Раніше польські власті вважали за краще обговорювати ПРО виключно з Вашингтоном. Однак новий коаліційний уряд, приведений до присяги у листопаді 2007 року, заявило, що має намір зміцнювати зв'язки з Росією і не буде діяти врозріз з її інтересами. Дональд Туск, зокрема, збирається обговорити тему американської системи ПРО з російською владою і дізнатися їхню позицію під час свого візиту до Москви 8 лютого. У той же час він особливо відзначає, що питання про розміщення об'єктів системи ПРО США є справою лише Польщі, Чехії та Сполучених Штатів.

Виходячи з усього вищесказаного, стає очевидною зміна балансу сил у переговорах. Чехія і Польща не тільки стали вести себе більш незалежно, але і почали піклуватися про дотримання перш за все своїх національних інтересів. Про це свідчить, зокрема, поновлення діалогу Польщі з Росією. У такій ситуації США, можливо, доведеться переглянути свою стратегію на переговорах.


Схожі публікації:


Як Як "приспати" систему ПРО
Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює поль ... Читати

Польща і США відклали переговори щодо ПРО Польща і США відклали переговори щодо ПРО
Намічений на п'ятницю, 22 лютого, черговий етап переговорів між США і Польщею про розміщення в цій країні елементів американської ПРО не відбудеться. Як повідомляє агентство France Presse з посиланням на впливове польське видання Gazeta Wyborcza, у Варшав ... Читати

Радар замість віз Радар замість віз
У найближчі дні Чехія і Польща проведуть з США вирішальні переговори про розміщення на своїй території американських баз системи протиракетної оборони (ПРО). Сьогодні цю тему обговорюватиме у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем чеський прем'єр Мірек Т ... Читати

Ігри Ігри "Петріот"
Польський прем'єр Дональд Туск нарешті вибирається з офіційним візитом в США, де 10 березня зустрінеться з президентом Джорджем Бушем. Те, що голова нового польського уряду місяцем раніше вже відвідав Москву і провів переговори як з нинішнім президентом В ... Читати

Турецьке око Турецьке око
Відраховувала останні місяці свого перебування в Білому Домі адміністрація Джорджа Буша поспішає максимально просунути програму створення системи протиракетної оборони (ПРО). На додаток до десяти ракет-перехоплювачів у Польщі і потужному радару наведення ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2332 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію