Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Путін стурбований перспективою наведення російських ракет на Україну
Путін стурбований перспективою наведення російських ракет на Україну

Володимир Путін не виключив того, що у разі зміцнення зв'язків України з НАТО на неї будуть націлені російські ракети. Про це президент РФ заявив на прес-конференції після закінчення переговорів з Віктором Ющенком про оплату Україною російського газу.

"Страшно сказати, подумати страшно, що Росія у відповідь на подібне розміщення таких позиційних районів, а теоретично не можна виключити цього, на українській території націлить на Україну свої ракетні системи. Уявіть собі тільки на секунду. Ось, що нас турбує", - сказав Путін .

Разом з тим президент РФ відзначив, що Росія не буде втручатися у відносини НАТО і Україною, тому що вважає це її внутрішня справа.

Зі свого боку Віктор Ющенко наголосив, що розширення співпраці України і НАТО не спрямоване проти "якоїсь третьої країни, тим більше проти Росії". Президент України додав, що Москва і Київ домовилися проводити двосторонні консультації з цього питання, щоб "більше чути один одного, знаходити механізми взаєморозуміння".

Путін привів у приклад розміщення елементів ПРО США в Польщі і Чехії. Ці дії, за словами президента РФ, спрямовані на нейтралізацію ракетно-ядерного потенціалу Росії та змушують її до прийняття заходів у відповідь.

У Вашингтоні заявляють, що розміщення ракет-перехоплювачів в Польщі і радара в Чехії викликано прагненням убезпечити НАТО від можливого ракетного удару з боку Ірану.

Президент РФ додав, що Росія не збирається вступати в НАТО, оскільки членство в альянсі веде до обмеження національного суверенітету.


Схожі публікації:


Російські ракети не похитнули прагнення Ющенка до НАТО Російські ракети не похитнули прагнення Ющенка до НАТО
Україна розраховує на позитивну відповідь щодо приєднання до плану дій щодо членства в НАТО під час квітневого саміту альянсу в Бухаресті. Про це президент України Віктор Ющенко, за повідомленням його прес-служби, заявив в інтерв'ю російської телекомпанії ... Читати

"Подумати страшно!"
Володимир Путін і Віктор Ющенко згуртувалися проти прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Як відомо, всю свою політику вона направила на те, щоб зруйнувати діючу схему постачань газу на Україні, в якій задіяні дві фірми-посередника. Гг.Путін і Ющенко вч ... Читати

Польща і США відклали переговори щодо ПРО Польща і США відклали переговори щодо ПРО
Намічений на п'ятницю, 22 лютого, черговий етап переговорів між США і Польщею про розміщення в цій країні елементів американської ПРО не відбудеться. Як повідомляє агентство France Presse з посиланням на впливове польське видання Gazeta Wyborcza, у Варшав ... Читати

Турецьке око Турецьке око
Відраховувала останні місяці свого перебування в Білому Домі адміністрація Джорджа Буша поспішає максимально просунути програму створення системи протиракетної оборони (ПРО). На додаток до десяти ракет-перехоплювачів у Польщі і потужному радару наведення ... Читати

Сім з десяти чехів виступають проти американської ПРО Сім з десяти чехів виступають проти американської ПРО
Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного чеським Центром з вивчення громадської думки (Centrum pro vyzkum verejneho mineni - CVVM), сім з десяти чехів негативно ставляться до розміщення на території країни елементів американської ПРО.

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1554 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію