Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Російські ракети не похитнули прагнення Ющенка до НАТО
Російські ракети не похитнули прагнення Ющенка до НАТО

Україна розраховує на позитивну відповідь щодо приєднання до плану дій щодо членства в НАТО під час квітневого саміту альянсу в Бухаресті. Про це президент України Віктор Ющенко, за повідомленням його прес-служби, заявив в інтерв'ю російської телекомпанії ВГТРК.

"Хотілося б, щоб саміт у Бухаресті приніс все-таки позитивну відповідь із цього питання", - зауважив Ющенко.

Тим часом напередодні президент РФ Володимир Путін у ході зустрічі з Ющенком не виключив ситуацію, при якій Росії доведеться націлити свої ракети на Україну, якщо та вступить до НАТО і розмістить у себе об'єкти, які становлять загрозу для російської сторони. "Страшно сказати, подумати страшно, що Росія у відповідь на подібне розміщення таких позиційних районів, а теоретично не можна виключити цього, на українській території націлить на Україну свої ракетні системи", - сказав, зокрема, Путін.

У той же час, за даними агентства РІА Новини, зустрічаючись з українською діаспорою в Москві, Ющенко запевнив, що Україна готова законодавчо закріпити заборону на розміщення військових баз НАТО на своїй території. "Якщо російська сторона турбується про військові бази, то Україна ніколи не піде на це", - підкреслив президент.

Він також пообіцяв, що Україна з часом проведе референдум щодо вступу в НАТО, викликає протести опозиції та населення. "Ми повинні розуміти, що це питання стосується кожного з нас", - зазначив Ющенко, додавши, що, на його думку, на сьогоднішній день 97 відсотків українців не поінформовані про те, що таке Північноатлантичний альянс.


Схожі публікації:


Путін стурбований перспективою наведення російських ракет на Україну Путін стурбований перспективою наведення російських ракет на Україну
Володимир Путін не виключив того, що у разі зміцнення зв'язків України з НАТО на неї будуть націлені російські ракети. Про це президент РФ заявив на прес-конференції після закінчення переговорів з Віктором Ющенком про оплату Україною російського газу.

Запросять чи не запросять Запросять чи не запросять
2 квітня в Бухаресті відкрився триденний саміт НАТО. Крім іншого на ньому обговорюватиметься питання про запрошення до альянсу України і Грузії. Поки що республіки проходять один із підготовчих етапів. У ході саміту вони можуть претендувати лише на отрима ... Читати

"Подумати страшно!"
Володимир Путін і Віктор Ющенко згуртувалися проти прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Як відомо, всю свою політику вона направила на те, щоб зруйнувати діючу схему постачань газу на Україні, в якій задіяні дві фірми-посередника. Гг.Путін і Ющенко вч ... Читати

Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО
Україна і Грузія поки не готові до вступу в НАТО. Про це на що проходить в Бухаресті саміті Північноатлантичного альянсу заявив генсек НАТО Яaп де Хооп Схеффер, повідомляє агентство France Presse. При цьому Схеффер підкреслив, що Україна і Грузія коли-неб ... Читати

Буш сказав: Буш сказав: "Вітаю!"
США продовжать підтримувати Україну і Грузію в їх прагненні вступити в західний блок НАТО. Про це заявив вчора в Києві американський президент Джордж Буш. Сьогодні і завтра він продовжить обговорювати цю проблему з колегами по альянсу на саміті НАТО в Рум ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2036 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію