Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Парламент Косова проголосив незалежність краю
Парламент Косова проголосив незалежність краю

У неділю, 17 лютого, парламент Косова одноголосно проголосував за відділення цієї території від Сербії і проголосив незалежність краю.

Це рішення було прийнято на позачерговому засіданні парламенту, яке було скликано прем `єр-міністром Косово Хашимом Тачі в неділю.

У ході цього засідання Хашим Тачі звернувся з промовою до членів парламенту, в якій гарантував безпеку всім національним меншинам краю, у тому числі і сербському населенню, що становить близько 10 відсотків від загального числа жителів регіону. Він також запевнив світову спільноту в прихильності плану Марті Ахтісаарі і подякував ООН за роль цієї організації у вирішенні косовського питання.

Потім до парламентаріїв звернувся президент краю Косово Фатмір Сейдіу, який закликав вшанувати пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям заради здобуття незалежності. Він також заявив, що Косово прагнутиме до вступу в НАТО і євроінтеграції. У найближчі тижні, за словами президента, повинна бути прийнята конституція Косово.

Після президента на трибуну знов піднявся прем `єр-міністром Хашим Тачі. Він звернувся зі словами подяки до представника родини Яшарі, яка, за словами Тачі, "зробила значний внесок у справу незалежності Косово", а потім зачитав парламентаріям текст Декларації незалежності.

Потім на голосування було поставлено питання про незалежність краю. Косівські депутати проголосували "за" одноголосно.

Крім Декларації про незалежність краю, парламентарії також прийняли прапор і герб майбутньої незалежної держави. Затвердження гімну було перенесене на невизначений час.

Прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца вже назвав незалежне Косово "лжедержавою на території Сербії".

C 1999 року край Косово знаходився під управлінням ООН, формально залишаючись частиною території Сербії. Багаторічні переговори про статус краю не увінчалися успіхом - власті Сербії продовжують наполягати на тому, що ні за яких умов не змиряться з незалежністю Косово.

Російські власті раніше заявили, що у разі оголошення краєм незалежності, мають намір скликати консультації Ради безпеки ООН. Нагадаємо, в ході консультацій з цього питання у четвер лише п'ять держав з 15 членів Радбезу висловилися за надання Косову суверенітету.


Схожі публікації:


Сербія не застосує силу проти незалежного Косова Сербія не застосує силу проти незалежного Косова
Відразу після проголошення парламентом Косова незалежності прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца виступив із зверненням до громадян країни, в якому заявив, що серби ніколи не визнають незалежного Косова. Його звернення передавалося в прямому ефірі ціло ... Читати

Все за планом Все за планом
17 лютого парламент Косово в односторонньому порядку проголосив незалежність автономії. За декларацію про самопроголошення проголосували 109 албанських депутатів. Прем'єр-міністр і президент краю оголосили, що держава Косово буде побудовано за "планом Ахт ... Читати

Посли США і країн ЄС у Радбезі ООН підтримали рішення Косова Посли США і країн ЄС у Радбезі ООН підтримали рішення Косова
Шість з п'ятнадцяти членів Ради безпеки ООН заявили, що проголошення незалежності Косова і перехід краю під протекторат Європейського союзу повністю відповідає міжнародному праву. Про це йдеться в поширеній в неділю спільній заяві, підписаній США, Бельгіє ... Читати

Основний закон незаконного держави Основний закон незаконного держави
Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст прое ... Читати

Миротворці KFOR заблокували північний кордон Косова Миротворці KFOR заблокували північний кордон Косова
Миротворчі сили KFOR, що складаються в основному з військовослужбовців країн НАТО, закрили північний кордон Косова після відбувалися там напередодні заворушень, повідомляє сайт BBC News. Як підкреслили представники миротворців, поки планується закрити кор ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2207 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію