Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Сербія не застосує силу проти незалежного Косова
Сербія не застосує силу проти незалежного Косова

Відразу після проголошення парламентом Косова незалежності прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца виступив із зверненням до громадян країни, в якому заявив, що серби ніколи не визнають незалежного Косова. Його звернення передавалося в прямому ефірі цілодобового телеканалу "Вести".

Коштуніца назвав самопроголошену Косово "фальшивим державою" на території Сербії і сказав, що тепер стало цілком очевидно, навіщо країни НАТО піддавали бомбардуванням Югославії в 1999 році. (Операція НАТО тоді призвела до встановлення фактичної незалежності Косова від Сербії, прим. Стрічки.Ру).

"Нам добре відомо, наскільки небезпечна сувора і сліпа політика, яку проводять Сполучені Штати Америки. Але, розуміючи це, Сербія рішуче і раз і назавжди визнала недійсними всі рішення про проголошення незалежності Косово і всі акти, які з цього випливатимуть", - сказав він.

Одночасно з цим він закликав всіх громадян Сербії підтримати живуть у Косові сербів але боротися проти відділення краю виключно ненасильницькими засобами.

Президент Сербії Борис Тадіч заявив, що його країна буде "всіма доступними дипломатичними і законними засобами домагатися анулювання одностороннього оголошення незалежності Косова, але не вдасться до сили ні за яких обставин, повідомляє агентство France Presse.

Раніше в неділю кілька сотень сербських резервістів перейшли адміністративний кордон краю на КПП Нердаре. Вони мали намір влаштувати акції протесту проти оголошення про незалежність Косова. Їх не змогли стримати сербські поліцейські, але змогла зупинити косовська поліція, повідомляє РИА Новости з посиланням на агентство Бета.

Парламент Косова одноголосно проголосував за проголошення незалежності краю в неділю, 17 лютого. Одночасно були затверджені основні державні символи самопроголошеної держави.

МЗС РФ вже поширив спеціальну заяву, в якій засудив одностороннє проголошення незалежності Косова і закликав до негайного скликання надзвичайного засідання Ради Безпеки ООН для розгляду ситуації, що склалася і прийняття "рішучих і дієвих заходів щодо повернення до процесу політичного врегулювання" в краї Косово.


Схожі публікації:


Парламент Косова проголосив незалежність краю Парламент Косова проголосив незалежність краю
У неділю, 17 лютого, парламент Косова одноголосно проголосував за відділення цієї території від Сербії і проголосив незалежність краю.

Миротворці KFOR заблокували північний кордон Косова Миротворці KFOR заблокували північний кордон Косова
Миротворчі сили KFOR, що складаються в основному з військовослужбовців країн НАТО, закрили північний кордон Косова після відбувалися там напередодні заворушень, повідомляє сайт BBC News. Як підкреслили представники миротворців, поки планується закрити кор ... Читати

Посли США і країн ЄС у Радбезі ООН підтримали рішення Косова Посли США і країн ЄС у Радбезі ООН підтримали рішення Косова
Шість з п'ятнадцяти членів Ради безпеки ООН заявили, що проголошення незалежності Косова і перехід краю під протекторат Європейського союзу повністю відповідає міжнародному праву. Про це йдеться в поширеній в неділю спільній заяві, підписаній США, Бельгіє ... Читати

Все за планом Все за планом
17 лютого парламент Косово в односторонньому порядку проголосив незалежність автономії. За декларацію про самопроголошення проголосували 109 албанських депутатів. Прем'єр-міністр і президент краю оголосили, що держава Косово буде побудовано за "планом Ахт ... Читати

Сербія і Росія готуються захистити косовських сербів Сербія і Росія готуються захистити косовських сербів
Сербія почала переговори з Росією щодо вироблення спільних кроків, щоб "захистити косовських сербів від будь-яких форм насильства", передає агентство Reuters з посиланням на заяву тимчасово виконуючого обов'язки прем'єр-міністра Сербії Воїслава Коштуніци.

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1916 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію