Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Посли США і країн ЄС у Радбезі ООН підтримали рішення Косова
Посли США і країн ЄС у Радбезі ООН підтримали рішення Косова

Шість з п'ятнадцяти членів Ради безпеки ООН заявили, що проголошення незалежності Косова і перехід краю під протекторат Європейського союзу повністю відповідає міжнародному праву. Про це йдеться в поширеній в неділю спільній заяві, підписаній США, Бельгією, Великобританією, Францією, Італією і Хорватією, повідомляє РІА Новости з посиланням на свого кореспондента в штаб-квартирі ООН.

"Починається процес знаходиться в повній відповідності з міжнародним правом, включаючи резолюцію РБ ООН 1244, яка забезпечує рамки для переходу до нового постійного статусу Косова", - йдеться в заяві, поширеній після завершення консультацій РБ ООН, що проходили за закритими дверима. При цьому автори заяви підкреслили, що статус Косово зумовлений "унікальним збігом обставин" і не може стати прецедентом у світовій практиці.

У документі також говориться, що Європейський Союз і НАТО беруть на себе відповідальність за безпеку в Косово. Проте ООН, під управлінням якої край перебуває з 1999 року, збереже совою місію в Косово, заявив після завершення консультацій посол РФ в ООН Віталій Чуркін.

Рада безпеки ООН у понеділок у другій половині дня за місцевим часом (ранній ранок вівторка за московським часом) збереться на екстрене засідання, присвячене Косово, на проведенні якого наполягає Росія.

Також у понеділок, 18 лютого, свою позицію з приводу незалежності Косова повинні озвучити міністри закордонних справ Євросоюзу, що збираються на зустріч у Брюсселі, нагадує AFP. За попередніми даними, більшість з 27 країн ЄС підтримають дії влади Косово, лише п'ять членів Євросоюзу - Греція, Іспанія, Кіпр, Румунія і Словаччина виступають проти.

Президент Чехії Вацлав Клаус, у свою чергу, висловив побоювання, що одностороннє проголошення Косово незалежності може викликати "ефект доміно", спровокувавши зростання сепаратистських настроїв в інших державах світу.


Схожі публікації:


Сербія не застосує силу проти незалежного Косова Сербія не застосує силу проти незалежного Косова
Відразу після проголошення парламентом Косова незалежності прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца виступив із зверненням до громадян країни, в якому заявив, що серби ніколи не визнають незалежного Косова. Його звернення передавалося в прямому ефірі ціло ... Читати

Парламент Косова проголосив незалежність краю Парламент Косова проголосив незалежність краю
У неділю, 17 лютого, парламент Косова одноголосно проголосував за відділення цієї території від Сербії і проголосив незалежність краю.

Миротворці KFOR заблокували північний кордон Косова Миротворці KFOR заблокували північний кордон Косова
Миротворчі сили KFOR, що складаються в основному з військовослужбовців країн НАТО, закрили північний кордон Косова після відбувалися там напередодні заворушень, повідомляє сайт BBC News. Як підкреслили представники миротворців, поки планується закрити кор ... Читати

Все за планом Все за планом
17 лютого парламент Косово в односторонньому порядку проголосив незалежність автономії. За декларацію про самопроголошення проголосували 109 албанських депутатів. Прем'єр-міністр і президент краю оголосили, що держава Косово буде побудовано за "планом Ахт ... Читати

Основний закон незаконного держави Основний закон незаконного держави
Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст прое ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1878 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію