Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Радар замість віз
Радар замість віз

У найближчі дні Чехія і Польща проведуть з США вирішальні переговори про розміщення на своїй території американських баз системи протиракетної оборони (ПРО). Сьогодні цю тему обговорюватиме у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем чеський прем'єр Мірек Тополанек. Ключові консультації щодо ПРО за участю американських представників пройдуть також у Варшаві - сьогодні і в п'ятницю.

Польський міністр оборони Богдан Кліх повідомив, що Вашингтон обіцяв передати «письмові пропозиції» щодо модернізації польської армії. Якщо ці пропозиції влаштують поляків, то в ході візиту в США 8 - 10 березня польський прем'єр Дональд Туск зможе дати офіційну згоду на розміщення в Польщі американської бази.

Після візитів Тополанека і Туска до Америки документи про розміщення баз ПРО можуть бути підписані вже на початку квітня на саміті НАТО в Бухаресті. На тому ж саміті буде обговорюватися питання про надання Грузії та Україні статусу кандидатів на членство в НАТО. Розміщення об'єктів ПРО в Східній Європі та розширення НАТО - головні подразники у відносинах між Росією, вбачає в цьому загрозу своїй безпеці, і Заходом. Остаточні домовленості між американцями, поляками та чехами і зовсім створять несприятливий фон для очікуваного участі в румунському саміті НАТО російського президента Володимира Путіна.

Учора газета "Інтернешнл геральд трібюн» повідомила, що російський президент запропонував американському колезі Джорджу Бушу після саміту НАТО відправитися з Румунії в Сочі «для розмови один на один». Але Вашингтон «не визнав публічно наявність такого запрошення і не оприлюднив свою відповідь».

Судячи з усього, сьогоднішня зустріч Мірека Тополанека з Джорджем Бушем увінчається угодою про розміщення американської радіолокаційної станції (РЛС) на полігоні Брди за 90 км на південний захід від Праги. Підписувати документи в ході візиту чеський прем'єр не збирається, проте, за його словами, угоди можуть бути готові до кінця тижня.

Загальмувати процес можуть лише розбіжності між США і Польщею, що запросила в обмін на розміщення десятка американських ракет-перехоплювачів партію новітніх комплексів протиповітряної оборони - «Петріот-3» або «ТХААД». Мірек Тополанек заявив, що Чехія дасть згоду на розміщення радара лише після того, як з американцями домовляться і поляки.

США звернулися до Чехії з проханням про розміщення радара ПРО в січні 2007 року. Передбачається, що в Брди буде перекинута американська РЛС з атола Кваджалейн (Маршаллові острова). Загальні витрати на переміщення і модернізацію радара складуть приблизно півмільярда доларів. Після пуску в 2013 році РЛС будуть обслуговувати 200 осіб, у тому числі 120 американських військових. Колишній начальник російського Головного штабу Ракетних військ стратегічного призначення генерал-полковник Віктор Єсін сказав «Времени новостей», що, за російськими даними, цей радар «здатний не тільки виявляти ракети і відділяються від них бойові блоки в польоті, але і наводити антиракети на цілі» . Він пояснив, що ця РЛС з дальністю дії від 4, 5 тис. до 6 тис. км буде безпосередньо керувати протиракетами в Польщі. За словами генерала, спочатку команду для пуску розміщених у Польщі ракет-перехоплювачів зможе віддавати лише президент США, але в майбутньому ці повноваження можуть бути передані командувачу НАТО.

Чеська громадськість до розміщення американського радара ставиться з великою осторогою. Щоб підсолодити пілюлю, прем'єр Тополанек домігся від США скасування віз для громадян Чехії. Вчора глава чеського МВС Іван Лангер підписав відповідний меморандум з міністром національної безпеки США Майкл Чертофф. Візи для чехів скасують з серпня, але повної вольниці не буде - замість співбесід у посольстві чехам доведеться перед поїздкою заповнювати докладні заявки в Інтернеті, після чого американці можуть і відмовити заявникам у в'їзді. Чесько-американські візові переговори викликали велике роздратування в Єврокомісії, оскільки подібні двосторонні домовленості нових членів ЄС з Вашингтоном підривають європейську єдність і не дають Брюсселю домовитися з США про загальні правила в'їзду для громадян всіх країн Євросоюзу.


Схожі публікації:


Бейсбольний м'яч над Брди Бейсбольний м'яч над Брди
Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію ... Читати

Польща і США відклали переговори щодо ПРО Польща і США відклали переговори щодо ПРО
Намічений на п'ятницю, 22 лютого, черговий етап переговорів між США і Польщею про розміщення в цій країні елементів американської ПРО не відбудеться. Як повідомляє агентство France Presse з посиланням на впливове польське видання Gazeta Wyborcza, у Варшав ... Читати

Ігри Ігри "Петріот"
Польський прем'єр Дональд Туск нарешті вибирається з офіційним візитом в США, де 10 березня зустрінеться з президентом Джорджем Бушем. Те, що голова нового польського уряду місяцем раніше вже відвідав Москву і провів переговори як з нинішнім президентом В ... Читати

Не будемо поспішати Не будемо поспішати
У переговорах про розгортання третього базового району системи протиракетної оборони США в Європі відбувся черговий поворот. Цього разу ініціатором змін стала Польща, яка вирішила спробувати отримати максимум від американського уряду. І хоча польські полі ... Читати

Сім з десяти чехів виступають проти американської ПРО Сім з десяти чехів виступають проти американської ПРО
Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного чеським Центром з вивчення громадської думки (Centrum pro vyzkum verejneho mineni - CVVM), сім з десяти чехів негативно ставляться до розміщення на території країни елементів американської ПРО.

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1912 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію