Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Пряма трансляція прес-конференції Путіна і Меркель
Пряма трансляція прес-конференції Путіна і Меркель

У Вісбадені, столиці німецької землі Гессен, тривають переговори Володимира Путіна з Ангелою Меркель. Вони зустрічаються в рамках чергового засідання форуму громадськості двох країн «Петербурзький діалог», створеного у 2001 році. Попередня така зустріч проходила рік тому в Дрездені. Напередодні нинішнього саміту на питання берлінського кореспондента «Часу новин» Юрія Шпакова відповів член фракції від правлячої партії християнських демократів у бундестазі ХДС / ХСС Рупрехт Поленц, який очолює зовнішньополітичний комітет парламенту Німеччини.

- Традиційно під час міжурядових консультацій обидві сторони не уникають гострих проблем, що гальмують розвиток стратегічного партнерства між Німеччиною і Росією. Які проблеми актуальні зараз?

- Німецько-російські відносини знаходяться на дуже хорошому рівні. Між нами встановилися міцні взаємовигідні торговельні відносини. З нашої точки зору, затьмарює їх тверда позиція Росії щодо низки міжнародних питань, які становлять значний інтерес для Німеччини та інших країн Євросоюзу. Наприклад, докладаючи великих зусиль для вирішення проблеми Косово, ми спостерігаємо з заклопотаністю, що російський підхід не сприяє просуванню мирного процесу щодо цього регіону.

- Нещодавня згоду Володимира Путіна очолити список партії «Єдина Росія» на грудневих думських виборах свідчить про те, що він ще довго буде залишатися ключовою фігурою російської політики. Наскільки це стало для Заходу сенсацією?

- Самою формулюванням свого питання про те, що Путін, навіть пішовши з посади президента, залишиться ключовою фігурою, ви, як кажуть німці, потрапили за капелюшку цвяха. Разом з тим в Конституції Росії говориться з цього приводу зовсім інше: що це наступник нинішнього глави держави має стати політиком номер один. Розвиток подій свідчить, що конституційні вимоги та їх реалізація в Росії розходяться один з одним. Сенсацією для нас став конкретний шлях, який обрав президент Путін, щоб залишитися при владі. Але те, що він не випустить владу з рук, для мене було ясно завжди.

- Але в Німеччині та інших країнах Європи про це нерідко говорять в більш оптимістичному ключі. Візьміть хоча б чотири тисячі німецьких фірм, що ведуть бізнес на російському ринку. Для підприємців, як вони самі стверджують, одне з найважливіших умов їхнього бізнесу - політична стабільність. Але ж вона прийшла якраз в роки президентства Путіна ...

- Поняття політичної стабільності представляється нам комплексним. Сюди відносяться не тільки спадкоємність, а й здатність системи до передачі влади. Це необхідно для збереження дійсно політично стабільної Росії. Рано чи пізно в Росії виникне необхідність у відрегульованому демократичному механізмі передачі влади, адже ніхто не живе вічно. Поки такий механізм відсутній.

- У Німеччині знають про неприємних висловлюваннях Володимира Путіна щодо прагнення Єврокомісії обмежити просування російських компаній, зокрема «Газпрому», на ринки Європи. Хіба додаткові російські інвестиції не стали в нагоді б європейцям?

- Президент Путін сам благословив виділення в Росії «стратегічних галузей», в яких іноземні інвестиції можуть здійснюватися, якщо взагалі можуть, у кращому разі на рівні міноритарних пакетів акцій. Межі таких заборонених зон для іноземних інвесторів в значній мірі розмиті. У ЄС справедливо виникла дискусія про необхідність надати і нашим урядам право в обмеженому числі випадків забороняти - частково або повністю - придбання активів європейських компаній закордонними держкомпаніями. Мова про стримування тих іноземних фірм, контрольний пакет акцій яких знаходиться в руках держави.

- Президент Франції Ніколя Саркозі, який перебував цими днями в Москві, гостро висловився з проблем, які його попередник Жак Ширак вважав за краще замовчувати. Так само поводиться і канцлер Ангела Меркель. Чи можна говорити про занепад франко-німецько-російського "трійки» Ширак - Шредер - Путін, що виникла на хвилі критики американської війни в Іраку?

- Стиль пані Меркель щодо пана Путіна до цих пір був трохи іншим, ніж у нового французького президента. Вона ні разу не критикувала російське керівництво напередодні зустрічі на вищому рівні, як це зробив пан Саркозі. Об'єднує цих двох співрозмовників російського лідера прагнення до обговорення проблем, від чого їх попередники Шредер і Ширак воліли йти. Зрозуміло, ні про яку «осі» між трьома столицями мови бути не може. Німеччина і Франція, будучи членами ЄС і НАТО, в цій якості і з урахуванням цього будуть будувати відносини з Росією. Це будуть стратегічні відносини, але за межами спільних альянсів.

- У грудні закінчується угоду про співпрацю і партнерство між Росією і Євросоюзом, що проіснувало десять років ...

- В інтересах обох сторін було б почати переговори про принципи нового такої угоди, яке дозволило б поглибити наші стосунки. Я переконаний, що такі переговори будуть розпочаті. Нам відомі всі бар'єри, що стоять на їх шляху. Сподіваємося, їх вдасться усунути.


Схожі публікації:


Меркель - у кнесет, а Ізраїль - у НАТО Меркель - у кнесет, а Ізраїль - у НАТО
Ангела Меркель стане першим канцлером Німеччини, удостоєним честі виступити з промовою в ізраїльському парламенті - Кнесеті. Про це було оголошено вчора в ході нинішнього візиту в Берлін ізраїльського прем'єра Ехуда Ольмерта. Глави кабінетів двох країн пр ... Читати

Останній президентський вояж Останній президентський вояж
Починається сьогодні в Бухаресті черговий саміт Північноатлантичного альянсу стане одним з найбільш пам'ятних у його історії. Причина та ж, за якою минулого року стала знаменитою щорічно влаштовувати в Мюнхені конференція з безпеки НАТО: рекламу обом захо ... Читати

Ознаки потепління Ознаки потепління
З перемогою на президентських виборах Дмитра Медведєва першим з іноземних лідерів привітав по телефону Ніколя Саркозі. Вчора, вирушаючи на аудієнцію до президента Франції, про це як би ненароком нагадав російський міністр закордонних справ Сергій Лавров. ... Читати

Генсек НАТО застеріг Путіна від Генсек НАТО застеріг Путіна від "порожній риторики"
Генсек НАТО Яaп де Хооп Схеффер застеріг президента Володимира Путіна від прояву "порожній риторики" відносно Заходу під час щорічного саміту Північноатлантичного альянсу, який пройде з 2 по 4 квітня в Бухаресті. Про це пише британська газета "Financial T ... Читати

"Ми шкодуємо"
Надану лідерам СНД президентом Росії Володимиром Путіним можливість познайомитися в кінці минулого тижня з Дмитром Медведєвим в якості наступника, а то й взагалі побачитися з ним вперше жоден з них проігнорувати не ризикнув.

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1894 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію