Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Ігри "Петріот"
Ігри "Петріот"

Польський прем'єр Дональд Туск нарешті вибирається з офіційним візитом в США, де 10 березня зустрінеться з президентом Джорджем Бушем. Те, що голова нового польського уряду місяцем раніше вже відвідав Москву і провів переговори як з нинішнім президентом Володимиром Путіним, так і з майбутнім Дмитром Медведєвим, викликало в Польщі справжню бурю.

Зміною вектора у зовнішній політиці були обурені «тверді опозиціонери», як себе називають програли дострокові парламентські вибори в жовтні 2007 року члени партії братів Качинських «Право і справедливість». Деякі вперті консерватори побачили в другорядному відносно нової влади до заокеанського стратегічному партнеру мало не державну зраду.

Заява Туска на початку року про те, що американських протиракет на польській території може і не бути, розбурхало Польщу, але ще більше - США. І ось тепер Дональд Туск проведе в США переговори про розміщення на території Польщі елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО).

«Польща і США - стратегічні партнери, і переговори нового польського прем'єра з американським керівництвом повинні це підтвердити», - сказав «Времени новостей» експерт польського Інституту міжнародних проблем Бартош Вісьньовського. Але він вважає, що «навряд чи будуть розглянуті всі деталі і вирішені ключові питання, навіть якщо мова йде про розміщення елементів ПРО на території Польщі»: «Обговорення цієї гарячої теми зайшло в глухий кут, хоча недавнє залучення у цей процес, крім військових, дипломатів з держдепу США говорить про позитивні зрушення. Зустріч Туск - Буш надасть цим переговорам ще більший імпульс ».

Попередній уряд Ярослава Качинського, почавши переговори з американцями, швидко дало зрозуміти, що від пропозицій стратегічного партнера не відмовляється. Але під тиском тодішньої опозиції, в якій перебувала і «Громадянська платформа» Туска, кабінет почав поступово виторговувати умови розміщення. Ярослав Качиньський побоювався повторити помилку екс-президента Польщі Олександра Квасневського, який підтримав інтервенцію США в Іраку в березні 2003 року «за просто так».

Ставши прем'єром, Дональд Туск залишив головним переговірником з ПРО заступник міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського, заявивши, правда, що «тепер переговори будуть твердими». Польська сторона в одному пакеті хоче отримати договір про американську базу, угоду про розміщення військ США на території Польщі, політичну декларацію про стратегічне партнерство двох країн і навіть перелік американської допомоги для модернізації польських збройних сил. Місцеві експерти попередньо оцінили цю допомогу в 20 млрд доларів.

Від такої наполегливості американці - зосередилися на шахтах для десяти протиракет і на правових аспектах перебування своїх військ - отетеріли. Гостре невдоволення у Вашингтоні викликало вимогу Варшави забезпечити польську армію системами протиповітряної оборони середнього радіуса дії «Петріот» через гіпотетичної загрози з боку Росії. Мається на увазі можливе розміщення росіянами в Калінінградській області сучасних ракет у відповідь на появу в Польщі баз США.

Минулого тижня переговори про це між поляками й американцями поновилися, і Вашингтон навіть надіслав письмову відповідь. Його зміст не розголошується, але, за витіканням з польського МЗС і Міноборони, в американському посланні містяться лише загальні постулати.

«Я не підтримаю спрощена теза про те, що відсутність прогресу на польсько-американських переговорах щодо ПРО грає на руку Росії і може вважатися її успіхом. Переможця в цьому питанні шукати не варто, - вважає Бартош Вісьньовського. - Міжнародну діяльність уряду Дональда Туска треба оцінювати в більш широкому контексті - як захист національних інтересів у сфері безпеки ".

Не виключено, що Туск, не відмовляючись в принципі від розміщення американських протиракет, візьме курс на затягування переговорів аж до листопадових президентських виборів у США. У Варшаві вважають, що можлива перемога в США демократичного кандидата здатна взагалі згорнути всю дорогу систему ПРО. Хоча адміністрація Буша як і раніше сподівається завершити переговори з Польщею якщо не до квітневого саміту НАТО в Бухаресті, то, як заявив учора помічник держсекретаря Деніел Фрід, до закінчення повноважень нинішнього президента.


Схожі публікації:


Польща і США відклали переговори щодо ПРО Польща і США відклали переговори щодо ПРО
Намічений на п'ятницю, 22 лютого, черговий етап переговорів між США і Польщею про розміщення в цій країні елементів американської ПРО не відбудеться. Як повідомляє агентство France Presse з посиланням на впливове польське видання Gazeta Wyborcza, у Варшав ... Читати

Як Як "приспати" систему ПРО
Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює поль ... Читати

Не будемо поспішати Не будемо поспішати
У переговорах про розгортання третього базового району системи протиракетної оборони США в Європі відбувся черговий поворот. Цього разу ініціатором змін стала Польща, яка вирішила спробувати отримати максимум від американського уряду. І хоча польські полі ... Читати

Радар замість віз Радар замість віз
У найближчі дні Чехія і Польща проведуть з США вирішальні переговори про розміщення на своїй території американських баз системи протиракетної оборони (ПРО). Сьогодні цю тему обговорюватиме у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем чеський прем'єр Мірек Т ... Читати

Польща не буде Попелюшкою Польща не буде Попелюшкою
У суботу у польському сеймі відбулося голосування по вотуму довіри коаліційному уряду ліберальної «Громадянської платформи» (ГП) та Польської селянської партії (ПСП), сформованого внаслідок відбулися 21 жовтня дострокових парламентських виборів. Кабінет м ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2022 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію