Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Кулька для Тимошенко
Кулька для Тимошенко

У той час як у Брюсселі глави МЗС країн НАТО вчора так і не змогли прийняти жодного рішення про підключення Грузії і України до плану дій щодо членства в альянсі, у Києві депутати Верховної ради схвалили компромісне постанову. У ньому йдеться: «Рішення про вступ України до НАТО приймається лише за підсумками всеукраїнського референдуму, який може бути проведений за народною ініціативою». Документ при необхідних 226 голосах підтримали 248 депутатів від усіх фракцій, окрім комуністів. Прийняття документа дозволило відновити роботу Ради, блоковану з початку року.

«На щастя, протокол взаєморозуміння підписаний і набув чинності відразу після голосування по НАТО», - полегшено вимовив навіть не зачитав повний текст постанови спікер Арсеній Яценюк. За його словами, «питання, що призвів до парламентської кризи, вирішено». Спікер зазначив, що Рада пережила «найтриваліший криза за всю історію», і висловив надію на те, що депутати «з цієї кризи вийшли тільки сильнішими». Увечері погоджувальна рада за участю керівників усіх фракцій розглядав питання порядку денного, включені в протокол взаєморозуміння.

Лідер Компартії Петро Симоненко позицію своєї фракції, яка проголосувала проти документа, пояснив тим, що «Рада проголосувала за абсурдну річ, посилаючись на неіснуючий закон« Про всеукраїнський референдум ». Він дав зрозуміти, що на погоджувальній раді депутати від владної коаліції погрожували опонентам достроковими виборами до Ради. «Ми не боїмося цього, але закликаємо, щоб ці вибори, якщо їх проведуть за ініціативою президента, відбулися разом з референдумом щодо НАТО, і з проблеми російської мови в якості другої державної, і взагалі існування інституту президента в Україні», - сказав Петро Симоненко.

Нагадаємо, що в січні президент Віктор Ющенко, прем'єр Юлія Тимошенко і спікер Арсеній Яценюк письмово просили генсека НАТО Яапа де Хоопа Схеффера розглянути питання про приєднання України до плану дій щодо членства в альянсі на саміті в Бухаресті в квітні. І це при тому, що більшість українців (більше 70%) виступають проти вступу до альянсу.

Поява "листа трьох" призвело до блокування роботи Ради опозиційними Партією регіонів і Компартією. Після закриття вчорашнього засідання депутати від Партії регіонів - за домовленістю лідерів фракцій - прибрали залишені на час «блокади» на їхніх місцях прапори України та повітряні кульки з написом «НАТО - ні». Частина кульок «регіонали» подарували колегам з «Блоку Юлії Тимошенко» і президентської партії «Наша Україна - Народна самооборона».


Схожі публікації:


Ніхто не хотів поступатися Ніхто не хотів поступатися
Вчора лідери фракцій Верховної ради України так і не змогли подолати парламентську кризу. Спроба зібратися і домовитися про розблокування роботи Ради виявилася безуспішною. Минулого тижня спікер Арсеній Яценюк запропонував скласти "Протокол порозуміння", ... Читати

Українські Українські "помаранчеві" придумали спосіб розблокувати роботу Ради
Рада правлячої на Україну парламентської коаліції (блоки БЮТ і НУ-НС) в середу ввечері погодив проект постанови про вступ України в НАТО. За задумом укладачів документа, його прийняття має розблокувати роботу українського парламенту.

Перевибори або нова коаліція Перевибори або нова коаліція
Вчора ближче до вечора українська опозиція розблокувала роботу Верховної ради, але всього на кілька годин. Це було зроблено для того, щоб прийняти ряд важливих соціальних рішень, зокрема внести зміни в закон про прожитковий мінімум і в законодавство про о ... Читати

У Криму пройшов мітинг проти вступу України в НАТО У Криму пройшов мітинг проти вступу України в НАТО
У Сімферополі в суботу пройшов мітинг проти вступу України в НАТО. Як повідомляє Корреспондент.net, в акції, організованої Партією регіонів, взяли участь більше п'яти тисяч чоловік.

З надією на взаємність З надією на взаємність
На цьому тижні українське керівництво нарешті надала своє бажання приєднатися до Північноатлантичного альянсу в конкретні форми. А точніше, у форму листа, який було підписано президентом Віктором Ющенком, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і спікером Верхо ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1746 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію