Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Народний суд
Народний суд

Ситуація в Косово загрожує остаточно вийти з-під контролю. Вчора в північній частині міста Косовська-Мітровіца у краї відбулися запеклі зіткнення сербів з підрозділами албанської поліції і міжнародних миротворців. Серби використовували пляшки із запальною сумішшю, ручні гранати і вогнепальну зброю. Поліцейські та іноземні військовослужбовці відповідали кийками, сльозогінним газом і шоковими гранатами і, за деякими даними, застосовували автоматичну зброю.

Сербським маніфестантам вдалося спалити бронетранспортер миротворців і пошкодити кілька автомашин. Крім того, демонстранти відбили близько двох десятків затриманих співгромадян. Днем військові отримали наказ відійти з сербської частини Косовська-Митровиці. Це рішення було прийнято після того, як число поранених серед миротворців перевищила три десятки людей - в основному постраждали поляки і українці.

Вчорашні зіткнення в Косівській-Митровиці стали найзапеклішими з тих пір, як албанська влада краю проголосила 17 лютого незалежність в односторонньому порядку. Учора ж влада Сербії почали консультації з Росією про нові спільні кроки щодо Косова.

Приводом до безладів стала спроба поліції і миротворців звільнити будівлю суду в Косовська-Митровиці і заарештувати забарикадувалися в ньому сербських суддів. Будівля була захоплено сербськими суддями і підтримували їх активістами в минулу п'ятницю, 14 березня. Серби пояснили цей крок зміненими реаліями в краї. Більшість суддів займали свої посади до 1999 року, коли в Косово прийшли миротворці НАТО та Місія ООН. Після цього влада Пріштіни за підтримки міжнародних чиновників і військовослужбовців відсторонили сербських суддів від роботи. Тепер же серби заявили, що після декларації незалежності Косово вони мають намір заснувати в краї власну систему правосуддя. Вони підняли над будівлею суду в Косовська-Митровиці сербські прапори і до вчорашнього дня протистояли спробам албанських і міжнародної влади взяти ситуацію під контроль.

Учора на світанку поліцейські і миротворці увірвалися в будівлю суду і затримали весь знаходився в ньому персонал - понад п'ятдесят сербів, включаючи жінок. Їх завантажили в машини і спробували вивезти до Приштини. Але сербські активісти були напоготові - вони атакували конвой і звільнили частину затриманих.

Прес-секретар багатонаціональних миротворчих сил у Косово Жан-Люк Котар вчора заявив, що, "відкривши вогонь по миротворцях", учасники демонстрацій в Косовська-Митровиці «перейшли серйозну межу». Жаль у зв'язку з «жорстокою атакою» на поліцію ООН і міжнародні сили висловив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Ескалація насильства в Косово викликала серйозну заклопотаність і в Росії. Але в Москві, природно, по-іншому бачать її причини. «Події в Митровиці не можуть розглядатися ізольовано від всього, що відбувається в краї, - заявив вчора офіційний представник МЗС Росії Михайло Каминін. - Наростання там напруженості, насамперед у населених сербами районах, - це прямий наслідок одностороннього проголошення незалежності Пріштіною і неприйняття цього нелегітимного кроку сербами, що проживають в Косово ». Москва знову закликала до діалогу між Белградом і Пріштіною. Напруження вчорашніх подій був пов'язаний з тією обставиною, що поліція ООН і натовські миротворці вибрали на рідкість невдалу дату для своїх дій. 17 - 19 березня косовські серби відзначають річницю погромів 2004 року. Тоді по всій території краю прокотилася хвиля антисербських насильства. У результаті 19 людей загинули і понад 900 були поранені - в переважній більшості косовські серби. Албанські екстремісти повністю зруйнували або серйозно пошкодили 35 сербських церков і монастирів, спалили майже 1000 сербських будинків і вигнали з краю 4 тис. сербів.

«До березневої трагедії 2004 року привела антисербських політика міжнародних організацій і в першу чергу НАТО, яку вони проводили протягом всієї кризи на постюгославських просторі», - нагадала у бесіді з «Часом новин» керівник центру з вивчення сучасного балканської кризи Інституту слов'янознавства, доктор історичних наук РАН Олена Гуськова. «За антисербські злочину чотирирічної давності ніхто так і не поніс відповідальності. Більш того, багато хто з албанських бойовиків, членів терористичної «Визвольної армії Косово», увійшли до складу «Сил із захисту Косова», створених під егідою міжнародної адміністрації у краї. Чимало їх і в складі косовської поліції », - зазначила співрозмовниця" Часу новин ".

Вчора албанські поліцейські завбачливо остерігалися виходити на передній план протистояння з сербами, надавши цю сумнівну роль українським і особливо польським миротворцям. Проте влада в Пріштіні не приховують наміру все-таки взяти сербську частину Косовська-Митровиці під свій контроль. Це загрожує привести до ще більшої трагедії. Олена Гуськова пояснює: «Косовські серби сприймають підрозділу« Сил із захисту Косова »і косовської поліції як однозначно антисербські і екстремістські структури. Тому будь-які їх спроби взяти під контроль ситуацію в населених сербами районах Косова можуть призвести до нової ескалації насильства ».


Схожі публікації:


Сербія і Росія готуються захистити косовських сербів Сербія і Росія готуються захистити косовських сербів
Сербія почала переговори з Росією щодо вироблення спільних кроків, щоб "захистити косовських сербів від будь-яких форм насильства", передає агентство Reuters з посиланням на заяву тимчасово виконуючого обов'язки прем'єр-міністра Сербії Воїслава Коштуніци.

Миротворці KFOR заблокували північний кордон Косова Миротворці KFOR заблокували північний кордон Косова
Миротворчі сили KFOR, що складаються в основному з військовослужбовців країн НАТО, закрили північний кордон Косова після відбувалися там напередодні заворушень, повідомляє сайт BBC News. Як підкреслили представники миротворців, поки планується закрити кор ... Читати

Сербія не застосує силу проти незалежного Косова Сербія не застосує силу проти незалежного Косова
Відразу після проголошення парламентом Косова незалежності прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуніца виступив із зверненням до громадян країни, в якому заявив, що серби ніколи не визнають незалежного Косова. Його звернення передавалося в прямому ефірі ціло ... Читати

Основний закон незаконного держави Основний закон незаконного держави
Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст прое ... Читати

Все за планом Все за планом
17 лютого парламент Косово в односторонньому порядку проголосив незалежність автономії. За декларацію про самопроголошення проголосували 109 албанських депутатів. Прем'єр-міністр і президент краю оголосили, що держава Косово буде побудовано за "планом Ахт ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2252 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію