Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /var/www/yataukraine/data/www/yataukraine.org.ua/engine/classes/mysqli.class.php on line 162 Новини НАТО у світі

Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуванню | коментарями | абеткою
Європа, Росія, США: нові величини старого рівняння

З 2006 року відносини між Європейським союзом, Росією та США переживають глибоку кризу, що характеризується переплетенням стратегічних і енергетичних аспектів.
Меркель - у кнесет, а Ізраїль - у НАТО

Ангела Меркель стане першим канцлером Німеччини, удостоєним честі виступити з промовою в ізраїльському парламенті - Кнесеті. Про це було оголошено вчора в ході нинішнього візиту в Берлін ізраїльського прем'єра Ехуда Ольмерта. Глави кабінетів двох країн провели переговори з метою покласти початок регулярним міжурядовим консультацій. Перша така зустріч відбудеться 18 березня в Єрусалимі, куди прибудуть канцлер Меркель і значне число її міністрів. Ця подія буде приурочена до починається в Ізраїлі урочистостей з нагоди 60-річчя єврейської держави. Основні святкування пройдуть у травні.
«Мюрдалевская лекція» Лаврова

Виступаючи вчора в Женеві на щорічній міжнародній конференції з роззброєння, глава МЗС Сергій Лавров виклав думку Росії з ключових проблем стабільності і безпеки в світі. Міністр офіційно вніс російсько-китайський проект договору про демілітаризацію космосу. Цей документ вже отримав неофіційну підтримку більшості країн, але викликав заперечення США. Однак Сергій Лавров налаштований оптимістично. За його словами, російсько-китайський проект внесений «з дослідницьким мандатом», що передбачає «пошук компромісу».
У полоні міфу

На тлі розмов про новий виток гонки озброєнь і реформування армії цікавим виглядає доповідь, підготовлений групою експертів Інституту національної стратегії. Дослідження під назвою «Криза російської армії» критично оцінює стан російської армії та ВПК. Укладачі доповіді закликають визнати правду, якою б гіркою вона не була: всупереч офіційній інформації Збройні сили Росії знаходяться в глибокій кризі, а несприятливі тенденції в розвитку військової сфери взяли незворотний характер. Так це чи ні, питання спірне. Найчастіше кажучи саме про відродження Збройних сил Росії, наша газета проте надає можливість висловитися і тим, хто дотримується іншої точки зору. Найбільш істотну частину документа, присвячену стану озброєння і боєготовності силовий компоненти держави, представив «Часу новин» один з авторів доповіді, керівник Центру військового прогнозування, професор Анатолій ЦИГАНОК.
Мюнхенський рахунок

Міжнародна конференція з безпеки в Мюнхені стала привертати пильну увагу світової спільноти. Тон задав рік тому президент Росії Володимир Путін, що піддав високопосадовець збори в баварській столиці цієї струсу. Тоді пан Путін сказав, можливо, саму знамениту промову у своїй президентській кар'єрі. Мова, яку на Заході активно порівнювали з легендарною Фултонській промовою Уїнстона Черчилля 1946 року, що дала старт "холодній війні".
«Про стратегію розвитку Росії до 2020 року»

Завершуючи другий термін роботи в якості президента Російської Федерації, вважаю за необхідне сказати про те, що було зроблено за останні роки і сформулювати своє бачення розвитку країни на довгострокову перспективу.
Бомбардувальники ВПС РФ підняли в повітря палубну авіацію "Німіца"

Чотири стратегічні бомбардувальники ВПС Росії Ту-95 (Bear - за натовською класифікацією) успішно провели плановий 10-годинний політ над акваторією Тихого океану.
Афганський експромт

Держсекретар США Кондоліза Райс і глава МЗС Великобританії Девід Мілібенд вчора відвідали з несподіваним візитом Афганістан. Прибули вони туди з Лондона, куди пані Райс прилетіла на переговори. У Кабулі вони обговорили з президентом Хамідом Карзаєм питання боротьби з тероризмом і надання афганцям міжнародної допомоги. Побували вони і в Кандагарі, де держсекретар заявила військам антитерористичної коаліції: «Перемога в Афганістані потрібна, щоб наші міста і люди не піддавалися організованим звідси нападам».
Без стратегії і на межі ресурсів

Завтра урочистою вечерею в готелі «Баварський двір» розпочнеться 44-я міжнародна Мюнхенська конференція з безпеки. Її нинішнє гасло сформульований неординарно: «Світ у хаосі - змінені баланси сил, відсутність стратегій?» Головним доповідачем на вечері, як стало відомо «Часу новин» від організаторів конференції, виступить Борис Тадіч. Новообраний президент Сербії викладе своє бачення проблеми краю Косово. Шеф оргкомітету конференції німецький дипломат Хорст Тельчик підтвердив, що має в своєму розпорядженні на цей рахунок підтвердженнями з Белграда.
Доктрина апокаліпсису

22 січня 2008 група відставних вищих офіцерів країн НАТО направила на адресу керівництва Альянсу доповідь, в якому запропонувала завдати по території ряду країн превентивні ядерні удари, з тим, щоб запобігти застосуванню противниками НАТО зброї масового ураження. Даний доповідь стала приводом для бурхливих обговорень, у зв'язку з чим редакція Стрічки.Ру порахувала необхідним представити огляд основних доктрин застосування ядерної зброї.