Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
НАТО для старшокласників
НАТО для старшокласників

Не чекаючи рішення майбутнього на початку квітня в Бухаресті саміту Північноатлантичного альянсу, Грузія заявила про повну готовність до отримання Плану дій з приєднання (Ем-ей-пі). «Наші шанси - п'ятдесят на п'ятдесят», - заявив віце-прем'єр, держміністр з євроінтеграції Георгій Барамідзе. Учора він разом з міністром закордонних справ Давидом Бакрадзе і заступником міністра оборони Бату Кутелія попрямував до Брюсселя для участі в зустрічі у форматі «26 плюс 1» - держави НАТО і Грузія.

Георгій Барамідзе вважає, що країна успішно виконала всі «домашні завдання» в рамках Плану індивідуального партнерства з НАТО (Ай-пі-ей-пі). Грузинська делегація проведе в Брюсселі «розвідку» настроїв всіх країн альянсу. З урахуванням негативного ставлення Росії до розширення НАТО ряд західноєвропейських держав не налаштований підтримувати заявку Тбілісі.

Підтримкою Джорджа Буша під час візиту в США 19 березня заручився президент Михайло Саакашвілі, який планує відвідати саміт в Бухаресті. «Для Грузії членство в НАТО означає повернення в стару європейську сім'ю, інтеграцію в сильний військовий альянс і отримання своєї частки гарантій безпеки у настільки складному регіоні», - вважає Саакашвілі.

Тепер це буде доведено до відома кожного грузинського школяра - видано навчальний посібник для позакласного читання «НАТО і безпеку Грузії». Книга буде використовуватися з 8-го класу. Незабаром для негрузінскіх шкіл підручник вийде російською мовою.

«У гіршому випадку ми отримаємо план приєднання на наступному саміті в Берліні через рік», - сказав віце-прем'єр Георгій Барамідзе. Однак спецпредставник генсека НАТО з Південного Кавказу і Центральної Азії Роберт Сіммонс днями назвав «малоймовірним», що в Бухаресті альянс відкриє для Грузії План дій по приєднанню.

Експерти в Тбілісі вважають, що НАТО не буде поспішати ще й тому, що в Грузії застопорилися процеси врегулювання конфліктів і проведення демократичних реформ. Невизнані республіки Абхазія і Південна Осетія інтегруватися в НАТО не бажають. Жорсткість грузинської влади по відношенню до опозиціонерів також не пройшла повз увагу натовців.

«Як мінімум у найближчі 10 - 15 років ми не вступимо в НАТО», - вважає тбіліський аналітик Рамаз Кліміашвілі. Політолог Шалва Пічхадзе сказав «Времени новостей», що «в країні має функціонувати механізм справедливих виборів, так що надії на отримання Плану дій з приєднання видаються передчасними».


Схожі публікації:


На крилах На крилах "Сухумі"
Сьогодні і завтра 40-річний грузинський президент Михайло Саакашвілі проведе в США зустрічі з генсеком ООН Пан Гі Муном і американським колегою Джорджем Бушем. На борту літака грузинського лідера написано по-англійськи: Sokhumi (абхазька столиця Сухумі по ... Читати

Півпрезиденства за Абхазію Півпрезиденства за Абхазію
Напередодні починається післязавтра в Бухаресті саміту НАТО Грузія продемонструвала міжнародній спільноті готовність вирішувати конфлікти мирним шляхом. Президент Михайло Саакашвілі запропонував невизнаної Абхазії «необмежену автономію і повний федералізм ... Читати

Грузія пошле миротворців в Афганістан Грузія пошле миротворців в Афганістан
Грузія пошле кілька сотень солдатів для участі в миротворчій операції в Афганістані. Передбачається, що вони будуть допомагати французьким і голландським військовим, повідомляє Reuters 31 березня з посиланням на міністра закордонних справ Грузії Давида Ба ... Читати

Переможені не плачуть Переможені не плачуть
Вчорашнє рішення НАТО відкласти надання Україні і Грузії Плану дій з членства в альянсі (ПДЧ) змусило проявити вольові та дипломатичні якості керівників двох країн, які прибули на саміт у Бухаресті. Після нетривалих роздумів президенти Віктор Ющенко та Ми ... Читати

МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО МЗС Грузії отримав на саміті гарантії прийому в НАТО
Міністр закордонних справ Грузії Давид Бакрадзе в цілому позитивно оцінив підсумки самміту НАТО для його країни. За його словами, незважаючи на те, що Грузії не був наданий План дій з членства в альянсі (ПДЧ), вона отримала тверду обіцянку, що в НАТО її в ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2022 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію