Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Потрібні люди
Потрібні люди

Вчора президент Франції Ніколя Саркозі завершив дводенний державний візит до Великобританії на запрошення королеви Єлизавети II. Таких поїздок не було вже 12 років. «Ми потрібні один одному», - заявив мсьє Саркозі. Його підтримав британський прем'єр Гордон Браун: «Це історичний візит. Франція продемонструвала прихильність нашим спільним цінностям, долі наших країн тісно пов'язані ».

Вчора Саркозі і Браун обговорювали співпрацю в атомній енергетиці - Великобританія хоче знизити залежність від вуглеводневого палива і створити нові АЕС за допомогою передових французьких технологій. Спілкування двох лідерів проходило на стадіоні «Емірати» у штаб-квартирі футбольного клубу «Арсенал», де грає багато французьких футболістів. Налаштувавшись на спортивний лад напередодні наміченого на 2010 рік чемпіонату світу з футболу в ПАР, вони оголосили про спільне фінансування освіти і занять спортом 16 млн дітей в Африці.

Саркозі заявив, що Захід «не може собі дозволити програти в Афганістані талібам», і повідомив про готовність відправити додатковий військовий контингент (нині в Афганістані розміщені 1515 французів). Заввідділом роззброєння і врегулювання конфліктів Інституту світової економіки і міжнародних відносин РАН Олександр Пікаєв в бесіді з «Часом новин» припустив, що поповнення складе тисячу касок.

Експерт уточнив, що Париж піде на це в обмін на підтримку Лондоном створення європейських збройних сил у рамках політики оборони та безпеки ЄС: «Саркозі намагається, з одного боку, не сваритися з американцями і відновити з ними стосунки, а з іншого боку, гнути французьку лінію на створення єдиних збройних сил ЄС, єдиного військового командування ». На думку пан Пікаєва, саме це стане умовою повернення Парижа у військову організацію альянсу - з 1966 року війська Франції не підпорядковуються командуванню НАТО.

На думку експерта, ініціативи Саркозі покликані передусім «захистити Париж від критики за недостатню активність в Афганістані». Візит не позбавить франко-англійські відносини від проблем, бо «в ЄС домінують Франція і Німеччина, а англійці шукають обхідні шляхи зміцнення свого впливу». Та й сам мсьє Саркозі намагається маневрувати між Лондоном і Берліном, образившись на відмову канцлера ФРН Ангели Меркель підтримати амбітну ініціативу Парижа зі створення середземноморського спільноти. Тим не менш «Саркозі, при всьому його зовнішньому проамериканськості, з німцями сваритися не готовий», резюмував співрозмовник «ВН».


Схожі публікації:


Франція направляє до Афганістану 800 військовослужбовців Франція направляє до Афганістану 800 військовослужбовців
Франція направляє на схід Афганістану додатковий батальйон, близько 800 військовослужбовців, щоб посилити що знаходиться в країні міжнародний військовий контингент (ISAF), повідомляє французька Le Figaro.

Ознаки потепління Ознаки потепління
З перемогою на президентських виборах Дмитра Медведєва першим з іноземних лідерів привітав по телефону Ніколя Саркозі. Вчора, вирушаючи на аудієнцію до президента Франції, про це як би ненароком нагадав російський міністр закордонних справ Сергій Лавров. ... Читати

На перездачу На перездачу
НАТО вирішило не поспішати з прийняттям України і Грузії

Герої Бухареста Герої Бухареста
Ні тих, хто програв, але немає і переможців. Є тільки один скривджений і два відмінника. Такими виглядають підсумки завершилися в кінці минулого тижня в Бухаресті саміту НАТО, а також засідань Ради Росія - НАТО (РРН) і комісії Україна - НАТО. Головними «д ... Читати

Афганський експромт Афганський експромт
Держсекретар США Кондоліза Райс і глава МЗС Великобританії Девід Мілібенд вчора відвідали з несподіваним візитом Афганістан. Прибули вони туди з Лондона, куди пані Райс прилетіла на переговори. У Кабулі вони обговорили з президентом Хамідом Карзаєм питанн ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1884 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію