Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Момент істини для Росії і НАТО
Момент істини для Росії і НАТО

Що відкривається завтра в Бухаресті саміт НАТО заздалегідь оголошений історичним. У ньому беруть участь лідери 26 країн - членів НАТО і 23 держав, охоплених натовської програмою «Партнерство заради миру». «Історичної» вважається і порядок денний форуму. Його учасники обговорять хід операції НАТО в Афганістані, перспективи прийому нових членів (Хорватія, Македонія та Албанія), проблеми нових загроз безпеки і прохання керівників Грузії і Україні надати їм План дій щодо членства в НАТО.

70 дружин і один чоловік

Глави делегацій запрошено на саміт з дружинами. Всього в Бухаресті чекають близько 70 дружин і одного чоловіка - дружина прем'єр-міністра Нової Зеландії пані Хелен Кларк (канцлер Німеччини пані Ангела Меркель, швидше за все, свого чоловіка з собою не візьме). Другим половинкам запропонована окрема програма - фольклорне свято в Музеї села, екскурсія до Музею мистецтв та концерт на скрипці Страдіварі у філармонії.

У Бухаресті відпрацьовують заходи безпеки. З суботи життя міста паралізував розрізали його надвоє «єдиний коридор» саміту НАТО: йшла репетиція закриття цілих міських кварталів. Заборонене для публіки коридор простягнувся з півночі на південь від міжнародного аеропорту Анрі Коанде через шосе Кисельова і вулицю Перемоги до архітектурного монстра часів румунського лідера Ніколає Чаушеску - Палацу парламенту, головному місцем євроатлантичного дійства. Його будівля оточена поліцією за кілометр. Над ним дні безперервно кружляє вертоліт. А невидимі світу літаки системи «Авакс» баражують простір набагато вище. Чергують і дві румунські ескадрильї модернізованих МіГ-21.

Жителям столиці через ЗМІ пояснюють, як обігнути коридор, а взагалі радять, щоб уникнути неприємностей сидіти вдома і не висовуватися у вікна під час проїзду делегацій. У прилеглій зоні забороняється продаж і розпивання алкогольних напоїв. Всіх школярів, студентів і значну частину службовців про всяк випадок відправили на міні-канікули. Непотрібну «натовп» можуть створити лише антиглобалісти. Але сили безпеки - а це більше 10 тис. агентів і жандармів, причому не тільки з Румунії - напоготові. Кілька груп з антинатівськими матеріалами в багажі вже завернули на кордоні. А місцевих анархістів, здається, здорово налякали ...

Тертя всередині НАТО

Якщо на вулицях Бухареста 2 - 4 квітня очікується затишок, то на самому саміті закиплять неабиякі пристрасті. З усіх питань у лавах альянсу зберігаються розбіжності. Так, Греція не згодна, щоб Македонія вступала в НАТО під своїм нинішнім назвою, однойменною з однією з грецьких провінцій. Ключові рішення в НАТО приймаються консенсусом.

У дискусіях щодо посилення військової присутності НАТО в Афганістані візьмуть участь афганський президент Хамід Карзай, генсек ООН Пан Гі Мун, верховний представник Євросоюзу із загальної зовнішньої політики і політики безпеки Хав'єр Солана, глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і представники країн-донорів, включаючи Японію. Мета дискусій - підтвердити політичні, економічні та військові зобов'язання НАТО по відношенню до Кабулу. США наполягають на збільшенні військової присутності НАТО в Афганістані, але з цим не всі згодні.

Суперечки викликає і питання приєднання України і Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО. Ініціативу, продавлюється американцями, не підтримують Німеччина, Італія і Франція. Ці країни нагадують, що населення України, куди вчора по дорозі до Бухареста на день заїхав Джордж Буш, не підтримує ідею вступу цієї країни в НАТО, а Грузія не вирішила свої заморожені конфлікти з Абхазією і Південною Осетією.

Є в рядах НАТО і країни, відверто підіграють американцям. Президент Румунії Траян Бесеску, майже цитуючи Джорджа Буша, наголосив днями на зустрічі з іноземними журналістами, що Україна та Грузії «треба дати перспективу здійснити своє бажання стати членами НАТО одразу після того, як вони виконають критерії приєднання». За його словами, «подібна ініціатива не повинна турбувати Москву, бо мова йде про двох суверенних державах, вони можуть побудувати міст між НАТО і Росією, інтереси якої слід поважати».

У розбіжності, що існують в НАТО, румунський політолог Джорджа Скарлат бачить симптом внутрішньої хвороби альянсу, яка приведе його до розпаду. Він нагадує про намір Франції замінити НАТО чисто європейської військово-політичною структурою і вважає, що прагне нині увійти у натовські командні структури Париж буде грати там роль троянського коня. За даними Скарлата, брюссельські бюрократи вже розробляють інститути, ідентичні структурам НАТО. Політолог стверджує, що «можлива невдача в Афганістані зруйнує те, що залишиться від престижу альянсу».

Плюс Путін

Небо над Бухарестом переважно безхмарно. Але багато хто задається питанням, чи не наздожене чи хмар Рада Росія - НАТО, який відбудеться 4 квітня. У ньому беруть участь глави держав і урядів НАТО плюс президент Володимир Путін. На думку заступника генсека альянсу Клаудіо Бісоньеро, перша участь Путіна в подібному форумі після саміту в Італії в 2002 році стане зручною можливістю для лідерів ради «розглянути всю гаму проблем: області ефективного співробітництва (наприклад, боротьба проти наркотрафіку з Афганістану і протидія тероризму) і області , де згоду ще не досягнуто ». Серед останніх - розміщення в Європі елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО), розширення НАТО на схід, проблема Косово, майбутнє Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) і навіть арктичні запаси вуглеводнів.

Не виключено, що на саміті буде навіть піднята проблема поставок російського газу в країни Євросоюзу через територію Україну. Від Володимира Путіна чекають також, що він озвучить зовнішньополітичну програму Росії на роки президентства Дмитра Медведєва.

"Бухарестський саміт стане моментом істини, - висловив свою думку в бесіді з« Часом новин »відомий румунський політолог Корнеліу Влад. - Він закладає новий фундамент під міжнародні відносини після закінчення президентських мандатів у Москві і Вашингтоні. Особливо важливо, чи зуміють Росія і США домовитися про те, чи буде НАТО розширюватися далі на схід ».

Втім, деякі місцеві спостерігачі вважають, що основною діалог між Росією і США пройде в Сочі, куди Джордж Буш на запрошення російського колеги прибуде 6 квітня. Напередодні «зміни караулу» в Кремлі та Білому Домі можливе обговорення довгострокової угоди, яке б зафіксувало рамки двостороннього співробітництва. Ця ініціатива належить американській стороні. «Для нас Україна і стратегічні озброєння - ключові питання, інше - антураж», - зауважив "ВН" один з російських дипломатів.


Схожі публікації:


Нагорода за революцію Нагорода за революцію
На відкрився вчора саміті НАТО в Бухаресті заявки України і Грузії щодо приєднання до альянсу поки не отримали офіційної підтримки. Це питання буде більш докладно обговорюватися сьогодні. Вчора ж, як повідомив офіційний представник Північноатлантичного ал ... Читати

Пролетіли, як фанера над Бухарестом Пролетіли, як фанера над Бухарестом
Вчора ввечері в Бухарест прибув президент Росії Володимир Путін. Сьогодні йому доведеться брати участь у засіданні Ради Росія - НАТО (РРН). Сприятливий фон для діалогу Росії з альянсом створюють підсумки вчорашнього обговорення натовцями питання про приєд ... Читати

На перездачу На перездачу
НАТО вирішило не поспішати з прийняттям України і Грузії

Останній президентський вояж Останній президентський вояж
Починається сьогодні в Бухаресті черговий саміт Північноатлантичного альянсу стане одним з найбільш пам'ятних у його історії. Причина та ж, за якою минулого року стала знаменитою щорічно влаштовувати в Мюнхені конференція з безпеки НАТО: рекламу обом захо ... Читати

Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО Україна і Грузію визнали не готовими до вступу в НАТО
Україна і Грузія поки не готові до вступу в НАТО. Про це на що проходить в Бухаресті саміті Північноатлантичного альянсу заявив генсек НАТО Яaп де Хооп Схеффер, повідомляє агентство France Presse. При цьому Схеффер підкреслив, що Україна і Грузія коли-неб ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2124 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію