Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Ніхто не хотів поступатися
Ніхто не хотів поступатися

Вчора лідери фракцій Верховної ради України так і не змогли подолати парламентську кризу. Спроба зібратися і домовитися про розблокування роботи Ради виявилася безуспішною. Минулого тижня спікер Арсеній Яценюк запропонував скласти "Протокол порозуміння", який повинні були підписати вчора лідери фракцій. Однак жодна з політичних сил цього не зробила. Лідер опозиційної Партії регіонів екс-прем'єр Віктор Янукович заявив: якщо парламент відновить роботу у вівторок, то першим питанням має стати постанову щодо членства України в НАТО.

Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко сказав «Времени новостей», що парламент може заробити на цьому тижні: «Ми намагаємося дати спікеру Арсенію Яценюку можливість реабілітуватися і відкликати свій підпис з-під таємного і підробленого« листа трьох »». Нагадаємо, що в січні президент Віктор Ющенко, прем'єр Юлія Тимошенко і спікер Арсеній Яценюк надіслали листа генсекові НАТО з проханням розглянути питання про приєднання України до плану дій щодо членства в альянсі на саміті в Бухаресті в квітні. У відповідь Партія регіонів і Компартія заблокували роботу парламенту і зажадали провести референдум про вступ до НАТО. Г-н Колесниченко не став називати «ВН» умови, на яких «регіонали» згодні розблокувати парламент, зауваживши лише, що Партія регіонів готова до пошуків компромісів.

Директор українського центру соціальної аналітики "Лівий погляд" Євген Філіндаш сказав «ВН», що розблокувати роботу Верховної ради завадили формальні причини - це відноситься як до опозиції в особі комуністів і Партії регіонів, так і до правлячої коаліції у складі «Нашої Україна - Народної самооборони »(НУНС) і Блоку Юлії Тимошенко (БЮТ):« Обидві сторони не хочуть втрачати свої позиції в очах виборців і поступатися один одному ».

Експерт вважає, що критичні виступи Партії регіонів проти планів вступу в НАТО звучать на тлі прагнення «регіоналів» «увійти у владу» шляхом розширення правлячої парламентської коаліції. На думку співрозмовника "ВН", періодичне блокування роботи Верховної Ради буде продовжуватися ще місяця два-три, але опозиція буде діяти так, щоб президент не зміг використати законодавчу норму, що дозволяє в 30-денний термін розігнати паралізований парламент.

Депутат від БЮТ Андрій Шевченко також зауважив «ВН», що Партія регіонів блокує роботу парламенту для того, щоб змінити склад правлячої коаліції: «У відповідь президент і прем'єр повинні висунути зрозумілу і спільну позицію: ніякого переформатування коаліції за участю Партії регіонів бути не може» .

Лідери БЮТ і НУНС заявили, що фракції парламентської більшості сьогодні прийдуть в Раду. Вони висловили надію, що «опозиція не буде фізично перешкоджати проведенню засідання, оскільки повинна пам'ятати, що 14 лютого пішов відлік часу, згідно з яким через місяць від цієї дати, якщо пленарні засідання не почнуться, президент має право розпустити Верховну Раду».


Схожі публікації:


Кулька для Тимошенко Кулька для Тимошенко
У той час як у Брюсселі глави МЗС країн НАТО вчора так і не змогли прийняти жодного рішення про підключення Грузії і України до плану дій щодо членства в альянсі, у Києві депутати Верховної ради схвалили компромісне постанову. У ньому йдеться: «Рішення пр ... Читати

Українські Українські "помаранчеві" придумали спосіб розблокувати роботу Ради
Рада правлячої на Україну парламентської коаліції (блоки БЮТ і НУ-НС) в середу ввечері погодив проект постанови про вступ України в НАТО. За задумом укладачів документа, його прийняття має розблокувати роботу українського парламенту.

Перевибори або нова коаліція Перевибори або нова коаліція
Вчора ближче до вечора українська опозиція розблокувала роботу Верховної ради, але всього на кілька годин. Це було зроблено для того, щоб прийняти ряд важливих соціальних рішень, зокрема внести зміни в закон про прожитковий мінімум і в законодавство про о ... Читати

У Криму пройшов мітинг проти вступу України в НАТО У Криму пройшов мітинг проти вступу України в НАТО
У Сімферополі в суботу пройшов мітинг проти вступу України в НАТО. Як повідомляє Корреспондент.net, в акції, організованої Партією регіонів, взяли участь більше п'яти тисяч чоловік.

З надією на взаємність З надією на взаємність
На цьому тижні українське керівництво нарешті надала своє бажання приєднатися до Північноатлантичного альянсу в конкретні форми. А точніше, у форму листа, який було підписано президентом Віктором Ющенком, прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і спікером Верхо ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 1911 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію