Розділи сайта
Головні новини
Як "приспати" систему ПРО
Як "приспати" систему ПРО

Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює польську делегацію заступник міністра закордонних справ Вітольд Ващиковський.
Основний закон незаконного держави
Основний закон незаконного держави

Вчора албанська влада Косово провели демонстративну акцію по зміцненню незалежного статусу краю. У приміщенні Народної бібліотеки в Пріштіні косовська конституційна комісія на чолі з віце-прем'єром Хайредін Кучі в урочистій обстановці підписала текст проекту нової конституції Косово. Документ покликаний замінити розроблені в 2001 році місією ООН «Конституційні рамки тимчасового самоврядування».
Бейсбольний м'яч над Брди
Бейсбольний м'яч над Брди

Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію до чеського парламенту. Якщо все буде йти нормально, то, як вважає чеська сторона, радар міг би почати роботу вже в 2011 або 2012 році. Американські експерти називають іншу дату. На їхню думку, радар буде побудований і стане до ладу в 2013 році.
Жертви Бухареста
Жертви Бухареста

У минулу п'ятницю президент України Віктор Ющенко звільнив з посад двох послів - Олега Дьоміна в Росії і Ігоря Долгова в Німеччині. Напередодні на бухарестському саміті НАТО Києву відмовили в приєднанні зараз до Плану дій щодо членства (ПДЧ) в альянсі. Вирішення цього питання було перенесено на кінець року. Схоже, українська влада вирішила перекласти провину за цю невдачу на дипломатів, що опинилися в епіцентрі подій.
Як прощаються президенти
Як прощаються президенти

Двадцять четверта зустріч Володимира Путіна і Джорджа Буша-молодшого, що відбулася вчора в сочинській резиденції російського президента «Бочаров струмок», ледь не перетворилася на ранок спогадів. Гість виглядав сентиментальним, господар - діловитим, але обидва - однаково втомленими. У американського президента позаду нелегка європейська поїздка, у російського - останній «ближній бій», який він дав натовським партнерам у Бухаресті.

Опитування
Для захисту своєї незалежності, як Ви вважаєте, до якої системи безпеки має приєднатись Україна?
Євроатлантичної (вступ до НАТО)
Євразійської (вступ до ОДКБ з Росією, Білоруссю, Казахстаном та ін.)
До жодної, бути нейтральною країною
Не визначився (-лась)
Реклама
Турецьке око
Турецьке око

Відраховувала останні місяці свого перебування в Білому Домі адміністрація Джорджа Буша поспішає максимально просунути програму створення системи протиракетної оборони (ПРО). На додаток до десяти ракет-перехоплювачів у Польщі і потужному радару наведення в Чехії її компоненти можуть бути розміщені ще й у Туреччині. Днями стало відомо, що США ведуть з Анкарою переговори про розміщення пересувного радара системи ПРО. За даними австрійської газети «Прессе», американці захотіли встановити радар в Туреччині, оскільки установки в Польщі і Чехії не зможуть захистити від гіпотетичного іранського ракетного удару Балкани.

Москва давно намагалася з'ясувати у Вашингтона, чому для захисту від неіснуючих іранських ракет США хочуть побудувати бази у західних кордонів Росії. У минулому році Росія запропонувала американцям спільно використовувати Габалінську радіолокаційну станцію (РЛС) в Азербайджані і споруджуваний російський радар в Армавірі. Проте Москва сформулювала цей план як альтернативу баз ПРО в Чехії і Польщі, що не влаштувало американців. Тепер Вашингтон знайшов спосіб закрити діру на південному напрямку без участі Росії. Офіційні переговори про розгортання американської РЛС в Туреччині повинні початися під час саміту НАТО в Бухаресті, запланованого на 2 - 4 квітня.

Новий протиракетний радар навряд чи переконає Росію в миролюбстві американських задумів - адже високодозвільного мобільний радар в Туреччині зможе не тільки стежити за Іраном, а й переглядати з півдня всю європейську частину Росії, перш за все її південно-західні і південні рубежі. Можливість обговорити цю проблему у російського керівництва з'явиться вже на початку наступного тижня - у понеділок, 17 березня, до Москви прибувають глави зовнішньополітичного та військового відомств США Кондоліза Райс та Роберт Гейтс. Вони проведуть переговори з російськими колегами Сергієм Лавровим і Анатолієм Сердюковим у форматі «два плюс два». Білий Дім повідомив, що минулого тижня президенти Джордж Буш і Володимир Путін по телефону домовилися про проведення в Москві російсько-американських консультацій, в центрі уваги яких будуть плани розгортання позиційного району ПРО США в Європі.

Учора російський дипломатичне джерело повідомив журналістам, що Райс і Гейтс привезуть пропозиції, про які йшла мова на попередніх консультаціях у форматі «два плюс два" в жовтні 2007 року. Тоді, за словами джерела, американці представили «фактично пропозиції про заходи довіри, які передбачали присутність російських офіцерів на об'єктах ПРО в Східній Європі». У цьому випадку «радар у Чехії був би забетонований таким чином, що не був би спрямований у бік Росії», а «перехоплювачі в Польщі не завантажували б у шахти». На думку російської сторони, це не допоможе створити «справді колективну систему моніторингу ризиків». Проте Москва підтримала ці пропозиції: "Це хоча б дає нам можливість бачити, що США роблять в односторонньому порядку всупереч волі Росії і що це не несе пряму загрозу Росії в даний конкретний момент».

Заступник директора Інституту США і Канади РАН генерал-майор Павло Золотарьов висловив «Часу новин» скепсис щодо результату майбутніх російсько-американських консультацій у форматі "два плюс два": «Консультації в Москві - це процес з'ясування сторонами їх позицій та пошук компромісних варіантів. Поки створюється враження, що республіканська адміністрація робить все, щоб ускладнити можливість для наступника Джорджа Буша в Білому Домі відіграти назад ».

США пояснюють намір розмістити елементи ПРО в Європі ракетною загрозою з боку Ірану, але Москва вважає цей аргумент непереконливим. «Тепер розмова буде продовжена», - вважає генерал-майор Золотарьов. Він упевнений, що на московській зустрічі мова піде і про намір США розгорнути радар в Туреччині. «Ця ідея може означати створення нового позиційного району американської ПРО, і не виключено, що вона викличе відстрочку будівництва баз США в Чехії і Польщі», - припустив експерт.


Схожі публікації:


Бейсбольний м'яч над Брди Бейсбольний м'яч над Брди
Двостороння угода про умови розміщення в Чехії американського радара протиракетної оборони (ПРО) буде підписана в першій декаді травня. На церемонію до Праги прибуде американський держсекретар Кондоліза Райс. Слідом за цим документ надійде на ратифікацію ... Читати

Радар замість віз Радар замість віз
У найближчі дні Чехія і Польща проведуть з США вирішальні переговори про розміщення на своїй території американських баз системи протиракетної оборони (ПРО). Сьогодні цю тему обговорюватиме у Вашингтоні з президентом Джорджем Бушем чеський прем'єр Мірек Т ... Читати

Польща і США відклали переговори щодо ПРО Польща і США відклали переговори щодо ПРО
Намічений на п'ятницю, 22 лютого, черговий етап переговорів між США і Польщею про розміщення в цій країні елементів американської ПРО не відбудеться. Як повідомляє агентство France Presse з посиланням на впливове польське видання Gazeta Wyborcza, у Варшав ... Читати

Як Як "приспати" систему ПРО
Сьогодні в Москві відбудуться російсько-польські переговори про плани розміщення елементів американської системи протиракетної оборони (ПРО) в Східній Європі, зокрема в Польщі, де передбачається спорудити шахти для десяти ракет-перехоплювачів. Очолює поль ... Читати

Путін конфліктує з США, погрожуючи вийти з договору про озброєння Путін конфліктує з США, погрожуючи вийти з договору про озброєння
Дводенний візит до Москви держсекретаря США Кондолізи Райс і глави Пентагону Роберта Гейтса ще раз показав, що активні переговори між політиками Америки та Росії з проблем безпеки і озброєнь йдуть важко. Подолати розбіжності з питання розгортання елементі ... Читати

  •  (голосів: 0)
  • Думки [0]
  • Переглядів: 2122 |
html-посилання на публікацію
BB--посилання на публікацію
Пряме посилання на публікацію