прес-конференція
Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном після засідань Комісії НАТО-Грузія на засіданнях міністрів закордонних справ та міністрів закордонних справ НАТО з націями, які не є членами НАТО МССБ – Вступне зауваження
Доброго дня.
Ми щойно провели дуже продуктивну зустріч з Афганістану з міністрами закордонних справ 50 країн МССБ та міністром закордонних справ Афганістану Рассулем.
Ми обговорили, як переконатися, що передача афганським військам відповідальності за безпеку продовжує досягати стабільного прогресу.
І як переконатись, що афганські сили отримають необхідну підтримку після того, як вони в кінці 2014 року візьмуть на себе всю відповідальність за безпеку своєї країни.
З цією метою ми вже плануємо нову місію з підготовки, консультування та надання допомоги афганським силам безпеки після 2014 року.
І ми, як частина міжнародної спільноти, будемо сприяти фінансуванню цих сил.
На саміті в Чикаго в травні ми взяли на себе участь у розробці ефективних механізмів фінансування афганських сил. Зі свого боку, уряд Афганістану зобов'язався брати на себе все більшу частку фінансування у міру зростання економіки Афганістану та власних ресурсів.
Сьогодні 52 країни підтвердили ці взаємні зобов'язання.
І ми зробили крок в цьому напрямку, погодившись розвивати подальший механізм фінансування, який доповнить більш широкі міжнародні зусилля в міцній системі підзвітності.
Сьогодні ми також провели гарне засідання Комісії НАТО-Грузія.
Ми привітали міністра Панджикідзе на її першій сесії у такому форматі. І ми подякували їй та Грузії за видатний внесок у нашу місію в Афганістані. І за їх постійну прихильність до євроатлантичної інтеграції.
Прихильність Грузії до НАТО є міцною. І прихильність НАТО до Грузії залишається настільки ж міцною.
Сьогодні міністри НАТО підтвердили рішення, прийняте на Бухарестському саміті у 2008 році про те, що Грузія стане членом Альянсу. І з цією метою НАТО продовжуватиме підтримувати та допомагати Грузії в реформаторських зусиллях через комісію НАТО-Грузія.
Ми підтвердили непохитну підтримку НАТО територіальної цілісності та суверенітету Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів.
І ми вітали і заохочували зусилля Грузії щодо мирного вирішення конфліктів, посилення безпеки в своєму регіоні та охоплення регіонів Південної Осетії та Абхазії Грузії.
Зараз завдання полягає в підтримці імпульсу. Щоб Грузія залишалася на шляху демократичних реформ.
Ми визнаємо вагомі реформи Грузії. Але ми також визнаємо, що ще належить зробити ще багато. Особливо стосовно реформи судової влади та зміцнення верховенства закону та свободи та прозорості ЗМІ.
НАТО налаштований підтримати цей процес. Наш діалог та співпраця продовжуватимуться. І ми розвиватимемо їх далі в рамках комісії НАТО-Грузія.
Тож ми сподіваємось на ще міцніші та тісніші стосунки у 2013 році та за його межами.
З цим я готовий прийняти ваші запитання. Домашня сторінка НАТО: http://www.nato.int .