Категорії
Новини НАТО

Недільне шоу: Саміт Трампа і Путіна, НАТО навчає Україну, MH17 Downing чотири роки по тому



✅ Чого очікувати від зустрічі Путіна і Трампа?

Президент США Дональд Трамп та його російський колега Володимир Путін зустрінуться 16 липня в Гельсінкі, незважаючи на звинувачення спеціального адвоката Роберта Мюллера щодо втручання Росії в американські вибори, оприлюднене за три дні до цього. Експерти вважають, що зустріч двох лідерів не тільки визначить майбутні відносини між двома країнами, але також може вплинути на Україну, а журналісти передбачають, що Крим та російські санкції стануть частиною порядку денного. Громадське поспілкувався з американською журналісткою Джулією Іоффе перед зустріччю Трампа і Путіна.

Джулія Іоффе
Американський журналіст

✅ Зустріньте військових-міжнародників, які навчають українські війська

З початку конфлікту на Донбасі українська армія зазнала масштабних реформ. Яворівський навчальний центр у Львівській області зіграв значну роль у допомозі військовослужбовцям країни підготуватися до фронту та запровадженню стандартів НАТО у військовій справі – ключовій вимозі до членства в НАТО. У центрі знаходиться кілька військових навчальних місій із західних та європейських країн. Громадське поговорив із заступником директора Бюро зв’язків НАТО Шароном Ірвіном та оборонним відомством Канади Брайаном Ірвіном щодо підготовки українських військ та прогресу збройних сил країни.

Шерон Ірвін
Заступник директора Бюро зв’язків НАТО

Брайан Ірвін
Канадський аташе з питань оборони

Всередині російського містечка, де утримується Сенцов

Український кінорежисер і політв'язень Олег Сенцов відбуває 20-річне покарання у колонії, розташованій у місті Лабитнангі на півночі Росії. Місто віддалене і важкодоступне, найближчий аеропорт розташований у Салехарді, місті через річку. Влада обіцяє побудувати міст, щоб полегшити проїзд жителям вже більше десяти років, а плани будівництва знову позначаються на наступний рік. Але мешканці розділені щодо того, чи триватиме будівництво. Наразі вони заздрять Криму своїм швидкісним мостом, що з'єднує Росію та анексований український півострів.

✅ Чотири роки після катастрофи MH17

Цього липня відзначається четверта річниця збиття рейсу 17 авіакомпанії Malaysia Airlines, в результаті якого загинули всі 298 пасажирів та екіпаж на борту. У травні Спільна група з розслідування катастрофи MH17 виявила, що ракета "Бук", яка збила літак, належить 53-й бригаді російської армії. Незважаючи на докази, міністерство оборони Росії заперечує, що воно постачало ракету. Зараз країни, які працюють над розслідуванням, хочуть винести осіб, які вважаються відповідальними, перед голландським судом. Громадське поговорив з послом Нідерландів в Україні Едуардом Хоексом та голландським депутатом Сайбе Шаап щодо притягнення винних у катастрофі до відповідальності.

Едуард Хоекс
Посол Нідерландів в Україні

Сайбе Шаап
Голландський депутат

✅ Через роки після різанини в Сребрениці біль все ще існує

Війни Югославії в 90-х роках призвели до деяких найкривавіших злочинів Європи з часів Другої світової війни. За період конфлікту було вбито близько 200 000 людей. У 1995 році сербськими силами було зарізано близько 8000 боснійських мусульман протягом декількох днів. З тих пір Міжнародний трибунал з питань колишньої Югославії звинуватив понад 160 осіб у злочинах, скоєних під час конфлікту. Але не всіх цих людей вдома розглядають як військових злочинців. Громадське поспілкувався з хорватським автором Славенкою Дракуліч та керівником відділу прав людини Норвезького Гельсінського комітету Енвером Хуліманом про військові злочини в Югославії та про те, як їх сприймають сьогодні на Балканах.

Славенка Дракуліч
Хорватський автор

Енвер Джуліман
Департамент прав людини, Норвезький Гельсінський комітет.