Категорії
Новини НАТО

Генеральний секретар НАТО з Президентом Азербайджану – спільний прес-центр, 15 січня 2014 рокуСпільний прес-центр з генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном та президентом Азербайджану Ільхамом Гейдаром оглу Алієвим.

15 січня 2014 року

Пане президент, ласкаво просимо до Брюсселя.

Наша сьогоднішня зустріч відображає НАТО та вашу прихильність до нашого партнерства. Це свідчить про те, що ми є і будемо залишатись відданими регіону Південного Кавказу.

Азербайджан є країною, яка має важливе значення для енергетичної безпеки Європи та миру та стабільності на Кавказі.

Азербайджан також є цінним і важливим партнером для НАТО.

Ми вдячні за стійку підтримку, яку надавали ваші війська в Афганістані. Ми також високо цінуємо політичну підтримку операцій НАТО за рахунок надмірного польоту та транзиту. І ми вдячні за щедрий внесок, який ви вносите у підготовку афганських силовиків.

Пане президент, я щиро вітаю ваше рішення продовжувати підтримувати Афганістан у новій місії, яку ми плануємо підготувати, консультувати та допомогти афганським силам безпеки після 2014 року. Це свідчить про вашу чітку прихильність до внеску в євроатлантичну безпеку.

Сьогодні ми обговорили, як ще більше посилити співпрацю між НАТО та Азербайджаном. Ми налаштовані активізувати наш політичний діалог, включаючи стратегічні питання, такі як енергетична безпека та протидія тероризму.

Продовження реформ також має важливе значення для Азербайджану, і НАТО продовжуватиме допомагати вам. Я вірю, що ми можемо поглибити наш діалог та співпрацю в усьому спектрі нашого партнерства.

У цьому місяці ми відзначаємо двадцяту річницю нашої програми «Партнерство заради миру». Наше партнерство заради миру засноване на прихильності демократичним цінностям та принципам. Азербайджан є непохитним членом програми з самого початку.

Пане Президенте, у нас є міцна основа для діалогу та співпраці. І сьогодні ми домовились, що будемо продовжувати будувати міцне довгострокове партнерство.

З події: http://goo.gl/0YzqTS .