Категорії
Новини НАТО

Генеральний секретар НАТО з Президентом Чорногорії – Спільний прес-центрВступне слово Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена під час спільного прес-центру з президентом Чорногорії Філіпом Вуяновичем.

Доброго дня.

Пане Президенте, із великим задоволенням вітати Вас до штаб-квартири НАТО.

Чорногорія є важливим партнером Альянсу та сильним прихильником членства в НАТО.

І наші сьогоднішні переговори відобразили важливість, яку ми надаємо нашій політичній діяльності. Ми обговорили прогрес, досягнутий у порядку денному реформ у Чорногорії, та зростаючу співпрацю між НАТО та Чорногорією.

Я вітаю Ваші подальші зусилля щодо залучення Чорногорії до НАТО та Європейського Союзу. І я вітаю Чорногорію з реформами, які ви вже впровадили.

Євроатлантична інтеграція може бути складним процесом. Але варто докласти зусиль. Це може бути довгим процесом. Але важливо зберегти імпульс реформ, навіть у час економічних труднощів.

Тому я закликаю вас продовжувати працювати над проблемами, які ми разом визначили у Плані дій щодо членства. Підсилення верховенства права, боротьба з корупцією та організованою злочинністю, пошук ресурсів для модернізації збройних сил та пояснення вашій громадськості важливості євроатлантичної інтеграції.

Ми також обговорили програму безпеки НАТО та нашу місію в Афганістані. Ми дуже вдячні за вагомий внесок Чорногорії та за вашу обіцянку допомогти афганським силам безпеки як фінансово, так і через навчальну місію, яку ми плануємо після 2014 року.

Чорногорські сили пропонують силовий захист нашим тренерам у Мазар-е-Шаріфі. І разом з іншими державами Адріатики ви успішно перейшли в програму навчання військової поліції Афганістану в Кабулі. Ви тісно співпрацювали з країнами вашого регіону для створення стабільності в Афганістані – та зміцнення співпраці між собою.

Пане Президенте, ми цінуємо активний внесок Чорногорії у співпрацю та безпеку на Західних Балканах. Прихильність НАТО до регіону сильна. Ми бачимо ваше майбутнє в євроатлантичній сім’ї, і ми вирішили допомогти вам на цьому шляху. .