Категорії
Новини НАТО

Генеральний секретар НАТО з Президентом Ізраїлю (спільний прес-центр)Заява Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена на спільному прес-пункті з Президентом Ізраїлю, паном Саймоном Персом.

З події: http://goo.gl/5d816

Пане Президенте, дозвольте щиро вітати Вас з візитом до штаб-квартири НАТО. Ви служили своїй країні понад шістдесят років. Ви отримали Нобелівську премію миру за свою роль в Угодах в Осло. А ви – завзятий прихильник миру та співпраці на Близькому Сході.

Поряд із шістьма арабськими країнами, Ізраїль є важливим партнером Альянсу у Середземноморському діалозі. Безпека НАТО пов'язана з безпекою та стабільністю Середземномор'я та регіону Близького Сходу. І наш Альянс надає великої цінності нашому політичному діалогу та нашій практичній співпраці.

Ізраїль – одна з наших найстаріших країн-партнерів. Ми стикаємося з тими ж стратегічними викликами у Східному Середземномор'ї. І коли ми стикаємося з загрозами безпеки 21 століття, у нас є всі підстави поглибити наше багаторічне партнерство з нашими країнами Середземноморського діалогу, включаючи Ізраїль.

Ми всі знаємо, що регіональна ситуація є складною. Але Середземноморський діалог залишається унікальним багатостороннім форумом, де Ізраїль та шість арабських країн можуть обговорювати спільно з європейськими та північноамериканськими країнами спільні проблеми безпеки.

Я бачу подальші можливості для поглиблення нашого вже тісного політичного діалогу та практичного співробітництва на нашу спільну вигоду.

Тож я хотів би подякувати вам, пане Президенте, за сьогоднішній візит та підтримку вашої країни нашому Альянсу. Домашня сторінка НАТО: http://www.nato.int .