Категорії
Новини НАТО

Міністри оборони НАТО схвалили два нові команди альянсу (Йенс Столтенберг, повна прес-конференція)Міністри оборони НАТО затвердили плани створення двох нових команд Альянсу – генерального секретаря Єнса Столтенберга в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Генеральний секретар виступив на прес-конференції наприкінці першого дня міністерства оборони НАТО.

Міністри схвалили плани модернізації командної структури НАТО. Командна структура Альянсу дозволяє 29 країнам-членам синхронізовано виконувати місії та операції як альянс.

«Наприкінці холодної війни в НАТО було 22 000 співробітників, які працювали в 33 командах», – сказав Столтенберг. "Сьогодні командна структура скоротилася до менш ніж 7000 співробітників у семи командах".

Загроза, що виникає з Росії, операції поза територією та стурбованість південним флангом Альянсу, означає, що НАТО повинна відповісти, сказав генеральний секретар.

Зміни будуть приділяти більше уваги морській безпеці; логістика та військова мобільність; і кіберзахист.

Нові команди

"Ми створимо нову команду командування сил для Атлантики, щоб допомогти захистити морські лінії зв'язку між Північною Америкою та Європою", – сказав Столтенберг. "Ми створимо нову команду підтримки для матеріально-технічного забезпечення, зміцнення і військової мобільності – поліпшення руху військ і обладнання має важливе значення для нашого колективного стримування і захисту"

09:55

США добровільно надавали команду спільних сил, і Німеччина запропонувала провести командування логістики.

НАТО призначить в Європі додаткові команди з земельними компонентами. "Ми також створимо новий центр кібер-операцій у нашому військовому штабі … для подальшого зміцнення оборони", – сказав генеральний секретар.

Наступний крок – для міністрів оборони, щоб визначитися з термінами, місцями і кадровим забезпеченням штаб-квартири. Столтенберг очікує на ці рішення у червні.

Міністри оборони також обговорили розподіл тягаря. "Ми всі погодилися, що ми досягли великого прогресу, але ще потрібно багато працювати", – сказав він.

На саміті в Уельсі в 2014 році союзники погодилися витратити 2 відсотки валового внутрішнього продукту на оборону. «Іншими словами: більше грошей, можливостей і внесків», – сказав він.

Після довгих років спаду Альянс провів три роки збільшення витрат на оборону в Європі та Канаді. Це становить додаткові 46 мільярдів доларів.

«У 2014 році лише три союзники витратили 2% ВВП або більше на оборону», – сказав Столтенберг. «Цього року ми очікуємо, що вісім союзників будуть відповідати або перевищувати мету. І до 2024 року ми очікуємо, що принаймні 15 союзників витратять 2% ВВП або більше на оборону ».