Категорії
Новини НАТО

НАТО завершує найбільші військові навчання після закінчення холодної війниНі НАТО, ні Росія не працюють над зменшенням напруженості, коли колишня радянська держава проводила найбільші маневри з 1981 року, мобілізуючи 300 тисяч військовослужбовців

ВІЙСЬКОВІ сили 31 країни розпочали найбільші військові ігри НАТО з часів холодної війни вчора, під час вправи, яка була названа «божевільною» і провокаційною однією критикою.

Простягнувшись від Балтійського моря до Ісландії, військові маневри практикувалися недалеко від Росії, яка сама провела величезний військовий тренувальник минулого місяця.

Вправи НАТО виконували гіпотетичний сценарій, який включав відновлення суверенітету скандинавської країни після нападу «фіктивного агресора».

Мирний активіст і автор Девід Суонсон (David Swanson) повідомив Радіо «Спутник», що навчання було «божевільним» і стверджувало, що вже не було зрозуміло, що таке справжня мета НАТО.

Він сказав, що подібні ігри були чудовими для створення ворожості та підтримки ворогів, які допомагають продавати зброю, але вони ризикують великою війною.

– І вони ризикують ядерною війною.

Свонсон вказав на петицію на RootsAction.org, яка закликає припинити військові навчання, які отримали понад 10 тисяч підписів.

Вправи включали 50 000 військовослужбовців, 250 літаків і 10 000 танків, вантажних автомобілів та інших наземних транспортних засобів, а очолював американський адмірал Джеймс Фогго.

Foggo сказав: "Ми тут зараз, на півночі, демонструючи нашу спроможність принести велику силу, щоб нести проблему, яка є проблемою Статті 5" – посилаючись на обіцянку договору НАТО про взаємну оборону між країнами-членами.

Під назвою Trident Juncture, вправа на сьогоднішній день є найбільшою в Норвегії з початку 1980-х років, що є ознакою того, що альянс хоче загострити свою оборону після багатьох років скорочення витрат і великих бойових завдань.

Навчання продовжуватиметься протягом наступних двох тижнів, коли війська будуть перевірені на непримиренні умови.

Зростаюча стурбованість Росією після анексії Криму в 2014 році, Норвегія прагне подвоїти кількість американських морських піхотинців, які щороку проходять навчання на своєму ґрунті.

У спільному опублікованому в четвер в Dagens Nyheter, одному з найбільших шведських газетах, міністри оборони і закордонних справ Швеції заявили, що сьогодні не бачать «військових загроз проти країн Північної Європи, але ми живемо в непередбачуваний і невизначений час.

Росія показала волю і здатність використовувати військову силу для досягнення стратегічних цілей.

"Кібер-атаки та дезінформація активно використовуються для створення поділів між людьми в Європі, а також у Сполучених Штатах, що, у свою чергу, викликає виклик демократичним інституціям і нашій здатності досягати спільних висновків", – сказали вони.

Якщо НАТО і Росія грають на залякуванні, вони обидва винні за підвищення напруженості.

Минулого місяця Росія провела свої найбільші маневри з 1981 року, що називалася «Восток-2018», мобілізуючи 300 тисяч військовослужбовців під час демонстрації сили поблизу китайського кордону, включаючи спільні навчання з китайською та монгольською арміями.

Військові ігри НАТО були спочатку призначені для залучення 35 тисяч військовослужбовців, але це число зросло за останні місяці і включало пізнє додавання авіаносця, USS Harry S. Truman з близько 6000 чоловік.

НАТО побоюється, що російське військове нарощування в регіоні може в кінцевому рахунку обмежити здатність військово-морських сил вільно переміщатися, і 19 жовтня Трумен став першим американським авіаносцем, який увійшов до Полярного кола ще до падіння СРСР у 1991 році.

Читати далі – НАТО завершує найбільші військові навчання після закінчення холодної війни: t
https://www.thesun.co.uk/news/7587020/nato-war-games-miltary-exercises/

(Восток) Росія проводить найбільші бойові ігри EVER, коли 300 тисяч військовослужбовців вперше марширують разом з китайськими солдатами:
https://www.thesun.co.uk/news/7228140/russia-war-games-vostok-2018-siberia-vladimir-putin/

Критики називають масовим проявом сили «божевільний», оскільки він збільшує ризик збройного конфлікту:
https://sputniknews.com/military/201810261069222100-massive-nato-exercise-great-weapons-risk-war/

Петиція для обох сторін для припинення військових ігор: https://act.rootsaction.org/p/dia/action4/common/public/?action_KEY=13483

Абоненти Sun отримують останні новини та відео безпосередньо до своїх каналів. ПІДПИСАТИ ЗАРАЗ і потрапите в дзвінок, щоб бути першим у знанні.

http://www.thesun.co.uk