Категорії
Новини НАТО

Прес-конференція Генерального секретаря НАТО на засіданнях міністрів оборони НАТО 02 лютого 2012 року (1/2)прес-конференція
Після засідання міністрів оборони Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен

Сьогодні ми обговорили нашу операцію в Афганістані. Це головний оперативний пріоритет НАТО. Я маю намір сказати про це завтра після нашого обговорення з партнерами ISAF, але я хотів би зараз скористатися можливістю уточнити декілька питань.

На нашому саміті в Лісабоні ми окреслили дорожню карту поступового переходу відповідальних за безпеку безпеки на афганські сили безпеки. Це рішення і ця дорожня карта досі стоять. Всі ми дотримуємося принципу: "разом, разом разом".

Ми почали перехід минулого року. Цей процес триватиме до кінця 2014 року. Ми очікуємо, що афганські сили національної безпеки візьмуть на себе всю відповідальність за безпеку в Афганістані до кінця 2014 року – як ми домовились у Лісабоні.

Поки ми не досягнемо цієї точки, роль наших сил поступово змінюватиметься від бою до підтримки, грунтуючись на безпеці та реаліях на місцях. Але дозвольте наголосити: ми будемо вести бойові дії протягом усього перехідного періоду.

Ця зміна в нашій присутності та ролі під час перехідного періоду відбуватиметься при тісній консультації та координації між союзниками та партнерами в рамках МССБ та з афганською владою.

І на саміті НАТО в Чикаго ми будемо приймати рішення про те, як здійснити перехід від цієї точки до кінця 2014 року.
 
Перехід – це дорога, якою ІСАФ та афганські сили пройдуть разом – кожен крок.

Завтра разом з усіма нашими партнерами в ISAF ми проведемо ретельну дискусію з цих питань та порадимося, як ми будемо підтримувати афганські сили після 2014 року. Це серйозне зобов’язання як для НАТО, так і для всієї міжнародної спільноти. Тому що всі ми зацікавлені у забезпеченні стабільності та безпеки Афганістану.
 
Сьогодні ми також обговорили Smart Defense. Ми погодились, що ми повинні переконатися, що кожен витрачений цент приносить максимальний ефект, максимум ефективності разом. Ми маємо вирішити, які можливості потрібні нашому Альянсу. І ми маємо розставити пріоритети, спеціалізуватися та співпрацювати, щоб переконатися, що ми зможемо їх отримати.

Ми визначили низку напрямків, в яких Smart Defence би по-справжньому змінилася – такі як розвідка, спостереження та розвідка; логістика та обслуговування; і навчання. Союзники обговорюють низку проектів, які дозволять досягти реальних удосконалень та максимально використовувати обмежені ресурси, які ми маємо. До моменту, коли ми зустрінемося в Чикаго, я очікував би, що ми матимемо політичну згоду щодо значної кількості проектів, а також підхід до довгострокової стратегії, яка розглядає інтелектуальну оборону в центрі того, як ми ведемо бізнес.

Тому що важкі економічні часи прийдуть і спадуть, але нам завжди потрібна безпека. І ми повинні залишатися серйозними щодо нашої безпеки.

З цим я готовий прийняти ваші запитання.
http://www.nato.int/cps/en/natolive/opinions_84017.htm Домашня сторінка НАТО: http://www.nato.int .