Категорії
Новини НАТО

Президент Вірменії та Генеральний секретар НАТО06 березня 2012 р. Спільний прес-центр Генеральним секретарем НАТО та Президентом Вірменії
Дійсно приємно вітати президента Вірменії Сержа Саргсяна в штаб-квартирі НАТО. Наш Альянс надає великого значення нашому партнерству з Вірменією. І ми вдячні за внесок Вірменії в нашу місію ISAF в Афганістані.
НАТО та Вірменія поділяють багато політичних пріоритетів та інтересів безпеки. І ми розвивали свою співпрацю та діалог протягом багатьох років. Наші відносини сприяють регіональній безпеці та євроатлантичній безпеці. І ми хочемо зробити це таким чином вперед.
Сьогодні президент Саркісян приєднається до нас у Північноатлантичній раді та обговорить нашу підготовку до нашого саміту в Чикаго. На зустрічі в Чикаго ми розглянемо хід переходу в Афганістані та приймемо рішення щодо наших зобов'язань після 2014 року, як тільки афганські сили покладуть повну відповідальність за безпеку в країні. Як доповідач МССБ, Вірменія братиме активну участь у процесі формування рішень.
Дозвольте наголосити, що регіон Південний Кавказ є важливим для нашого Альянсу, а Вірменія є важливим партнером для НАТО. Я задоволений налагодженим нами діалогом та співпрацею, і я очікую, що наші обговорення сьогодні підтвердять наш інтерес до розвитку та поглиблення нашого партнерства.
(Тлумачення через неї)
СЕРЖ САРСЯН (Президент Республіки Вірменія): Добрий ранок, пані та панове. Я радий бути знову в штаб-квартирі НАТО і зустрітися з Генеральним секретарем. Такі періодичні зустрічі дають хорошу можливість обмінятися думками щодо всіх аспектів співпраці Вірменії та НАТО та обговорювати питання, пов'язані з регіональними проблемами та викликами.
Вірменія бере активну співпрацю з НАТО у всіх сферах партнерства. У нас дієвий процес реформування оборони, безпеки та реагування на катастрофи, які є важливою частиною широкомасштабної внутрішньої реформи у Вірменії.
У цьому відношенні ми зазначили, що Індивідуальний план дій Вірменія та НАТО продовжує залишатися наріжним каменем нашого партнерства. У листопаді минулого року ми затвердили третю оновлену програму та розпочали реалізацію її цілей.
Ми розділили високу оцінку триваючого діалогу між Арменією та НАТО. У зв'язку з цим ми наголошуємо на важливості зустрічі Північноатлантичної ради – Вірменії, яка повинна розпочатися через кілька хвилин і яка дає гарну можливість представити колегам по НАТО своє бачення загроз та викликів безпеці на Південному Кавказі та шляхи їх зустрічі.
Я радий, що ГС та Альянс загалом високо цінують зусилля Вірменії щодо збереження миру та стабільності у всьому світі. Ми розуміємо, що існуючі загрози та виклики можна вирішити лише спільними зусиллями. Саме з цією метою минулого літа ми втричі збільшили кількість вірменських військ, які беруть участь у МССБ.
Ми також обговорили останні події в процесі переговорів щодо врегулювання Нагірно-Карабахського конфлікту. Азербайджан рішуче виступає проти будь-якої пропозиції, спрямованої на зміцнення довіри, будь то регіональне співробітництво чи послаблення напруги на лінії контакту.
Наприклад, на жаль, Азербайджан виступає проти виведення снайперів з фронту. Він виступає проти розслідування інцидентів. Більше того, дорога війна не зупинилася ні на мить. Азербайджанське керівництво продовжує прищеплювати ненависть до вірмен.
Лише кілька днів тому президент Азербайджану заявив, що ворог номер один – азербайджанці – це вірменська нація у всьому світі. Я вважаю, що міжнародна спільнота повинна вирішити це.
Генеральний секретар і я погоджуємось, що конфлікт слід вирішувати лише мирними засобами та шляхом переговорів у форматі основної групи. Я … Ми впевнені, що довговічне вирішення конфлікту в Нагірному Карабасі буде можливим лише через повагу права людей на самовизначення та надання комплексних гарантій безпеки. І на закінчення, я хотів би підтвердити готовність Вірменії продовжувати взаємовигідну та вигідну співпрацю з Північноатлантичним альянсом, дякую. (…)