Категорії
Новини НАТО

США: СЕРВ-ТБ HQ BOMBING PRESS BRIEFINGАнглійська / Nat

НАТО рішуче захищає бомбардування сербського телеканалу в Белграді, заявивши, що станція РТС була пропагандистською машиною для югославського уряду.

Представник Джеймі Шей у Вашингтоні під час саміту НАТО заявив на своєму щоденному брифінгу в п'ятницю, що станція є легітимною метою через свою військову роль.

Очікується, що на саміті обговорюватиметься, чи потрібні наземні війська для завершення місії НАТО в Косово.

Але Шей заявив журналістам, що лідери країн НАТО підтвердять свою прихильність до повітряної кампанії, заявивши, що наземні війська не є відповіддю на успішне переміщення президента Слободана Мілошевича.

Джеймі Шей зіткнувся з журналістами так, як він щодня обговорює косовську кризу, але цього разу він був у Вашингтоні, а не в Брюсселі, щоб взяти участь у саміті 50-річчя НАТО.

До представника Альянсу на брифінгу приєднався полковник Конрад Фрейтаг, головний офіцер з питань публічної інформації для повітряної кампанії.

Напередодні вечора ракети НАТО вразили корисний інструмент рекламної машини югославської армії: сербський телеканал РТС в Белграді.

Відповідаючи на звинувачення, що станцію можна вважати цивільною ціллю, Шей наполягав, що вона потрапила під військову сферу.

Він визначив РТС як практично армію армії президента Слободана Мілошевича і заявив, що його пропагандистські передачі підштовхували сербський гніт проти косовських етнічних албанців.

SOUNDBITE: (англійська)
"Ми не маємо нічого проти засобів масової інформації, але РТС – це не ЗМІ. Вона повна державних службовців, яким виплачується пропаганда і брехня. Називати це засобами масової інформації є повністю оманливими. розпалювати ненависть і спотворювати реальність – не відображати реальність, а спотворювати її, а тому ми бачимо це як військову мету – це те ж саме, що й військова пропагандистська машина, інтегрована в збройні сили. – Дозвольте мені пояснити це.
SUPER CAPTION: Джеймі Шей, представник НАТО

Введення сухопутних військ на Балкани стає постійним питанням про союз, оскільки повітряні удари почалися 24 березня.

У той час як НАТО підтримує свою повітряну кампанію, вона навіть у п'ятницю повідомила, що сили лише «помірковано» послабили командувальну мережу Мілошевича.

Питання, чи потрібні сухопутні війська, ймовірно, будуть обговорюватися лідерами НАТО, зібраними на саміт у Вашингтоні.

Але Ший наполягав на тому, що загальний висновок саміту буде полягати в тому, що повітряна кампанія працює і що це найкращий доступний варіант.

SOUNDBITE: (англійська)
"Повідомлення, яке збирається вийти з цієї зустрічі, полягає в тому, що переможна стратегія – це повітряна кампанія. Немає альтернативи. Сухопутні війська – це не якась альтернативна панацея, яку ви можете ввести в будь-який момент. Повітряна кампанія працює. наземних військ, ви не можете завдати удару по стратегічних цілях в Сербії, які є необхідними для, насамперед, зупинки операцій сил в Косові – або принаймні позбавлення їх матеріальних і поставок, які вони повинні продовжувати – і ви не можете поставити стратегічний тиск на Мілошевича, щоб змусити його кинути палити.
SUPER CAPTION: Джеймі Шей, представник НАТО

На брифінгу журналістам було надано список прагнень, на які напали сили НАТО, включаючи ракетні системи земля-повітря, югославські літаки та артилерійський батальйон попередньої ночі.

Але Ший підкреслив, що ключовим пріоритетом для успіху НАТО буде подальша ізоляція Югославії не лише у військовому, а й політичному плані.

SOUNDBITE: (англійська)
SUPER CAPTION: Джеймі Шей, представник НАТО

Ви можете ліцензувати цю історію за допомогою архіву AP: http://www.aparchive.com/metadata/youtube/73ef27a7e523400d1ef0e8dca781e45f
Дізнайтеся більше про архіви AP: http://www.aparchive.com/HowWeWork