Прес-конференція Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена після засідання Північноатлантичної ради на рівні глав держав та урядів під час саміту Уельсу в Уельсі – вступне слово Генерального секретаря НАТО, 5 вересня 2014 року.
Ми щойно домовились про План дій щодо готовності щодо посилення колективної оборони НАТО. Це демонстрація нашої солідарності та нашої рішучості.
Середовище безпеки, з яким ми стикаємося, є більш непередбачуваним, ніж будь-коли. Росія нападає на Україну. На Близькому Сході ростуть насильницькі екстремісти. У Північній Африці зростає нестабільність.
У ці бурхливі часи НАТО має бути готовим здійснити весь спектр місій та захищати союзників від повного спектру загроз. Ми вже вжили негайних кроків для підвищення нашої оборони. Сьогодні ми домовились, що будемо підтримувати постійну присутність та активність у повітрі, на суші та в морі у східній частині Альянсу, на ротаційній основі.
У нас вже є сили реагування НАТО. Це багатонаціональна сила, яка об’єднує сухопутні, повітряні, морські та сили спеціальних операцій. Він може бути розгорнутий у будь-якій точці світу для колективної оборони чи управління кризами.
Сьогодні ми домовились створити те, що я би назвав випередженням у нашій силі реагування – дуже високою силою готовності, здатною розгорнутись за дуже короткий термін.
До складу цього очолюваного складу входитиме кілька тисяч сухопутних військ, готових до дислокації протягом декількох днів за підтримки повітряних, морських та спеціальних сил.
Для полегшення підкріплення ми також встановимо відповідне командування та контроль присутності на сході території союзників. Приймальні приміщення. Попереднє обладнання, приладдя та планувальники. Посилити обмін інформацією. Оновлення оборонних планів. І проведіть більше коротких завдань. Щоб ми могли швидко і рішуче боротися з будь-якою загрозою.
Це рішення посилає чітке повідомлення: НАТО захищає всіх союзників у будь-який час. І воно посилає чітке повідомлення будь-якому потенційному агресору: якщо ви навіть думаєте напасти на одного союзника, ви зіткнетесь із усім Альянсом.
Наш План дій щодо готовності має на меті захистити країни НАТО. Це повністю відповідає нашим міжнародним зобов'язанням. І це гарантуватиме, що НАТО залишатиметься сильним, готовим, надійним та чуйним до відповіді на теперішні та майбутні виклики, звідки б вони не прийшли.
Сьогодні ми також схвалили пакет із 16 пріоритетів, які НАТО буде виконувати, щоб забезпечити його надійність та готовність до майбутнього.
Сюди входить посилена кіберзахист. Ми погоджуємось, що кібератаки можуть досягти рівня, який загрожує процвітання, безпеці та стабільності наших країн та євроатлантичного простору. Вони могли завдати шкоди нашим сучасним суспільству настільки ж, як і звичайна атака. Тож сьогодні ми заявляємо, що кіберзахист є частиною основного завдання колективної оборони НАТО.
Ми також посилили наші партнерські стосунки, щоб допомогти створити стабільність у світі.
Протягом останніх 20 років сили НАТО неодноразово йшли назустріч країнам-партнерам – у морі біля Африканського Рогу, в небі над Лівією, на суші в Боснії, Косові та Афганістані.
Продовження: http://goo.gl/RIXyu9 .