Категорії
Новини НАТО

БЕЛЬГІЯ: БРЮССЕЛЬ: НАТО Прес-брифінгАнглійська / Нац

У Брюсселі в середу верховний головнокомандувач НАТО генерал Уеслі Кларк визнав, що повітряна кампанія проти Югославії ніколи не зупинятиме етнічні чистки косоварів.

Відверто підтверджуючи наміри НАТО в Югославії, Кларк заявив, що вони давно знали план президента Мілошевича і що НАТО продовжуватиме атакувати та деградувати його сили.

На щоденному брифінгу прес-секретаря НАТО Джеймі Ши розповів про нові звіти, що сербські силовики систематично знищують усі офіційні записи косовського населення, намагаючись повністю позбавити їх права як людей.

Вперше з початку бомбардування НАТО Югославією понад тиждень тому Верховний командувач наступу публічно визнав, що повітряна кампанія ніколи не збирається зупинити вбивство косоварів на місцях.

У гарячому обміні з французьким журналістом у штаб-квартирі НАТО генерал Веслі Кларк заявив, що НАТО знає про план Мілошевича викорінити етнічне албанське населення.

Він також підтвердив, що стратеги НАТО знають, що план був вилучений навіть під час безрезультатних мирних переговорів у Рамбуйє.

Кларк заявив, що вибухи зможуть лише принизити сербські сили, які чинили шлях косовського народу, але це не зможе зупинити звірства.

SOUNDBITE: (англійською)
"Це величезний антигуманітарний джунґнаут, складений президентом Мілошевичем та його лідерами військової поліції і покликаний змінити демографічні показники Косово".
З. (французький журналіст) Так, але це відбувається тому, що ви бомбардуєте
"Ні, ні, ні, це зовсім не те, що відбувається. Це був план …… це не наслідок, це навпаки. Це був план, який було складено півроку тому чи довше. Я це знаю план, тому що вони мені це описали "
З. То ви знали план?
"Звичайно, ми знали цей план"
З. (французький журналіст) Чому ви не бомбили, якщо знали план?
"Послухайте мене, це був план етнічного очищення Косова та позбавлення албанського населення. Ми будемо за це виступати? Чи Франція буде виступати за це? Я не думаю, що зараз. Ми попереджали президента Мілошевича, що якщо він зробив це, він буде сильно поранений. Ми сказали, що ми нападемо, зірвемо і принизимо його збройні сили та поліцію, ми будемо йому шкодити. Але чи можете ви зупинити це на землі? Ні, ви не можете зупинити воєнізовані дії з повітря, ми всі це знали, але оскільки план почав розгортатися під час переговорів у Рамбуйє, під час переговорів у Рамбуйє, коли він продовжував приводити сили до ситуації, коли він продовжував битися та загострюватись і розпочинати операції проти КЛА, ми спостерігали, як його план почав формуватися ".
НАДХОДЖЕННЯ: Генерал Веслі Кларк, Верховний командувач союзників

На щоденному брифінгу НАТО в Брюсселі представник Джеймі Ши сказав, що біженці, які втікають до Македонії, повідомили спостерігачам ОБСЄ, що серби знищують усі записи чиновників косовського народу.

Біженці, яких звичайно опитують після приїзду, заявляють, що сербська поліція спалювала все – від свідоцтв про народження до майнових справ.

Цей зловісний процес, за його словами, фактично знищить будь-яку згадку про косовський народ з книг історії, а тим більше зробить неможливою будь-яку майбутню репатріацію.

SOUNDBITE: (англійською)
СУПЕР РОЗДІЛ: Джеймі Ши, речник НАТО

Відео в кабіні показують прямі постріли в місцях звалищ пального та боєприпасів.

Кампанія НАТО проходить вже восьмий день, і повітряні удари зараз зосереджені на танках та військах.

Ви можете ліцензувати цю історію через AP Archive: http://www.aparchive.com/metadata/youtube/4d3f32e979d17a33c2e196aeee410378
Дізнайтеся більше про Архів AP: http://www.aparchive.com/HowWeWork .