Категорії
Новини НАТО

Генеральний секретар НАТО – Прес-конференція після Ради НАТО-Росія, 04 грудня 2012 р. – Частина 1/2прес-конференція
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен після робочого обіду Ради НАТО-Росія на засіданні міністрів закордонних справ – Вступне слово

Ми щойно мали позитивну та конструктивну дискусію в Раді НАТО-Росія. Ми обговорили питання, що мають стратегічний інтерес, такі як Афганістан та інші питання міжнародної безпеки.

Ми обговорювали прохання Туреччини щодо НАТО розширити свою протиповітряну оборону, допомогти захистити населення та територію Туреччини та допомогти деескалації кризи на кордоні НАТО.

Як відомо, в дусі прозорості я закликав міністра Лаврова майже два тижні тому, щоб підняти це питання. У тому ж дусі я щойно сказав йому, що очікую, що НАТО сьогодні оголосить своє рішення.

Позиція НАТО чітка: будь-яке розгортання буде захищати Туреччину. Це буде суто оборонний характер. Це жодним чином не підтримуватиме заборонену зону чи будь-яку наступальну операцію. Це явний сигнал солідарності НАТО.

Я підкреслив, що з міністром Лавровим вперше ми обговорили це питання. І сьогодні міністри НАТО знову підкреслили це.

Ми також обговорили шляхи зробити Раду НАТО-Росія більш динамічною. І ми домовилися про посилену програму заходів на наступний рік. Він ґрунтується на нашій нинішній співпраці та вивчає нові сфери, де ми можемо працювати разом.

Минулого року ми багато чого досягли.

Ми пройшли важливий етап, підготувавши понад 2500 офіцерів з питань боротьби з наркотиками з Афганістану, Середньої Азії та Пакистану.

Ми майже закінчили навчання 30 техніків вертольотів та забезпечили необхідні запасні частини для ВПС Афганістану.

Ми розширили нашу організацію транзиту вантажів до Афганістану та з нього, включаючи комбінований транспорт залізничним, автомобільним та повітряним транспортом.

І ми оголосили про оперативну кооперативну ініціативу повітряно-космічного простору НАТО-Росія, яка має на меті запобігти терористам, що застосовують цивільні літаки у своїх атаках.

Це хороший фундамент для амбітного порядку денного на наступний рік.

Ми розширимо нашу підтримку для ВПС Афганістану, надаючи підготовку технічних працівників з різних типів вертольотів та в нових областях, таких як розвиток можливостей медичної евакуації ВПС Афганістану.

Ми розширимо співпрацю з боротьбою з наркотиками спеціальними програмами для афганських поліцейських жінок, тренінгами щодо використання собак у боротьбі з наркотиками та більше курсів у більшій кількості локацій, ніж будь-коли раніше.

І ми розглянемо співпрацю з утилізації зайвих боєприпасів. Це може внести вагомий внесок у безпеку та безпеку.

Все це цінні проекти, які можуть принести нову енергію Раді НАТО-Росія. Тому що Рада НАТО-Росія – це форум для діалогу в усі часи та з усіх питань. Наша мета – стратегічне партнерство між НАТО і Росією. І ми прагнемо працювати як 29 рівноправних партнерів у Раді НАТО-Росія для досягнення цієї мети.

З цим я готовий взяти пару питань. Домашня сторінка НАТО: http://www.nato.int .