Категорії
Новини НАТО

Глави зовнішньої політики НАТО та ЄС щодо УкраїниГенеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію в середу припинити всю свою підтримку сепаратистських винищувачів на сході України та використати весь свій вплив на сепаратистів, щоб змусити їх дотримуватися домовленості про припинення вогню, досягнутої минулого тижня.
Столтенберг звертався до журналістів у Ризі, де він відвідував неформальну зустріч міністрів оборони ЄС.
Коли відбулася зустріч, з'явилася новина, що Дебальцеве, ключовий залізничний вузол між двома головними містами сепаратистського сходу, Донецьком та Луганськом, взяли сепаратистські сили.
Останнє припинення бойових дій було узгоджено після марафонської сесії дипломатії минулого тижня, яка зібрала лідерів України, Росії, Німеччини та Франції для переговорів у столиці Білорусі Мінську.
Але угода не вирішила питання про Дебальцеве, обидві сторони конфлікту заявили, що місто перебуває на їх стороні лінії припинення вогню.
У середу Столтенберг зазначив, що припинення вогню не дотримувалося, і що сепаратисти досягли прогресу навколо Дебальцеве та використовували "передову зброю" для нападу на українські сили в місті.
Але, незважаючи на ознаки того, що припинення вогню не дотримується, він описав це разом із Мінською угодою як "найважливішим інструментом, який ми маємо досягти домовленого мирного вирішення конфлікту в Україні".
Голова зовнішньої політики ЄС Федеріка Могеріні, також в Латвії, описала розвиток в Дебальцеве як "явно порушення режиму припинення вогню, підписаних угод".
Вона підкреслила, що ЄС та "вся міжнародна спільнота" підтримують повну імплементацію Мінських угод, включаючи припинення вогню та виведення зброї з регіону.

Ви можете ліцензувати цю історію через AP Archive: http://www.aparchive.com/metadata/youtube/e0d6ad2024acad6fa9fc9d5496540fed
Дізнайтеся більше про Архів AP: http://www.aparchive.com/HowWeWork .