СПИСОК ВОЛОК
1. Широкий знімок конференції НАТО
2. Президент США Джордж Буш та президент України Віктор Ющенко
3. Виступ Ющенка на конференції
4. Буш і Ющенко
5. Широкий знімок, зустріч
6. Ющенко і Буш заходять у кімнату
7. Широкоформатна конференція
8. Ющенко вітається з делегатами
9. Прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер із прем'єр-міністром Іспанії Хосе Луїсом Родрікесом Сапатеро
10. Буш і Ющенко
11. Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер
12. Широкий спектр конференції
13. Ющенко та Яап де Хооп Схеффер виходять на сцену на прес-конференції
14. SOUNDBITE: (англійською мовою) Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер
"І ми загостримо і зосередимо нашу співпрацю з Україною відповідно до ваших пріоритетів, відповідно до пріоритетів нової адміністрації та з вами, пане Президенте. І реалізації цілей, закладених у наші існуючі рамки співпраці допоможе Україні таким чином реалізувати свої інтеграційні прагнення ".
15. Широкий знімок, прес-конференція
16. SOUNDBITE: (українська мова з англійським перекладом) Віктор Ющенко, президент України
"Для нас дуже важливо, щоб Україна ще раз підтвердила свою остаточну мету, тобто європейську інтеграцію".
17. Вирізана прес-конференція
18. SOUNDBITE: (українська мова з англійським перекладом) Віктор Ющенко, президент України
"Я хотів би ще раз чітко заявити, що Росія є нашим стратегічним партнером, і політика України щодо НАТО будь-якими способами буде проти інших країн, включаючи Росію".
19. Вирізана аудиторія
20. Ющенко та Яап де Хооп Схеффер вітаються та йдуть геть
РОЗПОВІД:
Світові лідери, включаючи президента США Джорджа Буша-старшого, привітали президента України Віктора Ющенка на конференції НАТО у вівторок.
Ющенко, єдиний на саміті лідер, що не входить до альянсу, прийшов до влади після того, як демократичні демонстрації змусили провести повторні вибори в грудні.
Президент України заявив, що виведення з Іраку 1600 військовослужбовців є головним пунктом порядку денного збройних сил його країни, проте Ірак був лише однією з кількох тем порядку денного Ющенка.
Як генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер пообіцяв зосередити увагу та посилити співпрацю з українським урядом, Ющенко підтвердив, що його кінцевою метою є тісніші зв'язки з Європою.
"Для нас дуже важливо, щоб Україна ще раз підтвердила свою остаточну мету, тобто європейську інтеграцію", – сказав Ющенко на прес-конференції.
Ющенко заявив, що його адміністрація надаватиме пріоритет політичним, економічним та оборонним реформам, щоб привести Україну у відповідність зі стандартами НАТО та ЄС.
Але Ющенко, поширюючи розбіжність між Сходом та Заходом, також визнав найближчого та наймогутнішого сусіда України.
"Я хотів би ще раз чітко заявити, що Росія є нашим стратегічним партнером, і політика України щодо НАТО будь-якими способами буде проти інших країн, включаючи Росію", – сказав Ющенко.
Хоча як НАТО, так і Європейський Союз пропонують тісніші зв'язки з Україною, вони насторожено ставляться до закликів Ющенка до членства в двох організаціях – не в останню чергу через страх засмутити Росію.
І незважаючи на амбіції НАТО, Ющенко запевнив міністра закордонних справ Росії в понеділок у Києві, що ніхто ніколи не повинен ставити під сумнів стратегічні відносини між Україною та Росією.
Ви можете отримати ліцензію на цю історію через AP Archive: http://www.aparchive.com/metadata/youtube/14f6b2677782d10fac8139390ea90f28
Дізнайтеся більше про AP Archive: http://www.aparchive.com/HowWeWork .