Категорії
Новини НАТО

Робоча сила: розширення України та НАТО



З моменту перевороту проти обраного уряду Януковича в Україні 22 лютого 2014 року назрівала міжнародна криза – за участю США, ЄС та Росії, і тісно пов'язана з розширенням НАТО з 90-х років. Організація Північноатлантичного договору була створена США та країнами Західної Європи для військового протистояння Радянському Союзу. Однак після падіння Радянського Союзу в 1991 р. НАТО не було розформовано, але було значно розширено.

На зустрічі 10 січня 2015 року двоє спікерів, влада, добре підготовлена ​​для дослідження цієї теми, обговорили основні причини українських проблем (зараз наближають США та Росію до можливого військового протистояння). Виступали доктор Джон Дж. Мірсхаймер, співдиректор Програми з міжнародної політики безпеки Чиказького університету; та Рік Розофф, менеджер веб-сайту «Зупини НАТО».

Д-р Мірсхаймер говорив про справжню причину кризи: "Ми зацікавлені відірвати Україну та Грузію від російської орбіти та [them] фортеці Заходу, прямо біля порогу Путіна ". Далі Мірсхаймер нагадує нам, наскільки чутливі великі держави до такого роду, як реагували США на перспективу радянських ракет на Кубі в 1962 році. Американська зовнішня політика, справедливо або помилково, був одержимий підтримкою доктрини Монро, яка проголошує гегемонію США в Західній півкулі.

Доктор Мірсхаймер і Рік Розофф розробили три частини стратегії Заходу щодо Росії та її безпосереднього сусідства у Східній Європі: 1) Розширення НАТО, 2) Розширення Європейського Союзу, 3) Сприяння демократії (мається на увазі введення лідерів влади які є прозахідними та антиросійськими).

Розофф подав переконливий переказ стабільного маршу розширення НАТО з 90-х років. У 1999 році НАТО провело свій 50-й ювілейний саміт у Вашингтоні, округ Колумбія, одночасно проводячи свою першу війну (з розвалом Югославії, першу війну в Європі після Другої світової війни). Потім НАТО проводило війни на трьох континентах. Зараз підконтрольна США НАТО налічує 28 повноправних членів та 39 країн-партнерів, майже половину країн ООН.

Після квітневого саміту НАТО в Бухаресті 2008 року у серпні 2008 року відбулася війна між Грузією та Росією, що спричинилася планами зробити Грузію частиною НАТО.

"Зрозуміло", – зазначив Розофф, – "що політики США та їхні союзники по НАТО в Європі передбачали якусь континентальну систему в Європі … Немає жодної європейської нації … яка б не була повноправний член НАТО або член програми "Партнерство заради миру", а в багатьох випадках кілька проміжних програм … Отже, мова йде про те, що вся Європа підпорядковується військовому блоку, контрольованому з іншого боку Атлантики, і не менше ".

Обидва доповідачі підкреслили протверезні наслідки розширення НАТО. Розофф закінчив свою промову тим, що сказав: "Я повинен повідомити вам, що ми обидва учасники дискусії заперечували проти оригінального заголовка, запропонованого для цієї доповіді, який включав слова про" ядерну війну "чи щось подібне. Однак я прокинувся сьогодні вранці, щоб бачити, що хтось, хто не зазначив, що коли-небудь надзвичайно конфронтував із Заходом, колишній президент СРСР Майкл Горбачов, говорив саме про цю перспективу ".

“Трудовий біт” представляє стисну версію 50-хвилинної дискусії Мірсгеймера та Розоффа. Крім того, ми щедро покращили відео за допомогою фотографій новин та карт. Ось вступ до української кризи, НАТО та відповідної політичної географії, що стосується Східної Європи, Росії та Чорноморського регіону.

Будь ласка, зробіть пожертву для Work Beat (Комітет з питань доступу до праці) та допоможіть рядовому телевізору:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=2F96NDFQRSF3G .